leitud sarv - nõu vaja!

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

leitud sarv - nõu vaja!

Postitus Postitas sammal.habe »

käisime koos hr. tsuksiga täna jõhvikamaadel ning kõige muude looduseandide hulgas sai mu tüdruksõber tsuksilt kingiks sambla alt välja tulnud kuueharulise põdrasarve.

nüüd aga mure majas - kodune otsuste tegemise masin arvas, et seda sarve peaks kõigepealt kuidagi puhastama. on ju kohati samblaroheline jne.

sestap uurikski, et kuidas foorumlased on metsast leitud põdrasarvedega käitunud. kuidas teda käidelda?
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Re: leitud sarv - nõu vaja!

Postitus Postitas shikaree »

sammal.habe kirjutas:sestap uurikski, et kuidas foorumlased on metsast leitud põdrasarvedega käitunud. kuidas teda käidelda?

mina olen põdrasarvedega viisakalt käitunud, isegi sõbralikult, võiks öelda:)
aga samblast olen lahti saanud harja (mitte traat) ja veega. muidugi nii ilusaks sarv ei jää kui on nö päris sarv. aga äkki on koos samblaga hoopis originaalsem kui puhastatult(juhul kui ta päris samblahunnik välja ja ei näe)?
kuidas kuremarju ka oli?
seal on teine rebane!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nägin ise ka seda sarve ja olin kade (korralik sarv). Ei ole ta midagi nii samblane. Üllatavalt hästi oli veel säilinud (värv enamasti alles). Jõhvhari ja vesi abiks asjad, tagumine osa sirgeks lõigata/käiata ja asi valmis ongi.
Kuremarjade üle ise ei nurise, küll, aga oli kuulda mõne suust nurinat, et vähevõitu. Marjad on veel kõvad, aga värvi poolest OK. Samas ei läinud kotis plögaseks.
Jõudu tööle!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

no jah eks ikka sammal harja ja veega maha kõik,värvimist,nagu mõndadel kombeks,ei soovita kindlasti.
huvitavat veel-meil üks vend saagis alati sokul sarved peast ära kimunapärja pealt,sai seletatud küll kuidas teha a arvas et liiga palju vaeva pidi olema. kahju oli vaadata vahest kuidas ilusad sarved ära rikkuti
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ma arvan, et mida naturaalsemad seda kenamad on, mul omal ühed kergelt rohelised sarved, päris ilusad. Kui neid liiga palju nühid ja pesed muutuvad väga luitunuks.
külaline

Re: leitud sarv - nõu vaja!

Postitus Postitas külaline »

sammal.habe kirjutas:käisime koos hr. tsuksiga täna jõhvikamaadel ning kõige muude looduseandide hulgas sai mu tüdruksõber tsuksilt kingiks sambla alt välja tulnud kuueharulise põdrasarve.

nüüd aga mure majas - kodune otsuste tegemise masin arvas, et seda sarve peaks kõigepealt kuidagi puhastama. on ju kohati samblaroheline jne.

sestap uurikski, et kuidas foorumlased on metsast leitud põdrasarvedega käitunud. kuidas teda käidelda?
mõned mehed on peale puhastamist võõbanud puidupeitsiga ( s.o. vee või piirituse baasil ) -
toonilt pähkel . Tulemus on väga hea . Siit edasi vaba valik - võimalusi on n.ö. seinast -seina :wink:
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

puhastad pehmema harja ja veega. Hiljem tee mõni lapike toiduõliga kokku ja hõõru sarvi. Taastab mingil määral värvi ja tekitab õrna läike. Olen kasutanud ka puidupeitsi, kuid seda juba tõesti nö. rohelise värvuse eemaldamiseks
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

kummaline

Postitus Postitas tsuks »

Lp. sammal.habe.

Midagi on kapitaalselt valesti...
...A kuda sa oma lõuga küürid- et ta sul mitteroheline on- ah?
Sama tee sarvega.
Või jäta sammal kasvama ja istuta sinna jõhvikaid- ole ikka oma nime väärt!
tsuks nigu ma olen...
R12345
Postitusi: 22
Liitunud: T Jaan 18, 2005 7:37 am

Postitus Postitas R12345 »

A ma olen ntks metskitse omal lahti saanud joodiga see võtab hästi ilusti valgeks
Vaata et sa mööda ei lase;)
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

leidsin ka aastaid tagasi sarved,paari viieharulisi.olid teised ka rohekaks tõmmanud aga lahja peitsi lahusega sai päris hea
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Leitud sarvi olen peale puhastamist,kui nad on pleekinud leotanud kange kohvi vöi kaaliumpermanganaadi lahuses ja pärast haruotsad hästi peene liivapaberiga kergelt heledaks lhöörunud,näib loomulikum.
kristjan
Postitusi: 4
Liitunud: T Mär 15, 2005 2:09 pm

Postitus Postitas kristjan »

kõik sarved mis leiame viskame õue lille peenrasse a muidu tumeda lakiga värvida ja natuke oodata siis pühi kuiva lapiga et sarved läikima ei hakkaks
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

pesin kõigepealt mitu korda nõudepesuvahendi ja harjaga, lasin tuule käes varjus kuivada. Kui praod sees, täida hoolikalt tumeda Epoga või puidupahtliga, üleliigne pühi ära ja puhasta lahustiga. Nüüd sõltuvalt sarve toonist mis säilunud kaaliumpermanganaadi lahus ja 3-5 korda, iga korra vahel peale täielikku kuivamist linase, villase lapiga poleerida. Peale vimast korda, kui toon enam- vähem ühtlane, trelli ja viltkettaga otsad heledamaks toonida. Unustasin, kui hiired närinud, siis läheneda enne eelpoolkirjeldatut loominguliselt muukviilidega. Lõppviimistluseks olen kasutanud... autovaha! Jääb väga priima. Muide, autovaha sobib ideaalselt ka püssikabale! Laseb puidul hingata ja hoiab vee ning mustuse eemal. Jõudu!
Suletud