luger

2005. aasta teemad
kaits25
Postitusi: 3
Liitunud: R Okt 29, 2004 6:47 pm

luger

Postitus Postitas kaits25 »

soovitan kellelgi mitte osta ülaltoodud optikat kuna kestis väga lühikest aega ja garantiiga on samuti igavene jama!!! Konkreetsel juhul tuli lahti keskmine lääts ja suurendus töötas nagu juhtus.Kui ostsin optika, kiideti taevani! Garantiis öeldi, et odav p... ja ongi tihti probleeme.Lõpuks õnnestus sellest vabaneda tingimusel, et maksin raha juurde ja sain garantiist vastu Meopta.
hobikütt
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

MINUL ON VASTU PIDANUD

Postitus Postitas tankist »

Endal Luger 54x3x12 ja väga rahul, kaks aastat kõmmutatud ja pilti pole pealt ära löönud.
Võibolla ei tea paremat tahta, kuna alles esimene toruga püss.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

luger

Postitus Postitas Arles »

Kust ostsid ja palju maksis? Ja kes selle garantiiga tegeles? Lihtsalt, et teaks, kuna omal ka sellenimeline püssil.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Postitus Postitas tankist »

Tallinnast, Dearhunterist, Faelmanni tn oli vist (kurask, düskraaf nigu olen ei ole kirjapildis päris kindel). Maksis soodukaga 6500, jalad ostsin Küti Ärist. Garantii- hea küsimus ei mäleta, pean kontrollima enne, kui vastan.
marxx
Postitusi: 11
Liitunud: L Jaan 29, 2005 8:49 pm

Postitus Postitas marxx »

Mul on lugeri 3x12x56 punase täppiga optika millele puges niiskus sisse peale 1,5 aastast kasutamist. Läks garantiisse ja vahetati uue vastu mis töötab siiani hästi. Ei kurda.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Tuttaval kukkus toas püss maha ning optika puutus enne pinda kui püss (puidust põrand). Enam ei telli risti vasakule-paremale. Kas selline vigastus võib minna garantii alla või ei? Ehk hoopis mõtekam uus osta?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

. Mul on aja jooksul olnud mitmes hinnaastmes korealasi, mis sissevaatamisel paistsid päris sümpaatsed. Aga kõik vajusid varem või hiljem ära. Vead samad: 1. sisemise, reg. toru lääts loksub lahti 2. Tagumine, silma ind. korretsiooni lääts samamoodi,kuna selle toru keere on liiga lobe. Täpsustuseks: siin räägitakse kogu aeg, et rist ei seisa paigal! Kui monteerid optika lahti, siis näed, et ainuke asi, mis kindlalt paigal seisab, on rist!
LUGERist! Kunagi, saanud lahti järjekordsest korealasest, ostsin LUGERi. Kodus, võrreldes sisse vaadates korealasega, sain aru, mis lollusega olen hakkama saanud. Selle jura tehnilisi omadusi ei olnud enam huvi kontrollida! Kuna ost sai tehtud DEERHUNTERIST, siis oli valu ja vaeva, et tast lahti saada! Ja tõotasin pühalikult, sinna firmasse ma enam oma jalga ei tõsta!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

puukoi kirjutas: ostsin LUGERi. Kodus, võrreldes sisse vaadates korealasega, sain aru, mis lollusega olen hakkama saanud!


Mis Lugeri mudeli täpsemalt,teeb ta neid ikka enam,kui ühte mudelit.
Kunagi mõniaeg tagasi öeldi mulle üks levinumaid vigu,mis optikaga relva käsitlemisel tehakse.Nimelt talvel minnakse jahile,püss soeneb autos ülesse,siis välja pakase kätte ,siis karatakse autosse ,püss esiistmele ja kui nüüd optikale kuuma õhku peale puhuma hakkab võib mistahes optikast lahti saada.
Teine kurjajuur olevat halvasti kinnitatud või kehva kvaliteediga optika kinnitused.
Ja päris sihikute enda kvaliteedituse protsent oli üsna üsna tilluke.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See, mis minul katsuda oli, - 3-9 x 40, hind mäletamist mööda ligi 3 tuh., mingit mudeli nime ta ei kandnud. Ja viga oli selles, et kerges hämaruses ei näinud sellega suurt midagi, kui sama klassi korealane veel ilusat pilti näitas. Mis optikaga püssi autos hoidmisse puutub, siis hoian alati suletud kotis ja pakiruumis, ka suvisel ajal. Ja nii kogu jahipäeva jooksul.
Sellest hetkest, kui soetasin MEOPTA ( 1,5-6x42 ja 3-12x50 ), pole vist rohkem kui 3a. jooksul optikaprobleemidega vaevelnud.
P.S. Jäi arusaamatuks, mida mõtled päris sihikute all!?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mõtlesin sihikuid üldiselt,enamlevinud tootjaid,kes ütlevad ka välja,et tegemist kvaliteetse tootega.
Aga need 40 ja 42mm diameetriga optikad polegi hämaras jahipidamiseks mõeldud.Seal ikka 50 ja peale mm-it vaja ja hea kui 30mm toru oleks.
Kahju,et täpselt mudelit ei tea,aga kui ta nägi välja selline

