Kas laika hoiab kodu, ilma et ta ketis oleks???

2005. aasta teemad
Suletud
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Kas laika hoiab kodu, ilma et ta ketis oleks???

Postitus Postitas salf »

Plaan on järgmine, et võtta üks suurem valvekoer, kuid huvi on ka jahi poole oleks ju mõtekas võtta siis endale laika, sai siin kaalutud ja jõuti otsusele et äkki laika ei pruugi kodu hoida, ni kui jälge haistab nii kadund jälle :?: et ehk oskax keegi nõu anda ja rääkida kui hea koduhiodja laika on :roll:
jaht on kunst
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Re: Kas laika hoiab kodu, ilma et ta ketis oleks???

Postitus Postitas muhv »

salf kirjutas:Plaan on järgmine, et võtta üks suurem valvekoer, kuid huvi on ka jahi poole oleks ju mõtekas võtta siis endale laika, sai siin kaalutud ja jõuti otsusele et äkki laika ei pruugi kodu hoida, ni kui jälge haistab nii kadund jälle :?: et ehk oskax keegi nõu anda ja rääkida kui hea koduhiodja laika on :roll:


Ära võta laikat see on selline hull loom kui parasjagu ei söö või maga siis ainult kiljub nagu oleks püünisraudades :cry: Haukuda ei oska ja kui kassi näeb siis kisa jätkub 2-3 tunniks kui sa teda ketti ei pane seisab kodus ainult puuris :cry:
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Postitus Postitas salf »

a kes hoiax kodu ilma ketita???
jaht on kunst
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Milline sul koduümbrus on, kui metsad ümber siis lahtiselt teda pidada ei saa, arvatavasti ei saa seal ühtegi koera vabalt pidada. Meie kandis on ühel metsaääres elaval mehel dalmaatslane lahtiselt, käib ka mööda metsa, õnneks on nii loll ja arg et kardab jänest ka :D

Koer peab ikka aias kinni olema, väljaarvatud väiksed nähvitsad vast, muideks need on kõige paremad valvekoerad, nii kui mingi liikumine kuskil on siis on seda kära rohkem kui asi väärt :D :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Re: Kas laika hoiab kodu, ilma et ta ketis oleks???

Postitus Postitas madis »

muhv kirjutas:
salf kirjutas:Plaan on järgmine, et võtta üks suurem valvekoer, kuid huvi on ka jahi poole oleks ju mõtekas võtta siis endale laika, sai siin kaalutud ja jõuti otsusele et äkki laika ei pruugi kodu hoida, ni kui jälge haistab nii kadund jälle :?: et ehk oskax keegi nõu anda ja rääkida kui hea koduhiodja laika on :roll:


Ära võta laikat see on selline hull loom kui parasjagu ei söö või maga siis ainult kiljub nagu oleks püünisraudades :cry: Haukuda ei oska ja kui kassi näeb siis kisa jätkub 2-3 tunniks kui sa teda ketti ei pane seisab kodus ainult puuris :cry:


laika küll selline hull loom pole. nad on täitsa tasa, kui kedagi ei liigu ja kui endal on kass, siis ega nad kassi peale nii väga ei lõugagi. mul maal naabril on laika ketis ja haugub ainult siis, kui keegi õue peale tuleb, ja kassi peale ka ei haugu. noh ma usun, et ta hauguks ka metsas, aga see mees ei käi taga enam jahil.(taa liig vana mees juba ja ühe käega ka)
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Mul on laika lahtiselt õue peal ja ei käi ta omapead kusagil, teeb paar korda päevas kodu ümber mõnesajameetrise raadiusega ringi ja kõik. Külakrantside (s h hundikoera ristsugutised jms) seas hoiab ka korda e vaikust. Nii kui need klähvima hakkavad, kuulab paar minutit ja siis süstib küla poole, ilma mingi kaklemiseta on seal kohe vaikus majas ja siis longib laika koju tagasi. Ise ei haugu ta kodus üldse, ainult paar korda paugatab ja lõriseb kui võõrad (mitte omaküla inimesed või jahimehed) õuele tulevad, tavaliselt ei julge keegi autostki välja tulla.
Linnas on ka korteris vait, teab kõiki viiekordse maja trepikoja elanikke ja alalisi külalisi, ühtegi piuksu ei tee. Aga kui trepikojas keegi võõras käib siis hakkab vaikselt urisema. Auto võib ka lukku panemata jätta, autole lähemine tähendab tigedat lõrinat hirmuäratava hammaste demonstratsiooniga, ei mingit klähvimist.
Ühesõnaga on ta mul väga vaikne aga hea valvur
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kas laika hoiab kodu, ilma et ta ketis oleks???

