Mitu padrunit salve?

2005. aasta teemad
ULV

Postitus Postitas ULV »

Relvaseadus :
Relvaseadus :
(4) Füüsiline isik võib hoida laskemoona järgmistes kogustes:
1) kuni 100 püstoli- või revolvripadrunit;
2) kuni 100 gaasirelvapadrunit;
3) kuni 100 padrunit iga vintraudse jahipüssi kohta;
4) kuni 300 padrunit iga sileraudse jahipüssi kohta;
5) kuni 1000 padrunit iga sporditulirelva kohta;
6) kuni 1 kg püssirohtu iga tulirelva kohta, kuid kokku mitte üle 5 kg;
7) kuni 1000 sütikut.

Ei leidnud küll kuskilt, et üle 30 padruni ei tohi kaasas olla.
Ja oleks ilmselt absurdne ka, kui ma lähen laskevõistlustele ainult 30 padrunit kaasas...??? Kuuldavsti üks korralik pardijahtki neelab rohkem kui 30 padrunit.
Nii, et tiirus üks korralik lintmagasin 100 padruniga ja ainult tuld !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

vkx- i mälu järgi ei saaks ma poest ka korraga üle 30 padruni järelikult osta. Seega, kui elaksin sügaval metsas, siis iga 30 paugu järgi linna moona tooma. Huvitaval kombel mina sellist seadust küll ei mäleta, kuigi olen ise relvaseadusega päris tihti kokku pidanud puutuma. Samas nagu ennem juttu on olnud tuleb paraku kahjuks tõdeda, et ka politsei võib vahest seaduse tõlgendamisega kahjuks puusse panna. Samas eksimine on inimlik ja eks iga inimene katsub seadust tõlgendada endale sobivamalt. Samas,pollari jutust jäi meelde, et kes seda padrunite kogust kodus ikka kontrollib. Seega asi üles ehitatud kodaniku seaduskuulekusele, nii nagu enamus seadusi. Jahimeheks olemine teatavasti eeldab seaduskuulekust.
ikka lõbusalt
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Ma vaatan otsin täna/homme oma vanad eksami paberid/konspekti üles ja ehk leian ka siis kehtinud seaduse üles ning tuletan endale meelde selle 30padruni asja. Nii mul igatahes see nagu meeles on. See oli siis umbes 5-6 aastat tagasi.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Ega sul neid padruneid kodus küll keegi kontrolli, aga juhus on pime ...
Egas elevant pole siga!
yllar
Postitusi: 2
Liitunud: E Juul 25, 2005 11:09 am

Postitus Postitas yllar »

7. peatükk
RELVA JA LASKEMOONA KANDMINE NING EDASITOIMETAMINE

Paragrahv 38. Relvakandmine

Relvakandmise all mõistetakse käesolevas seaduses laetud
relva endaga kaasaskandmist väljaspool sellele ettenähtud
hoiukohta relva võimaliku kasutamise eesmärgil.

(4) Vintraudse tulirelva omanikul on lubatud kaasas kanda
kuni 30 padrunit ühe vintraudse tulirelva kohta.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ma ei tea milles asi, aga kehtiv relvaseadus ( http://www.riigiteataja.ee):
§ 38. Juriidilise isiku relvade ja laskemoona eest vastutav isik

(1) Juriidilise isiku relvade ja laskemoona eest vastutav isik (edaspidi vastutav isik) vastutab selle eest, et juriidilise isiku relvade ja laskemoona käitlemine toimuks käesoleva seaduse ja selle alusel antud õigusaktide kohaselt ning vastaks vastavas loas ettenähtud tingimustele.

(2) Vastutavaks isikuks või tema asendajaks võib olla vähemalt 21-aastane alaliselt Eestis elav Eesti kodanik, kelle suhtes ei esine käesoleva seaduse § 36 lõigetes 1 ja 4 loetletud asjaolusid.

(3) Vastutavaks isikuks või tema asendajaks võib määrata isiku, kes on sooritanud vastutava isiku eksami.

Ehk siis 30 padrunist ei ole ka § 38 midagi kirjutatud. Kehtiva seaduse 7. peatükk käsitleb sama teemat, aga selles ei ole jälle 30-st padrunist midagi kirjutatud ehk siis see 30 ikkagi iganenud asi.


H.
yllar
Postitusi: 2
Liitunud: E Juul 25, 2005 11:09 am

Postitus Postitas yllar »

Ja tõepoolest on tegu vana seadusega, mille ma postitasin, see oli aastast '94. Uues seaduses on relvakandmise kohta hoopis uus info, pole enam 30 padruni piirangut:

§ 49. Relvakandmine

Relvakandmise all mõistetakse käesolevas seaduses relva endaga kaasaskandmist väljaspool hoiukohta.

§ 50. Relva ja laskemoona kandmise üldine kord

(1) Relva ja laskemoona võib kanda koos vastava relvaloa või relvakandmisloaga.

(2) Relva ja laskemoona tuleb kanda varjatult ning viisil, mis välistab nende kadumise või sattumise teise isiku valdusse, samuti juhusliku kahju tekitamise. Kantava tulirelva, välja arvatud revolvri padrunipesas ei tohi olla padrunit.

(3) Relva ja laskemoona on keelatud kanda:
1) alkoholijoobes, narkootilise, psühhotroopse või psühhotoksilise aine mõju all;
2) koosolekul, meeleavaldusel, piketil, pidustusel ja teistel avalikel üritustel, välja arvatud nimetatud avalikel üritustel teenistus- või tööülesannet täitval isikul.

(4) Minister võib oma käskkirjaga piirata relvakandmist ministeeriumis, ministeeriumi valitsemisalas olevates valitsusasutustes ja hallatavates riigiasutustes ning nende valduses olevatel objektidel.

(5) Äriühingu või mittetulundusühingu juhtorgan või juht, samuti füüsilisest isikust ettevõtja võib oma aktiga piirata relvakandmist oma asukohas ja teistel tema omandis või valduses olevatel objektidel, kui selleks on antud objekti asukoha järgse politseiprefektuuri nõusolek.

(6) Jahirelva kandmist jahil reguleerib jahikorralduse seadus (RT I 1994, 30, 465; 83, 1449; 1996, 49, 953; 1997, 86, 1460; 1999, 54, 583) ja selle alusel antud õigusaktid.
Suletud