valgest kurest

2005. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: valge kurg

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kakuke kirjutas:Kuna pole ise midagi sellist näinud ega kuulnud siis ei oska ka midagi väita, aga huvi pärast küsiks küll, et kas oled ise või on keegi siinsetest midagi sellist näinud?

KAKUKE: Sa ei suuda kohe kuidagi uskuda, et see suur lind sellisteks asjadeks võimeline on. Olen tõesti nii mõnegi linnu kurna kurgede käest päästnud neid kivide mätastega loopides kuid alati pole jaole jõudnud kui linnu pesakond heinakaare alt välja tuleb on mitu kurge kohe platsis ja lähevad omavahel saagi pärast tülligi. Kui tahad midagi sellist kogeda siis varu aega ja vaata kus värskelt niidetud põld või niitmine käib ja mine uuri mis toimub. Kõige parem on jälgida otse niidumasinast, seda nad ei karda, riskides saagi pärast vahel isegi masinasse sattuda. PS! Too külaline ära igasugust pläma ka aja, see ei ole lastetuba ja ma ei loe siit ühtegi sellist sõnavõtnut välja, nagu kirjutad.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Re: valge kurg

Postitus Postitas Kristi »

kult kirjutas:HIILIV REBANE:Seda mida ma oma silmaga olen näinud ei saa ma kuidagi vaatlus veaks lugeda :roll: Tal on küll jänesepoja neelamisega raskusi ,aga materdab ja nätsutab seni kuni asjaga hakkama saab :!: Kuna mainisid põldlõokest,siis palju neid kevadel oled kuulnud?Ei tea,kui vana mees oled -et noh minevikuga seda võrrelda .Minu koolis käimise aegu oli kevadel õhk nende lõõritamist täis.


kulla kult MINA ei väidagi , et tegu võiks olla vaatlusveaga. selge, et nemad ka süüa tahavad. oma kirja teises pooles ma tsiteerisin RAAMATUT mitte iseenda mõtteid!!!!!! mis minu arvates on tänapäeva kohta jah tiba puudulik. ja lõokese kohta ütleks niipalju (täpselt nagu kiivitaja), et põhipõhjus nende kadumises on valed põllumajanduslikud võtted. sel kevadel oli põldlõokest ikka päris palju kuulda,( peast ei oska oma piirkonna kohta öelda) kuid panin tähele, et mitmed kurnad tuli nii lõokestel kui ka kiivitajatel uued teha. ja lõpetuseks - kult - ei ole ma teps mitte mees
Viimati muutis Kristi, T Aug 24, 2004 4:18 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: valge kurg

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas: KAKUKE: Sa ei suuda kohe kuidagi uskuda, et see suur lind sellisteks asjadeks võimeline on.

Ära nüüd nii isiklikuks ka kohe mine, see ju kõigest foorum. Huvitav kust kohast sellist asja välja loed, et ei usu (kujutlusvõimel pole piire)? Lihtsalt küsisin, kuna pole ise oma silmaga näinud ja kõrvaga kuulnud (suure osa tedrepoegade söömist). Kui lugeda minu ühte eelmistest postitustest, siis on seal kenasti kirjas, et kurg röövtoiduline lind, aga minu selle pika jutu mõte oli see, et looduses pole head ja halba looma nagu mõni siin väidab. Või tahetakse tõesti, et röövtoidulised hakkaksid ka taimetoidulisteks? Kah asi, kui mõni väiksem ära süüakse, see peabki nii olema. See on elu loomulik osa. Mind ainult huvitab see, et kas kõik teised nn. "mustas nimekirjas" olevad ulukid, kes kedagi söövad on ikka kontrolli all, enne kui minnakse konkreetselt kellelegi näpuga näitama?
Päikest :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tegelt see kurg meil praktiliselt ainuke selliste mõõtmetega röövtoiduline lind,mõned kullid ja kotkas ka ja ongi kõik.Nii et minu arvates täiesti tühine seltskond,et midagi katastroofilist jõuaks korda saata.Pigem see jahilindude vähesus ikka möödund väikekiskjate suurest arvukusest oli tingitud.Näpuga pole viisakas näidata,aga hea meelega näitaks kähra peale.Teda ju praktiliselt ei kütitud,kui juhuslikult koerte kätte sattus,siis ainult.Kähr ju ööloom ja jahipidamine raske,vaja head urukoera ja fanatismi urujahil.Nüüd nende arvukus madalseisus peaks olema ja vaatame mida järgmine aasta toob,aga kurge peaks uurima sellegi poolest.Mis sest,et mujal euroopas haruldane,ega siis meie ei pea selle pärast tulevikus kannatama hakkama.
Kurel nüüd konkurente vähem,kes konnad eest ära söövad ehk jätavad siis linnupojad kugistamata,samas kui neid vaksineerida (väikekiskjaid) ,siis võibki kure toidulaud väikseks jääda ja ongi see lind läinud,seejärel jõudu väikekiskjate jahil. :D
Ja see euroopas haruldaste loomade värk on üldse imelik,võiks ju loomi ümber asustada.Püüame siin elusalt kinni,valigu saksimaal talle sobilik elupaik ja lasku sinna lahti :D ,vaadaku,mis sest asjast välja tuleb,kui neile hakkab sinna hunte ja ilveseid siginema.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Tegelt see kurg meil praktiliselt ainuke selliste mõõtmetega röövtoiduline lind,mõned kullid ja kotkas ka ja ongi kõik.

