Kopra jaht

2005. aasta teemad
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

eeru kirjutas:
Pikk kirjutas:Hämmastav kui lollid ikka võivad noored koprad olla, läksin kolmapäeval kopraid vaatama, kaks linnapoissi tulid ka...

Tundub et praegu ongi vist kõige mõtekam minna ja passida rahulikult pesa juures ja noori noppida, enne kui elu neid targaks õpetab.

Palju umbes kopral poegi tavaliselt pesakonnas on??
....kas 3meetrilt vindiga noorte noppimine...sõin küll momendil kooki kuid imelik maitse oli (koogil) :wink: mannn....... :cry:


Kas ma oleks pidanud paluma loomal veidi oodata et ma lähen sinna kurvi peale ja sina oota niikaua siin :?: Või lausa käia kähku kodus jahika järel ära. Saan aru küll et mängi ilu ja nii edasi aga olukord oli selline ja minupoolne lahendus säärane.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

küsimus ei ole selles kui kaugelt lased , vaid keda lased,ennast küll ei kutsu ükski võim kopra poegi laskma ,kui nad karjas nina all ujuvad ,mis siis et see kopra arvukust silmas pidades vajalik on :M
243win
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Ei siin foorumis saa midagi enam kirjutada, kui hakkad kohe vastu pead saama.
On ju küll ja küll öeldud, et rohkem sallivust mehed.
Maitse asi, kellele meeldib ema kellele tütar, siis ei saaks kitsejahti ka pidada, kuidas sa ikka seda väikest talle lased ju .............
Kas tuleb jaht???
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

vastu pead ei saa midagi,see nigu rohkem arvamuse avaldamine , igal ühel asjast oma arusaam.
243win
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

kuidas kobrast kõige parem nülgida on. Endal kah juba mõned käes ja kõhuski.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole minu meelest nende noorte loomade laskmine mingi kuritegu. Jahinduses ongi ju väga tuntud asi, et kütitakse juurdekasv ja põhikari jäetakse elama/sigima. Ise olen kõik loomad (koprad) eranditult laual nülginud. Ei ole probleemi nõrega. Selline siis minu arvamus asjast.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Ei ole minu meelest nende noorte loomade laskmine mingi kuritegu. Jahinduses ongi ju väga tuntud asi, et kütitakse juurdekasv ja põhikari jäetakse elama/sigima. Ise olen kõik loomad (koprad) eranditult laual nülginud. Ei ole probleemi nõrega. Selline siis minu arvamus asjast.


Kõik õige, aga noh, suvel metssea triibikuid ju ikkagi ei lasta, vähemalt niipalju kui mina kuulnud olen. Aga noh, kopraprobleemidega kohas on kaalukausid vajadustel ja mitte eriti kindlalt fikseeritud põhimõtetel ehk veidi erinevad kah. Üldiselt ei pretendeeri mingile üleüldisele tõele selles osas....

BM
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kui arvestada nüüd põrsaste ja koprapoegade tavalist sündimise aega ja loomade suurusest ja muudest bioloogilistest iseärasustest tulenevat kasvutempot, siis minu aru kohaselt peaksid pisikesed koprad praegu oma arengus umbes sama kaugel olema kui kitsetalled oktoobriks või põrsad lume tulekuks.
Aga see ju loomulik, et noorloomade küttimine tihti võõrastav on. Nad ju nii väiksed ja armsad... Kopli nolkidel lastakse kah enne kool ära lõpetada kui istuma lähevad :twisted:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Koprajaht

Postitus Postitas jorr »

Nojah, kui nii edasi arutada siis tuleb ju seda rohelist kuma välja, või keelata jaht ära.Metsseal olen isegi Oktoobris triibulisi näinud.Varsti algab linnujaht ja siis arutame, kas noorlindu on eetiline lasta, või kuidas?Eks me kõik ole erinevad, kuid jahimehe suust kuulaks rohkem jahijuttu.See nagu jahimeeste foorum, või meeltib mõnele just , et tema mõte, see on see ainuõige.
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Maitse asi,aga siinkohal olen ka mina EERUGA sama meelt ,kellel suust ei taha alla minna lõpptiine looma ,ega veel arenematta lihastega vesisevõitu loomalapse liha! Sellepärast ei pea veel ennast mingiks "maruroheliseks" :!:
Kivi kotti!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Koprajaht

Postitus Postitas jorr »

Austan sinu arvamust, me ju inimesed, mitte pioneerid, kuigi ühe vennaskonna liikmed.Pealegi ei sunni sa oma tõekspidamisi kellegile peale nagu siin foorumis vahel juhtub.Minul aga teine arusaam asjast.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Jahi juurde tagasi. Et neljapäe hommikul sai pool tammi ära tõstetud, päeval kella kahest õhtuni vahti peetud- kolm looma liikus päeval- lasta ei saanud.
Pühapäeva õhtul uuesti passis- ei mingit liikumist. Vett järgi nii põlve jagu.
Tammi ehitama polnud hakanud.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kahju kui ma nüüd kellegi tundeid riivasin aga kahjuks on meie kandis kopra küttimine tekkinud kohustuseks ning kui peaks küttima kopraid vastavalt vanusele siis ma kardan et meil tekib suuri probleeme keskonnaameti ning kohalike maaomanikega.

Koprad on kujunenud täielikuks nuhtluseks, juba teist suve tehakse suurt maaparandust metsas ja soos ning ekskavaator ei jõua kraavi lõpetada kui kopratamm on uuesti üleval ning metsalune jälle lainetab. Eramaaomanikud on niigi püha viha täis, kuna nii mõnegi mehe metsast on saanud puude surnuaed ning endised heinamaad on kujunenud mingiks tarna ja pillirooväljakuteks. Meil on mitmeid kohti kus ei pea mitte loomade arvukust piirama vaid likvideerima kogu asurkonna sealt.

Eesmärk pühitseb abinõu, või mis härrased? ( Hea et meil dünamiiti vabamüügil ei ole :wink: )

Nüüd on tekkinud mul veel küsimus rebaste kohta, kas üldse tohiks lasta rebast suvel ning kui tohib kas siis tohib lasta selle aasta kutsikaid?
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

paar aastat tagasi üks noor ja hakkaja jahimees läks rebase uru juurde ,passis niikaua kui oli kõik kutsikad maha tagunud ,korjas saagi kokku ja vanemate jahimeeste juurde kiiitust saama , mis te arvate kas poiss sai tappa ka, loomulikult on vaja rebaseid lasta ja palju laseme , aga uru juures meil küll ükski jahimees kutsikaid tapma ei hakka.
243win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Nojah, sellisel juhul ei saa olla päris kindel, kas sai rohkem karistust selle eest, et kutsikaid tappis, või rohkem selle eest, et hiljem sellega spetsiaalselt kiitlema läks, laibad näpu otsas. Ega ta mingi väga mehine tegu tänapäeval muidugi ei olnud...

BM
Suletud