Pilt

siis ongi tegemist optikaga rohkem laskespordi relvale ehk ka jahipidamiseks ja väikse või keskmise kaliibriga relvale.
Samas tegemist kvaliteetoptikaga ja kahju et liiga rabinal ostsid ja ei saanud kohe oma vajadustele vajalikku sihikut.
Tekib küsimus,et miks nad neid siis toodavad.Aga selleks,et kõik saaksid oma vajaduse järgi sihiku peale.Kellele on vaja,et optika oleks väiksemate mõõtmetega,kes ei taha jälle kallist sihikut,kellel pole tarvidust hämaras tulistada,kellel jälle vaateväli oluline,milline rist,kas ka punatäpp vajalik jne.,kõigil tootjatel on ju sihikuid seinast seina.Iseasi oleks muidugi kaupmehel selgitustööd teha ja koos siis esimese raksuga õige sihik peale saada.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Nojah, kõik jutt õige, aga see Bushnell, mis ilusat selget pilti näitas, oli sama 3-9x40 toru. St. - mõõdud, hinnaklass sama, aga juba visuaalne võrdlus lugeri kahjuks. Mis lootused sel juhul parematele tehn. omadustele? No ja kui nii võtta, saab ka selle klassi optikatega hakkama, kui aastas lasta 5-10 pauku vöib-olla isegi 5-10a. Kui aga lasta 50-80 pauku a., siis need ligi 3tuh. torud pole minu käes küll üle aasta palju vastu vastu pidanud. Mis sportlaskmiseks mõeldud optikatest saaksime seejuures rääkida. Muuseas üks Bushnell kandis nime Sportview ja teine Trophy(hirvesarved logol), 308w peal pidasid mõlemad ehk natuke üle aasta vastu. Ilus jutt on hea asi, aga kogemus paneb asjad paika! Ja kui kaupmees hakkab muretsema ostja heaolu pärast, jääb ta püksata!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mnjah,aga kui osta ühe firma üks odavamaid,seega ka nõrgemate tehniliste näitajatega optika,ei saa terve firma toodangut "juraks" pidada.Nii võib ju Swarovski ja Zeissi kohta ka öelda ,krt. sihik see on,öösi üldse lasta ei näe :lol: .Mis ma sellega öelda tahan.Lihtsalt,et ühe toote põhjal ei saa terve firma toodangu üle otsustada,nagu teema alustaja seda teeb,küll saab aga konkreetset mudelit arvustada ja võrrelda teiste firmade samasse klassi kuuluva tootega.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Optika valik on ju kauplustes nii lai et silme eest võtab ikka päris kirjuks. Ei vaidle üldse meestele vastu kes ütlevad, et kuulsate tootjate (Zeiss, Swarovsky) optikad on head ja neid ei anna odavate "plönnidega" võrreldagi. Kahjuks endal isiklik kogemus puudub nende heade optikatega selle tõttu võibolla ei oskagi paremat suurt tahta.
Tahan vaid öelda, et olen ise kasutanud Bushnelli optikaid viimased 5 aastat ja ei ole selliseid tehnilist (rist lahti, klaasid loksuvad jne) laadi probleeme veel kohanud. See jutt et optika peab veidi üle aasta vastu, kui relvast mille peal ta on teha u. 100 pauku aastas on jama. Isiklikul relval on peal Bushnell Trophy optika 4 aastat, aastas teen relvast u. 200 või veidi peale pauku ja ohh sa imet ikka veel optika ühes tükis peal. Sama lugu on ülejäänud 2 relvaga milledel peal samuti Bushnellid ja laskmist sama palju ja optika peab küll.
Ühesõnaga kui keegi küsib minu käest kas Bushnelli optikat tasub osta (kui rahakott paremat ei luba) siis vastan julgelt JAH.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Mida oligi tarvis tõestada! Odavate optikatega jändamine on libe tee! Mulle läks see kokkuvõttes rohkem kui algusaegse Zeissi hinna maksma. Kellel hästi läinud - ei kadesta, palju õnne! Pole tahtnudki mingit konkreetset firmat maha teha. Eks igal mäel on oma tipp!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Bushnelli ise ei saa kommenteeirda aga sõbra oma lendas ka teisel aastal laiali. Lasi kah kuskil ca 200 lasku suvejooksul.Ise kasutasin ennem Tascot ja sellel hakkas peale esimest trenni -ja võistlushooaega rist tuiama. Metsas sai kaks suurt kulti kah uue võimaluse elada sellepärast.
Suletud