weatherby

2005. aasta teemad
mõtus

weatherby

Postitus Postitas mõtus »

KES on juba muretsenud + ja - laske tulla: :D
Külaline

Weatherby

Postitus Postitas Külaline »

oman Weatherbyt 3aastat täitsa ok relv
kuna suunitlus on muutunud müün maha kahjuks
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Relv on korralik.Vähemalt mulle (ja ka neile,kes proovinud) istub palge.Hea on suudmekompensaator. Luku lühike sulgemiskäik.Kui ise viga ei tee laseb korralikult.Puuduseks on küllaltki jäik kaitseriiv.NB. Ärge minge noa ja peitliga pära kallale , raua all peabki sadul olema.
Edu teile!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Re: weatherby

Postitus Postitas eeru »

mõtus kirjutas:KES on juba muretsenud + ja - laske tulla: :D

küsisid Weatherby Vanguardi kohta?
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Weatherby Vanguard. Kuna küsijaid on palju siis varsti teen lasketesti. Relv tundub sümpaatne olevat, lukk liigub hästi ja hea on päästiku tõmbetugevuse reguleerimise võimalus.
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Kas keegi oskab ka hinda öelda sellisele relvale: Weatherby mark V Accumark 308 win ja kas ka hea relv?
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Weatherby Mark V Accumark on hästi tuntud täpsuspüss USA-s ja Euroopas. Iseloomulik on (USA firma Krieger toodetud) pealt pikifreesitud õnarustega , roostevabast terasest raud. Suudmekompensaator on lisavarustus, aga magnumkaliibrilised relvad on enamus juba tellitud koos kompensaatoriga, 9 sulguriga lukk, alumiiniumkorpusele "istutatud" sünt. laad, reg.-tav päästik. Tegemist on väga täpse ja tõsistele snaiperitele mõeldud kalli relvaga. Viimane "päris" Accumark (7 mm Rem Mag) on Deerhunteris, Faelhmanni tänava poes letis, maksab mingi 30 000.-EEK. Tegemist on raske relvaga, kaalub 4 kg kanti. Üks Saaremaa mees kellel on Accumark 300 Win Mag, kinnitab, et spets pingilt lastes on kuulide hajuring 150-nelt meetrilt "kõik kuulid 1-kroonisele mündile pihta"! Usun.
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Tänud, aga jääb vist ostmata. Mul pigem kusagil 20 000 krooni juures jaks otsa lõpeb. Vaja ju ka hea optika osta ja see vägisi sinna samasse auku kisub. Iseenesest ilus relv tundub pildi järgi ka styerClassic Mannlicher full Stock, aga kas sellist ka eestis kohe riiulilt võtta on ja kas üldse tasukski võtta?Ilmselt ka üle 20000 raha maksab.
Külaline

tere

Postitus Postitas Külaline »

Foxter võta ühendust plaania Weatherby maha müüija äkki saame kaubale
5136762
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Weatherby Vanguard

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Weatherby Vanguard. Lasin ühe püssi sisse. (7 mm Rem Mag) päästiku tõmbetugevuse reguleerimise tegin kah ära, löögimehhanismis on kaks kruvi ja stopperid, rauapoolne muudab päästiku tõmbetugevust, laepoolne suurendab/lühendab käigu pikkust. Väga kergeks päästikut ei saagi, no 1,2-1,5 kilo ringi ta jääbki, käiku ei ole kah liiga pikaks mõtet ajada, tekkib mitu "eelpäästikut", lained on sees. Õige oleks parajalt lühike nn eelpäästiku osa ja siis päästmise osa.
Mis peamine, kätte istub hästi, balanss ja ergonoomika on head. Laseb väga täpselt, pealekeeratud Lugeri optikaga (kuul oli Norma laetud padrunis 140 GR, 9,1 g Ballistic Tip) kulus mul 4 lasku märklaua "nabakümbini". Tagasilöök oli (nii kerge kuuliga) imeliselt kerge ja lühike. Hea mulje jättis see püss!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

nujah, relv iseenesest hea, aga eks weatherby laskemoon oma "kaks korda üle atlandi reisimise" tõttu ole muidugi kah püssi endaga samas hinnaklassis ;)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Nu kuule mehed moon ikka moonatehases tehakse või kodus meistrimees ise laeb ju. A vangaardist arvan küll, et eesti turule on tulnd tõeline "Tikkatapja". :D Hind hea, kvaliteedist kirjutas Kaupo. Võrdlus vene püssidega ilmselt kohatu. Vene imed ei anna need seda mõõtu välja hoolimata pea samast hinnast. Vangaardil see omapära, et laad suht lühike st. sobib jämmema kehaehitusega mehele paremini palge. Eks te ise tea palju neid 60kg täismassiga mehi ikka metsas ringi kooserdab. :D Tikka ja Sako püssidega on mul ikka muret olnd, et laad liig pikk. Panin küll extra pikad jalad peale a vist tuleb ikka ka laadi lühemaks sätti.
Kunagi läksin poodi ja olin kindel, et selle lahtimurtava iz308 ostan. Poest tulin ära oopis Sako Hunter 30-06-ga. Ausalt raha niipalju nagu ei olndgi aga püss on käes ja mõtlen jummala eest et siukse asja ää tegin. Üks pauk üks loom, kui ei oma viga. :wink:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

mul izh 308 ja üks pauk üks loom jne ...aga see selleks. Weatherby mehed ütlesid ise millalgi, et Norma neile ameeriklastele moona toodab, selle USA-sse saadab ja sealt meil eurooplastel jälle siis võimalus seda "soodsalt" endale importida. Võibolla on hiljem asjad muutunud, ei ole tõepoolest viimase aja sellealaste uudistega kursis ;)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Weatherby nimevahetus

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Minu käes on vist üks Weatherby vintrelva nimevahetuse korraldamine, nimelt Nürnbergis IWA messil sai tehase esindajale (püssi näpu vahel veeretades) öeldud et Weatherby Eurosport on meil Euroopas "veri popjular tiivii tšännel"! Nemad naersid koos meiega ja järgmise aasta kataloogist (2003) oli Eurosport kadunud nagu niuhti (uus nimi: Sporter). Krt, oleks pidanud soovitama uut nime, näiteks Kaupo super või midagi sellist...
OK, Weatherby oma kaliibrite padrunid (näiteks 7 mm Wby Mag ja 300 Wby Mag) teeb tõesti Norma tehas ja edasi-tagasi üle ookeani vedamine tekitaks neile lausa kosmilise hinna aga ma ei tea Eestis ühtegi Wby Mag kaliibrise jahirelva omanikku! Kõik Eestis müüdud Wby püssid on 308, 30-06, 7 mm Rem Mag ja 300 Win Mag ja 375 H&H Mag ja neid padruneid toodavad Euroopa tootjad (ka Norma ) suht mõistlike hindadega!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

ahaa, et niimoodi lood. Ju siis oli tookord jutt jah konkreetsest relvast, mitte wb üldiselt. Iseenesest positiivne uudis :)
Suletud