No, aga kuhu jääb siis paljukirutud hallvareste seltskond, keda on nii mõneski kohas "mustmiljon"? Sama mõõtu ta pole, aga väga edukalt lööb nokaga muna sisse augu küll. Ainult kurge süüdistada on ka ülekohtune. Saan aru, et lindu, keda on kerge jälgida, kuna elutseb inimese vahetus läheduses, on kerge süüdistada. Eks teda oleks siis ka väga lihtne küttida. Inimesele on ikka ajast aega tarvis olnud seda nn. patukotti, keda oleks kerge klobida 100 maailma häda pärast. Arvan, et kui valge-toonekurg kuulutada jahilinnuks, siis oleks ta varsti Eestimaa pealt pühitud just lihtsalt kütitava liigi pärast ja meie loodus oleks palju vaesem (see muidugi minu arvamus).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

äkki peaks siis ornitoloogidele teada andma mis mure jahimehi vaevab??
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Hiiliv Rebane kirjutas:äkki peaks siis ornitoloogidele teada andma mis mure jahimehi vaevab??

Arvad Sa tõesti, et nad pole antud olukorraga tuttavad? Arvan, et nad on võrreldes jahimeestega hetkeolukorraga paremini kursis, kuna mõningased neist tegelevad igapäevaselt linnuloendusega/vaatlusega, aga sageli kipuvad ornitutoloogid olema jälle see teine äärmus. Muidugi proovida ju võid http://www.eoy.ee ja sageli avaldab omi üllitisi "Eesti Jahimehes" ka hea ornitoloog Jaanus Elts (on minuteada ka valge-toonekure ja hallvarese probleemi käsitlenud), aga nagu ma juba ütlesin on ka tema natuke see teine äärmus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

valge ...

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kõigepealt suured vabandused,kui kedagi mittetahtlikult solvanud olen .See nüüd küll minu eesmärk polnud!HIILIVALE REBASELE eraldi vabandus,jo olen nii tume,et ei osanud Sinu logo taga kohe naisterahvast näha!SORRI!!!
Muidugi ei ole minagi väitnud,nagu kährik ja rebane ei paneks linnupoega pintslisse,tegelt vist nendegi põhitoiduks hiired ,mutid,sitikad,konnad jne.Probla selles ,et rebast -kährikut pole,ega saagi nii palju olema,et nad suudaksid mingi maa-ala nii meeter meetrilt läbi kammida,kured aga küll!Muidugi kui praegu tahad näha kuidas kurg tedre v püü nosib,siis arvan see suht keeruline,sest viimaseid praktiliselt pole.Üks huvitav tähelepanek---pole kusagil ühtki kurge näha,nagu aga niiduk põllule mõnegi triibu on jõudnud sisse niita nii hakkab teisi saabuma ja nii vist lendavad kogu ümbruskonna kured kokku ja teevad puhta töö.Kust **** nad teavad,et vat just seal niidetakse :?: Ja nii puhastatakse kõik heina põllud niiduki järel.Ööseks ,kui rebase ja kähriku aeg ei jäägi suurt midagi ,vaid ainult need kes kurgede eest maa sisse pakku pääsenud.Kuna linnud toituvad päeval seega mingi liikumine ikka toimub on kurel neid kerge leida .Palju aga kährik peab läbi matkama ,et üks öösel paigalpüsiv linnupesakond leida?Olen ise üle keskmise kähriku järgi matkaja ja võin kinnitada,et ega neid teab mis palju pole kunagi olnud.Vene ajal juhtus nii mõnigikord,et ajasid juba tunnikese kähriku jälgi ja siis tulid mehe jäljed kes sinust ette jõudis ning loomad üles noppis :D (nahk maksis ka midagi)Mina ajan sellist loogikat--soomes kurge netu,kährikut rebast küll ja tetre ka küll;Sinna maani kui meil seda lindu oli vähe rebast kähri oli (kähr muidugi hilisem okupant)tedre ja püü puudust polnud.Nüüd kurge küll, rebast ,kährikut vahelduva eduga sama palju--tetre ,püüd aga netu !Kuhu nad küll on jäänud :?: Ja veel:kui põder metsas mõne kuuse ära koorib on see suur kahju ja kisajaid palju---kohe põdrad hävitamisele!Mõne asi kui aga mõni linnupoeg,väikeuluk piirkonnast välja süüakse :wink: Ja eks need kure raamatudki ole ilmselt suuremalt osalt selle TEISE ÄÄRMUSE kirjutatud,vististi :!: :?: Need minu mõtted,on naad siis valed või õiged--mine tea?Kivi kotti!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Re: Valge kurg

