Kopra jaht

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kobraste juurde tagasi minnes. Eks me Kakukesega teeme ka magistraalkraavide peal püüki. Seal sama lugu, et kui nüüd ei tegutse, siis varsti on hilja. Eile lasin 2 poega. Siledaga. Ei olnud hea, sest ribidest 4st poolest 3 raisus. Eetilisest vaatepunktist jällegi see likvideerimisvajadus. Teisalt, mulle jällegi meeldib noore kopra liha. Tõsiselt fantastiline saab, eks teda vähe on ja nagu Kult ütles, vesine, aga mulle siiski maitseb. Ja kuna Mosse juba pajatasi siin vanusest ja arengust, siis ei olegi asi nii hull midagi. Seda küll, et tabada on neid lihtne. Kui tamm alla võtta ja ringi karauulida, siis vanalooma nii lihtsalt ei taba, aga kui passima jääda, siis saab ka need kätte...
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Huvitav, huvitav!
Mul kogemus hoopis selline, et kuradid tulevad välja alles pilkases pimedusezs, nii peale kümmet, 11- 12 vahel ujuvad ringi küll, kusagil lähedal närivad põõsast kah, aga näha pole s..gi. puude ja põõsate varjus on vesi tume ja väikestele kuu valgustatud vee laikudele ei tule mitte ujuma. Ainult ühe lasknud sel kuul, ehkki pea iga päev väljas käind.
Ainuke hea asi on see, et kuna suvi oli kuiv, kraavid ära kuivand, siis neid koprakohti on tuntavalt vähemaks jäänd ja passida lihtsam
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Koprajaht

Postitus Postitas jorr »

Kas sa hommikul vara oled proovinud, eriti halva ilmaga?
noorus on ilus aeg
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Olen hommikul viie ajal käind aga tulemus 0 ning vesi kõrge aga täna oli ekskavaator kohal ja homme läheb jahiks :D :D
võimalikult suurem ports
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Üleeile, kui oli tõsiselt halb ilm siis sai huvi pärast väljas käidud ja näe imet, kobras oli väljas. Seekord vedas tal. Käisin õhtul. Täna olin hommikul viie ajal platsis ja sain väga väikese looma. 3 kg kaalus. :shock: Meele tegi tiba mustaks.
PS. eile ringi hulkudes hakkasid silma tõsiselt väikesed pardipojad ja pardijahini vaid loetud päevad. Kuidagi väga hiline see värk. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Halva ilmaga nagu eile oli, mega. Võid rahulikult hiilida mööda kallast, vihm ja tuul summutavad liikumise hääle, saab 5-6 meetri peale ligi. Tulemus: isane 24,5 kilo
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Halb on ainult see kui tuul lõhna sinna tänna keerutab, st koprale ninna. Minuga nii juhtus. Tuulevaikse ilmaga meeldib mulle see, et enne kobrast tuleb lainetus ja teab valmis olla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

6.aastane kogemus näitab,et aladel,kus koprajahti on pikemalt peetud,saju korral õhtul kobras välja ei tule. Piisab ka veetilkade kukkumisest puudelt.Julgen arvata,et põhjuseks on kopra kuulmist häirivate teguritega.Kas keegi on sama täheldanud?
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Täpselt sama kobrastega et vihmaga võid magada sest kobras väljas ei ole,arvasin et ainult mul selline häda aga tõesti on mõnusam kobrast passida vaikse ilmaga kui kuuled sulinat ja näed vee lainetust ning tead oodata juba.
võimalikult suurem ports
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Ei ole mul pikaajalisi kogemusi kopra laskmisel, kuid see vähene mis tehtud/lastud on ainult vaikse ilmaga. Isegi kui kraavi enda peal on vesi peegelsile ja tuul kõrval latva kõigutab ei ole kedagi näinud. :( Ise sellise kogemuse pealt enam halva ilmaga (tuul, vihm) kobrast passima ei lähe. Kitsele sai jälle, halva ilmaga, mööda lagedat hästi ligi. Seega on alternatiiv olemas.
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Re: Kopra jaht

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

max kirjutas:Olen noor jahimees, alles esimest hooaega. Oman sihukest sileraudset nagu iž-27MM.Sooviks teada targematelt ja kogenumatelt kas sellise relvaga on mõtet minna kopra jahti.Relval puudub ka optika.Erinevatest foorumitest olen lugenud põhiliselt ikka vintraudse relvaga kopra jahi pidamisest.Kui kannatab ka sileraudsega jahtida siis äkki annaks keegi nõu mis moonaga lasta jne.

Pane rauda 4/0 või 5/0 terakesed kopra pea on üpris kõvake. Ja ikka pähe. Kobras kotti :wink:
Suletud