Kopra jaht

2005. aasta teemad
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Mnjaa, TSUKS, sul vedas et said looduse intiimsemaid varjupooli näha, seda vähestele võimaldatakse...kaamera sellisel juhul tõesti hädasti vajalik oleks! Tubli!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Tubli... Vat ei ole tubli- pärast mõtlesin- oleks pidand lõpuni istuma jääma.
Et kuda se tegelikult asi käib- a vat nigu omale ei meldiks- niiga tundsin- pole sinna kolmandat vaja!

Läksin pühabä ja lasin mujalt.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

tsuks kirjutas:Et kuda se tegelikult asi käib- a vat nigu omale ei meldiks- niiga tundsin- pole sinna kolmandat vaja!


Kas tekkis nigu piiluja tunne, et minema panid. :D :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

kopra jaht

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei maksa muidugi keset lagedat taeva taustal tõmblema minna.Meil jõe-kraavi kaldad patsikus,varje tingimused head ja need pelgalt minu kogemused.Nagu kirjutasin, igal oma kogemus õppetunniks.Ise eelistan küll vinti,aga eks ole siledatki toru pruugitud.Minuarust peaks ka ikka ühe pauguga hakkama saama.Ega see tagantjärel paugutamine asja enamasti paremaks tee.Arvata-kui loom ikka kohe pärast pauku ei sukeldu,on lask olnud surmav(!enamasti!!!)Minu arvan,et paugutamise asemel tuleks mõne kongitsaga loom ruttu kuivale saada,nii nagu kukk oskab raiutud peata lennata,oskab kobras purukslastud peaga sukelduda.On tõesti nii,et mõnikord loom pärast lasku rabeleb mõnikord mitte ja ometi on mõlemal juhul tabamus peas?? Öelge mehed mida nahkadega teete?Kas keegi teab mõnd korraliku parkijat?Audrus keegi teeb, aga vanasti Karjakülas tehti pehmemad nahad.PS.on kellegi mõni hea retsept liha jaoks?Kivi kotti!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Zakslane- just nimelt- tsuks läks ära. Vabalt.
A eks see tsuksa mentaliteet siuke- liha veitsa on, nahku kah- mis ma neist ikka lasen...
Kuigi mõnigi mees uhkeldaks ühe pauguga lastud kahest põdrast/seast- ei näind põhjust lasta sell momendil koppraid... Aga et nad nüüd rahus elada saaks- kaugel sellest- jahti läen ja lasen kah- sest põnev on ju lõppudelõpuks. Koprajaht.
tsuks nigu ma olen...
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Re: kopra jaht

Postitus Postitas tsuks »

kult kirjutas:PS.on kellegi mõni hea retsept liha jaoks?Kivi kotti!


Vaata kokkamisefoorumit ja kolla niisama ringi siin- loe-
kummalisel kombel on siin suva forumis võimalus leida põnevaid vastuseid. Oopis teistele küsimustele.
Igalpoolt leiad üllatusi.
tsuks nigu ma olen...
uustuluk

kopra jaht

Postitus Postitas uustuluk »

Leidsin surfates hämmastavaid asju aga pole midagi imestada see ju Ameerika. Vähe sellest, et seal on nn "taldrikrauad" lubatud nad püüavad rahulikult ka silmustega.
http://www.bugspray.com/catalog/products/page563.html
http://www.bugspray.com/cahttp://www.insectimage.com/Gallery%206/beaversnared.htmltalog/products/page572.htm
Külaline

Re: hmm

Postitus Postitas Külaline »

serx kirjutas:mulle hakkab järjest rohkem tunduma ,et see ikka joppamise asi kuis välja kukub.........mõni aeg tagasi lasime 6,2 lätlasega 1 kopraonule 5 pauku ca 8 meetri pealt ja alles siis saime maha aga eila hommikul lasin yhe lasuga ca 10 m ja kohe maas.............(muidugi need 5 lasku olid ikka pihta kah.....kaela ymbruses kõik) eilsel lihtsalt oli 1 haavel otse selgroos ja teised kohe kuklas .......ilmselt see nii maha võttiski.......või krt sa siin aru saad...

eks see kobras ikka suure tinakoorma kätte uppus :D
jobu

Postitus Postitas jobu »

