kulti ei tasu narrida

2005. aasta teemad
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kaks päeva tagasi viisin ühe jahimehe puki siga passima,umbes kaheksa paiku helistab et lasi ühte suurt siga , aga et jooksis metsa, võtsin koera,taskulamp ja kaheraudne , läksin siis laskmiskoha peale ,lasin koera lahti,umbes 30m kaugusel minust hakkas koer haukuma,läksin lähemale vaatan siga kõhuli ,astusin veel paar sammu ja siis tuli nigu tank mulle peale,tundsin kuidas püksid kärisesid,sain kõrvale hüpata ,siga jooksis ,minust mööda keeras külje ette seisatas nii ma kohe vajutasin ja siga oli maas,tegelikult käis asi muidugi kiiremini kui siin kirjas,peale pauku hakkasin mõtlema mis juhtus,püksid olid kuni munadeni purud,kintsu peal oli õnneks vaid kriimustus...... kuldil olid kihvad 8cm suust väljas kaal 237kg võib vaid oletada mis oleks jutunud kui ma oleks veidi aeglasem olnud................ esimene pauk lasti sakost kal 30-06 kult sai keset kere.
243win
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

..njaa..vedas sul et tervex jäid....see pidi siis ikka tõesti olema väga haruldaaselt suur kult..suured siis kihvad ka olid kui 8 cm väljas siis pakkun et kuskil 25cm?...nüüd pead vist ise hakkama selle kuldi asemel tõugu parandama :lol: :twisted:
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

24cm
243win
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Haavatud siga, olgu kult, või kes tahes - see on ull elukas, nii kui vähegi saab, siis kohe kallale tuleb. Ma mäletan igasuguseid imelugusid, mida isa, onu ja teisedki pajatanud on. Onult üks selline meenus, et oli keset põldu, teel juba kodu poole, kui seakari sealt üle tuli. Võttis siis ühe, kõige suurema kirbule ja andis tuld (sileraudsest, kal 12). Elukas võpatas korra ja justkui komistas, aga siis pööras otsa onu poole. Keset põldu pole kuhugi nagu minna ka ja nii siis andis onu teise laksu - ikka siga tuleb peale. Siis ei olnud enam aega laadimiseks, vaid pani jooksu. Ja just selle puu, lähima, juurde jõudes, mille otsa tahtis ronida, selle alla siga kärvas, kui onu ennast parasjagu alumisele oksale oli hiivamas... :twisted:
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Kasutaja avatar
keits
Postitusi: 14
Liitunud: N Sept 23, 2004 11:33 pm

Postitus Postitas keits »

endalgi on üks selline juhus olnud. Võib öelda et ei ole väga meldiv kogemus. oli üks aasta viimaseid päevi, im oli ilus. Tegime siis väokese aju. Ajust tuli välja kaks suurt karja mõlemad ligi 15 pealised. Üks sai siis ära haavatud ja jälitama hakatud. Loomal oli üks esimene jalg ära lastud, jälitatud sai päris pikka aega ja mingi hetk sattusime vastamisi... ja siis ta tuli. ´Aga õnneks sain eest ära hüpata ja siga oli ise ka väga läbi ning jäi sinna samasse lebama. Tegin kiirelt armupaugu. Peale seda aga ei teadnud kus ise olen, läks natuke aega et metsast välja saada.
Aga kõik jäid õnneks terveks ja sellest ajast peale olen ma aru saanud et loomi tuleb austada.
Hoiduge haavatud loomade eest!!!
Suur tükk ajab suu lõhki
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

Postitus Postitas arv »

Oh mehed.
Oma juttudega hirmutasite mu ära. Nüüd mõtlen 9 korda ja siis lähen alles haavatud looma jälitama. Huvitav oleks teada, kas laskja, kes looma haavas on esimene kes marsib uluki jälgibidi järgi. Või saadetakse noor, kes pole sellisest ohust teadlik, looma jälitama.
Tahaks veel teada, et mitmekesi ültse minnakse haavatud ulukit jälitama.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

arv kirjutas:Oh mehed.
Oma juttudega hirmutasite mu ära. Nüüd mõtlen 9 korda ja siis lähen alles haavatud looma jälitama. Huvitav oleks teada, kas laskja, kes looma haavas on esimene kes marsib uluki jälgibidi järgi. Või saadetakse noor, kes pole sellisest ohust teadlik, looma jälitama.
Tahaks veel teada, et mitmekesi ültse minnakse haavatud ulukit jälitama.