Postitus Postitas Feen »

muhv kirjutas:
salf kirjutas:Plaan on järgmine, et võtta üks suurem valvekoer, kuid huvi on ka jahi poole oleks ju mõtekas võtta siis endale laika, sai siin kaalutud ja jõuti otsusele et äkki laika ei pruugi kodu hoida, ni kui jälge haistab nii kadund jälle :?: et ehk oskax keegi nõu anda ja rääkida kui hea koduhiodja laika on :roll:


Ära võta laikat see on selline hull loom kui parasjagu ei söö või maga siis ainult kiljub nagu oleks püünisraudades :cry: Haukuda ei oska ja kui kassi näeb siis kisa jätkub 2-3 tunniks kui sa teda ketti ei pane seisab kodus ainult puuris :cry:


Aga kuna Muhv elab ekstreemsetes tingimustes ja puutub kokku üsnagi äärmustega, siis ma jahiteemal tema kommentaare üldse ei arvestaks. Samuti valvekoerte teemal. Kõik sõltub kasvatuses (loomulikult ka eeldustest). Ja juba see, et kellelgi laika kodus, hoiab nii mõnegi päti eemal (niisama huvilised ka).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Postitus Postitas salf »

honkomees kirjutas:Mul on laika lahtiselt õue peal ja ei käi ta omapead kusagil, teeb paar korda päevas kodu ümber mõnesajameetrise raadiusega ringi ja kõik. Külakrantside (s h hundikoera ristsugutised jms) seas hoiab ka korda e vaikust. Nii kui need klähvima hakkavad, kuulab paar minutit ja siis süstib küla poole, ilma mingi kaklemiseta on seal kohe vaikus majas ja siis longib laika koju tagasi. Ise ei haugu ta kodus üldse, ainult paar korda paugatab ja lõriseb kui võõrad (mitte omaküla inimesed või jahimehed) õuele tulevad, tavaliselt ei julge keegi autostki välja tulla.
Linnas on ka korteris vait, teab kõiki viiekordse maja trepikoja elanikke ja alalisi külalisi, ühtegi piuksu ei tee. Aga kui trepikojas keegi võõras käib siis hakkab vaikselt urisema. Auto võib ka lukku panemata jätta, autole lähemine tähendab tigedat lõrinat hirmuäratava hammaste demonstratsiooniga, ei mingit klähvimist.
Ühesõnaga on ta mul väga vaikne aga hea valvur


a kas ta sul metsas ike töötab korralikult, kui ta sul nii vaikne ja korralik on???
jaht on kunst
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Salf, sa otsi Homkomehe kirjutisi tema laika teemal. Koer igati tubli... aga kui käega vehid, siis ka kohtunike käsi saab mulgustatud. Ja jahis on igati tubli loom.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Postitus Postitas salf »

tähh, siis ma ikkagi arvan et ma soetan endale laika, sest nagu ma oma aruga mõtlesin et kõik akkab väikesest kutsikast peale, kuis ta oma koduga harjub, a ma elan vanematega siin koos ja nemad arvasid et jahi koer ja kohe jälge haistab siis kadund a siis oli ike ml õigus
jaht on kunst
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

No ja kui käibki ära, siis tark koer leiab ikka kodu tee.
koos koeraga
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

:shock:
To muhv:
Mul on tunne, et ajad nüüd midagi sassi???
See ei vasta küll kuidagi laika kirjeldusele.
Sa ikka tead milline koer on laika :?:

Teemaalgatajale: kui koera on õpetatud, et õuest välja minna ei tohi siis ta ka ei lähe, aga esimene aasta tuleb siis koguaeg koera jälgida ja kohe noomida/karistada kui oma piiridest väljub.
Suletud