Postitus Postitas Kristi »

kuule Kult, eiole tõesti vaja siin ironiseerida, lihtsalt teinekord ära lahmi.
ja ma ütlesin et võiks teavitada ornitolooge jahimeeste murest. selge, et nad teavad probleemi, kuid nad ei vaata seda läbi jahimeeste vaatevinkli. niet paluks mitte lahmida. küllap ma siis räägin...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

ausalt öelda tahaks kohe näha kuidas kähr mõne püü või tedre kinni püüab,nigu teada siis ta suurem asi jahimees ei ole,munad muidugi õgib küll ära ja rebane kui murrabki ühe kaks pesakonnast ära ,tervet pesakonda ta ikka ära ei õgi,aga toonekure terava silmade eest ei jää midagi varju,veelgi enam kui üks midagi kugistama hakkab on teised ka kohe platsis ja puhas töö mõne minutiga , mis ornitoloogidesse puutub siis KAKUKESEL on selles suhtes õigus ,nemad on tõesti see teine äärmus, mul ka üks tuttav keskkonna kaitses tööl muidu väga tore ja tark inimene aga mõningates asjades paneb ikka väga mööda ,mis tegelikult looduses toimub,vat nende meeste viga on see et nad istuvad 6päeva kontoris ja ühe päeva käivad looduses,aga jahimeestel on see asi vastupidi.
243win
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

...veel siis õli tulle nats. Sain lähipäevil kokku klubikaaslasega ja see rääkis sellest aastast ühe loo kurest, nimelt oli poeg tal niidukiga põllul ja kurg pidevalt kannul, siis kui ta hakkas viimaseid siilusid võtma, pudenes sealt põllule terve pesakond püüsid ja kurg kohe neid jälitama ning nokkima, poiss oli küll püüdnud kurge eemale peletada aga see elukas olevat olnud uskumatult järjekindel ning sinna see pesakond see kord kadus. Pärast sellist vaatepilti on nüüd poisil enesekaitseks püss traktoris alati kaasas.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Ei löö need kured risti ette ka millegi ees :( :? . See , et nad püüsi jms. elukaid juba nopivad ei tohiks ju mingi eriline ime olla :?: sest konni näiteks on väga väheks jäänud. Vanasti ikka kevaditi tiikide vahel selline konnade-orkester et pane või tropid kõrvadesse.....aga nüüd.....njetu.
Kuna ses osas toidubaas väheneb siis tuleb ju ümber orjenteeruda-ehk siis püüd, jänesepojad jms. Minu arvamus vähemalt selline....
Mine metsa!! ;)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Poleks jah midagi selle vastu ,kui kevadise nepijahi asemele tuleks kevadine kurejaht,muidu varsti eestis kolm linnuliiki-kurg,kajakas,vares :D
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Ära patra , FAIER !!! ja rebastele . Sorri linnuteadlased , muidu varsti taud sees !
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ega ma silmaspidanud nende söömist :D Kivi kotti!
Suletud