Ikka üksi! Ja ega sa jahiõhinas sellele mõtle. Olen isegi tõrke järel püssi ümber laadind ja pärast jälgedelt vaadand et siga 2-3 meetrit enne mind on otsa ümber keerand. Aga kui mitte...
Mul kadununud vanamehel küll tõmbas kintsu sisiküljelt koti juurest kõvasti lõhki, käis laual õmblemas.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Haavatud kuldi puhul tuleb ettevaatlik, sest tükib teinekord ründama küll, jah. Asjatundjad Tšehhist hindavad haavatud kulti karust ohtlikumaks. Kuldi ohtlikkusele viitavad ka vanemate jahimeeste jutud sellest, et kui metsseajahile mindi, siis üks püss oli letult käes, teine toetati puu najale püsti ning puu sisse löödi veel väits hädaolukordades kasutamiseks.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Soovitatav ikka mitmekesi otsida.
Omalegi tahtnud ükskord haavatud siga kallale tulle. kuldijurakaga just tegu ei olnud. Kesik kõigest. Pukist oli teda lastud, aga lask oli jooksnud diagonaalselt esimese jala tagant tagumisse jalga. seega ta joosta just ei saanud.
Laskmise ja otsimise vahel oli umbes tunnike. Väljas oli juba pilkane pimedus. Tõmbasin pealambi pähe ja teine mees tuli suure taskulambiga minu kõrval. Läksime mööda verejälge(lumi oli maas). Oli liikunud noorte kuuskede all. Ja ükskord ta täiesti ootamatult kargas ühe kuuse alt välja. Aga kuna ta tagujalg oli puru, siis ta ei suutnud korralikult rünnata ja kõik jäid terveks.

Ühekorra olen ka keeldunud siga otsimast. See oli samuti eelmisel talvel, nädal või kaks ehk peale seda eelmist juhtumit. Sõbramees lasi õhtul pukist kulti. Maha ta kohe ei kukkunud ja kutsus mind appi otsima. Läksin siis jälle oma pealambiga ja otsustasime otsima hakata. Laskmiskohas eriti verd ei olnud. Ainult mõned täpid lumel. Metsa suundumise kohal ei olnud puudel ka verejälge. Kuna verd oli vähe ja loom oli suundunud paksu noorde kuusikusse, kus oleks liikuda saanud vaid roomates või heal juhul kükakil, siis mina ei olnud nõus sinna ronima. Otsustasime jätta hommikuks. Hommikul leiti loom kohe üles ka. Oli edasi läinud vaid paarkümmend meetrit. Lask otse südamesse. Aga rasvakiht oli nii paks, et peatas verejooksu ja seetõttu ei olnud ka eriti verd raja peal.
Ohutus ennekõike
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kõike seda lugedes tuletaks ikka meelde, et laske loomal rahulikult ära surra. Hasart on suur küll, aga enda elu armsam. Tihedas padrikus ja pimedas asi päris nutune. Eks sellepärast kirjutati ka jahiseadusesse verejäljel töötava koera nõue sisse.
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

JAHEMEES kus kandis nii suuri kulte liigub? Kivi kotti!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

järvamaal
243win
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

sellest kuldist veel niipalju et kaal oli tal suur , kui nahka võtsime siis vanemad jahimehed paljud ütlesid pole nii rasvas looma nänudki, kuigi tegu oli korraliku trofee loomaga siis selle kere kohta oleks võinud kihvad pikemadki olla,pea oli tal üldse kerega võrreldes väikese võitu ja jalanumber oli küll korralik ,aga mitte kõige suurem ,vanadel kultidedel on just suur pea ja suured jalad,kult hakkas minu sööda peal käima kevadest saadik,olen teda neljal korral enne näinud,3-4korda nädalas käis ta söömas ja nii suve läbi,herne ja nisuga sai teist nuumatud, söödakohast tehti umbes 100m kaugusele nisupõld,kui nisu piimale läks käis ka nisus aga alati külastas ka söödakohta , keset viljapõldu oli sõnnikuhunnik seal meeldis tal püherdamas käia, kui ta ise juhtus söödal olema siis teised sead ligi ei pääsenud,mis seal salata elusuuruses arvasin ma ta veel suurema olevat, niisugused olid minu vaatlused
243win
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Järvamaal küll ,aga täpsemalt ,ise ka järvamaalt (Kirna),sellepärast uuringi .Küsisin klubist Antsu käest ,tema ei osanud midagi kosta. Kivi kotti!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Minu tuttavatest on ikka õige mitut meest kult rünnanud. Laika peaks kaasas olema. Aga ükskord põgenes koer mu sõbra poole. kult järel- lasi puusa pealt, tabas suhu ja sai vähe kõrvale. Üks kild oli südamesse läinud ja 5 m eemal suri. Sügavas lumes oli vahemaa koera ja looma vahel hirmuäratavalt kahanenud, koera õnn, et sõber pihta sai. Taga ajades laksutas kult lõugu.
Teine sõber lasi samas olukorras ühe käega, lasi püssitoru praktiliselt vastu pead, enne kui vajutas, rohkem sihtida polnud aega.
Avinurmes üks jahimees tapeti kuldi poolt hulk aastaid tagasi. Oli üksinda nugisejahis olnud koeraga.
Suletud