Geniaalne!11!!1
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ahjaa... kopra vintskuse ja elujõu koht kuulsin sellist kugu kuidas mõrrapüügil saadi kobras kätte, lõigati kõri läbi, veri välja, ja siis edasi tegutsema. Mõni hetk hiljem tegi kobras silmad lahti ja põllu poole ajama. Eks siis üks mees tegi kirvega kiirema liigutuse ja purustas pea. No, hea küll... aga varsti olid kopral jälle silmad lahti ja edasi :lol: Nii. et laskmisel tasub siis eriti hoolas olla... väga palju praaki juhtub, paned laksu pähe, aga ikkagi läheb minema. Sellepärast eelistangi enamasti raudadega püüda, ja lasta muid ulukeid.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Et siis eili juhtus säändene lugu. Ma nagu tavaliselt olen kobrast ikka raudadega püüdnud, nii ka sel korral, panin rauad sisse (kahele väga käidavale rajale), ja kolme öö jooksul ei miskit. Üks siis tiigile viiva raja pääle (tiiki sisse), ja teiene üle tee (nu, seal põhiline elupaik, tammid, urud jme), tammist alla viivale rajale. Aga eile uuesti kontrollimas käies polnud ikka midadgi (no, võtab nõutuks, kas tõesti nii ettevaatlikuks muutunud). Aga kuna tiikide peal vahel ka parte juhtub olema, siis oli püss kaasas. Üle tee minnes, nägin, et üles paisutatud kohas lainetab (no, arvasin, et äkki part, kell oli 5 päeval), astusin siis tammile ja kõrval läks siis kobras, korralik veesammas mõtles ainult, et niisutab mind väheke. Ja välj tuli ta 8 meetri pärast, nu, seal roogu ja ka kaldavall üles (milles ka urud paiknevad). Nii kui pea välja pistis ja kaldale ronima hakkas panin vastu pead plõksu ära, jäi kohe maha. Kuna mul oli nr.5 pauk sees, siis olin ise ka üllatunud, et maha jäi (sellest foorumist oli meeles, et Serx on lasknud, ja sellise distantsi pealt on haavlivihk üsna koos veel, selle pärast üldse lasin). Ja siis oli vaja jõuda koprani. St. jooksin teele tagasi, püss maha, vest seljast (telefuun jms taskus) ja siis üle 1.5 m pikkuse libeda palgi (sellelt olen libastunud ka täiesti niisama üle minnes, aga siis sai ainult 1 jalg tõsisemalt märjaks). sealt edasi oli koprani paar meetrit, sain ta kätte. A teisel eluvaimu veel küll, kui rabelema hakkas, siis surusin ta maha ja hakkasin mõtlema, et mis edasi (sel ajal lõi kobras hambad maas olevasse oksa :? ), püss teisel kaldal, nuga pole, kobras mingi 15-20 kilo, sõbrad (kes niisama kaasas, üks neist autojuhina) olid mingi 100 meetrit eemal autosse jäänud, seniks kuni ma ära käin... ja ees 1.5 meetrit kitsast ja libedat palki... aga ega midagi üle jäänud, rabelev kobras eel, kätevahel, tegin pisukese spurdi ja sai elusalt üle, kobras teele kukk vinna, sõrm päästikule... ei midagi... teine kukk vinna. ei midagi... krt... vale päästik. Nujah, siis sai ikka korralik lask ka tehtud.
Aga põnevust oli küllaga. Samas, tavaliselt istu vagusi... sääda sääski, siis on nii pime, et lasta enam ei näe: Ja siis nüüd, kell 5, raudade kontroll, püss kaasas pardi jaoks, ja kobras käes, kuidagi kiiresti käis see asi.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Edukat koprajahi algust teile :)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Koprajaht

Postitus Postitas jorr »

Tore lugu Feen,eks jahil juhtu mõndagi.Hea,et kirja panid, oli põnev lugeda.Edu sulle!
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Eks tuleb hakata jah sääski söötma - tuttavad metsaomanikud kurdavad suvi läbi selle suure roti tegevuse pääle.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Käisin just olukorda kaemas.Jube :( Kraavid ja kaldad on nii rohtu kasvanud et ligi pääs suht võimatu.Aga noh oma laiskus oleks tulnud ikka varem vikat pihku võtta ja tööd teha.Nüüd pole muud kui murda läbi nõgeste ja muu sodi omale teed kraavi äärde.
Suletud