IZ-18 MH

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

hmmm noh muidugi putitama piab aga mis arvate 250 m sokule pähe????? mu arust laseb küll...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Nunuh ...

Postitus Postitas kakuke »

serx kirjutas:hmmm noh muidugi putitama piab aga mis arvate 250 m sokule pähe????? mu arust laseb küll...

Püss ise laseb kindlasti. Peaaegu iga püss korraliku optilise sihikuga on inimese võimetest mitmeid kordi üle. Iseasi kas mees suudab. Mina küll mitte. :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

noh

Postitus Postitas serx »

jah ma ei vaidlegi eks õnne on kah vaja....... :lol:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Seda ma tahtsingi öelda,et laseb küll ja hästi,aga algul peab teda natuke sättima ja palju oleneb vedamisest,et millise relva poest saad.Aga samas hind soodne ja püss kõigile kättesaadav,mida ei saa teiste vintraudsete kohta öelda.Esimeseks vindiks ka hea,õpib palju ja saab vindi tunde kätte.Mul endal .222REM ja ütleks,et metskitse jahiks väga sobiv.
Ja nagu Kakuke mainis saad kogemused järgmise püssi ostuks,mille hinnaklass juba teine ja seal ei taha ju puusse panna ,rahast hakkab kahju. :D
Ühesõnaga kui see IZ tööle saada ,teenib sind hästi ja relv on ikkagi relv.
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

IZ18MH

Postitus Postitas Deerhunter »

Küsimus:kas see 18MH natuke liiga kerge pole ja kas keegi päris uue kaba sellele teind???
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Natuke ehk jah ja paremini võiks tasakaalus olla.Mina tahaks natuke raskust ette otsa,aga see puht minu arvamus.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

relvad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Arvan ,et kogu selle arutelu peale peaks nii omanikel kui mitte omanikel selge olema ----tegel ta ikka üks nui ikka valmistehtud on küll.Olen teisi ka mõnda näinud ja ega ei imusta küll!Selle ümberlaadimise harjutamise kohta võite ka rääkida mida tahes ,aga arvan ,onn ikka vaks vahet kas liigutad lukku,või üritad kohmetunud näppudega uut pauku rauda toppida.Sellele vaidleks ka vastu ,et esimeseks vindiks sobilik.Kui juba kogenud vennad ei saa sotti ,kas püssi optika,või enda viga,mida siis see "roheline"veel peaks asjast arvama.See ikka kogenud kalade mänguasi,kes tast lõppuks ikka üle on ja teise jooksma saavad.Pole ise ka mingi rikkur (keegi kirjutas-püss ei pea 30 tonnine olema)eks neid ikka hinna pärast ostetakse.Mina soovitan küll algajail vindi meestel resursi puudumisel pruugitud püss osta mis kindlasti kordi parem ,kui see vene ime (näit.Raplas pood mis toob kasutatud relvi skandinaaviast)ja kui moona kulu ja hinda arvestada siis lõpuks odavam ka tuleb.Keegi eespool hästi ütles ---sako kappis naerab, kui venelasega tegelema hakkan.Ärgu keegi pahandagu,aga olen sama meelt :D Kivi kotti ja head hooaja algust!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Lõpuks keegi söendas tõe välja öelda :D ,muidu niisama juttu keerutame asja ümber.Aga koos selle relvaga õpib nii mõndagi, mis muidu teadmatuks võib jääda elu lõpuni. :lol:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kas 250m sokule pähe võib seda õnneks nimetada........ vaevalt küll kätt tasuks ikka tiirus proovida ,kui just 25-le pole 0 järgi pandud ja üldiselt tahaks neid mehi kohe oma silmaga näha kes 250m sõrme küünt tabavad,eriti selle vene imega.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

vene ime!

Postitus Postitas laurits »

Kuidagi vähe usklikud siin mõned selle vene vindi üle.Kellel raha laseb kindlasti mingi teise püssiga aga minu oma isklikult laseb väga hästi mitte , et kiidan aga olen laskmisega tegelenud ja tean mis räägin......
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

enda näitamise vastu pole mul midagi....ja tõesti konkreetne lask 250 meetri pealt...... kaksada viiskümmend loe....... noh seal oli tegemist juba õnne ja oskuste koostööga.......

ja no ärge nyyd nii pessimistlikud olge peale väikest töötlemist (esilaad, päästik kergemaks ja natuke lukuga mängimist) laseb see nui selle raha eest ikkka fantastiliselt.....noh muidugi optika maksab samapalju kui 10 sellist pyssi....
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

loen siin ja aina imestan.Selle vene vindi kohta ei tea muud kommenteerida kui,et väga rahul ei olda-alates kal.308Win on püss esiteks liiga kerge,mehanismid robustselt valmistatud,raud liiga õhuke.
Minu arust on sellest püssist rohkem probleeme kui rõõmu, sellise järelduse saan teha ,vaadates ja kuulates tuttavate juttu kes omavad antud relva.
Aga rääkides laskekaugustest, tahaks õelda üht-see kes sokku kal.alates 7,62 250-lt m.pähe/kaela lasta üritab, laseb vastutustundetult.Kui saadki pihta juhuslikult võib seda tegelikult ikkagi mõõdalasuks lugeda sest see on JUHUS. Lasketiirus jääb tavajahimehe suutlikus 6cm ringi tabada kuni 150m ja seda ka mitte iga lasuga ning korraliku toe pealt.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

eeldan et 308win lastakse sisse 100-150m peale kui sokule 250 pealt pähe lasta peab sokul tollipulk sarvede vahel olema.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

nu

Postitus Postitas serx »

jah ...mis ma oskan öelda.....just see et lastakse tavaliselt 100 150....


aga ma lasin 200 piale..... miks...??? aga 150 ja kahesaja pial kuuli jooksu-vahe oli 4 cm !!!


ma arvan , et ma mingi yliinimene pole aga 300 ja pealt olen ikka harjutanud .....seal läheb asi matemaatiliseks juba aga kui asi kätte harjub piaks viimane vint olema.... viimased katsed 5 kontroll lasku 5 cm ringi :-))
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: nu

Postitus Postitas Jahimees »

serx kirjutas:jah ...mis ma oskan öelda.....just see et lastakse tavaliselt 100 150....


aga ma lasin 200 piale..... miks...??? aga 150 ja kahesaja pial kuuli jooksu-vahe oli 4 cm !!!


ma arvan , et ma mingi yliinimene pole aga 300 ja pealt olen ikka harjutanud .....seal läheb asi matemaatiliseks juba aga kui asi kätte harjub piaks viimane vint olema.... viimased katsed 5 kontroll lasku 5 cm ringi :-))


Tegija mees pole midagi kosta, ise ei tule selle pealegi, et nii kaugelt looma lasta, 100-150m minu jaoks max. kaugus. Kuigi püss võimaldaks kaugemale lasta no aga milleks, seda võivad teha ainult "lihajahimehed".
Kas tuleb jaht???
Suletud