Kus saaks harjutada ?

2005. aasta teemad
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Kus saaks harjutada ?

Postitus Postitas gunnar »

Selline teema siis, et kus üldse saaks harjutada vindiga laskmist Tartumaal ? Kui püss hiljuti soetatud siis oleks nagu tark enne jahti minekut tiirus kätt harjutada. Käisin täna Elva tiirus asja uurimas ja tuli välja et kuna ohutus ei ole tagatud siis seal põhimõtteliselt selline asi võimalik ei olegi !?!? Miskipärast ma olin kindel et seal, kui Tartumaa kõige paremal tiirul peaks selline võimalus ikka olema.... aga....
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kaitseliidu tiir? kuskil karjääris käivad harjutamas Tartu ligidal. see koht pole vist ametlikult võõrastele avatud, aga vast keegi kätt ette ei pane...
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

Probleem.

Postitus Postitas arv »

Ja vindiga on tõesti nii, et peale selle soetamist tahab ju iga mees oma uut relva tundma õppida. Vaja ju optika sisse lasta mingi maapeale, erinevaid kuule proovida jne. Aga kus seda teha , ausald öeldes ei teagi, kui teada saad siis tuleks isegi.
Omal oli selle optika siisselaskmisega probleeme. Arvasin et lähen oma seksooni jahimaale optikat sisse laskma, aga pärast sain pragada et mida sa paugutad metsas, hirmutad loomad minema.
Nüüd proovin võimalikult vähe optikat kontrollida. Muidu tahtmist oleks küll lasta just 200 300m
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

arv, kus kandis Jõgeval sa jahil käid ? ma ise Aidu jahiseltsis :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii huvitav kui see ka pole, ega polegi sellist korralikku kohta. Ise olen ka selles osas maad kuulanud. Mingid sahinad nagu käivad, et kunagi kuhugi ehitatakse, aga täpsemalt ise ei tea midagi. Tuleb vist endal ka hakata Võrumaale käima laskma. :(
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

Olen ise käinud relva sisselaskmas Kukemetsa (Narva mnt.23 km) karjääris, keegi pole veel mögisema hakanud. Mine ja proovi.
Jahti kaine peaga!
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

Relvaseadus räägib ainult lasketiirust ja laskepaigast ning neile esitatavates nõuetest, kuid ei räägi sellest kas mujal tohib või ei tohi üksikkorras laskeharjutust sooritada. Ühesõnaga saan aru, et seadus ei luba ja ei keela. Parandage mind kui eksin. Alati võib ju öelda, et jahin (oma sektsiooni maal)rebast!? :roll:
Jahti kaine peaga!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minu arusaamise järgi paneb relvaseadus asjad konkreetselt paika. Kui sa võõral jahimaal paugutad, siis võid salakütina karistada saada. Relva kasutamine ju väga konkreetselt ära reguleeritud. Ise ka sellega hädas olnud. Omal suur lage raba lähedal. Avad väikeuluki loa ja lähed aga põmmima. Ega siis kõik elukad selle pärast ära jookse. Tänavu hakkasime endale ka laskepaika tegema. Eks tuleval aastal saa vist lõpuni tehtud. Nüüd pole kellelgi aega, sest põdrajaht käsil. Enne põdrajahti saig veidi kätt proovitud.
ikka lõbusalt
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Teema juba vana, kuid lisan oma hala: hädasti oleks vaja sellist laskepaika Tallinna lähistele, kus laskemaad oleks kuskil 500-600m ja kogu värk peale infrastruktuuri liiga reglementeeritud poleks. Et võiks minna, millal tahad ja lasta kuidas ja mida tahad (loomulikult teisi häirimata ja ohustamata). Usun, et kasutajatest puudust ei tuleks.
electrik
Postitusi: 5
Liitunud: P Mai 02, 2004 9:12 am

Postitus Postitas electrik »

ehk teab keegi sellist kohta, kus harjutada pärnus või pärnumaal
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Selle teadmata maaalal relvaga viibimiseks hakkas kehtima esimesest aprillist seadus, mis keelab ilma lepinguta maal relva kotist välja võtta. Parandage kui eksin.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

XXX

Postitus Postitas Kellamees »

Kaitseliit peaks Tartus kasutama sama tiiru mida ka Sõjakool. Tiir ise asub Unikülas ~25 km Tartust. Kahjuks on tiir piiratud taraga ja kuulutatud kaitseotstarbeliseks maaks. :cry: Lasta on seal lisaks jama, pind on tõusev ja seega lased ülespoole. Mitte küll palju kuid siiski. Sõjavägi laseb 200 meetrilt ja peamiselt automaati. Endale on südamelähedasem Jõgeva kaitseliidu tiir Utsalis (Puurmani lähedal). Kui ligi pääsed, siis 100m tiir ja laskeväli vist üle 600m.
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas sigmarzelinski »

Kas seal Utsalis saab ise minna ja lasta kui sojavage ees ei ole voi peab kokku leppima. ise olen kah Jõgevamaalt ja ostsin relva vaja sisse lasta.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Kus saaks harjutada

Postitus Postitas jorr »

Elvas ju tiir olemas, kõllates peaks saama aja ka kokku leppida.Ise olen seni hakkama saanud.Seal sain ka optika kogenud mehe käe all paika.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kus saaks harjutada

Postitus Postitas kakuke »

jorr kirjutas:Elvas ju tiir olemas,

Legaalset 100m rada, aga pole ja nii polegi vahet, et kas teha seda kuskil nurga taga või karjääris. Kurb!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud