IZ-18 MH

2005. aasta teemad
Suletud
Külaline

IZ-18 MH

Postitus Postitas Külaline »

Kas keegi oskab kommenteerida 308 win(7.62x51).Tahaks osta aga ei julge ,äkki parim relv ikka ääretulepadruni jaoks?
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Kui keegi pole aru saanud,siis jutt käib vene ühelasulisest karabiinist.Ootan huviga kommentaare!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul endal sama relv ja kaliibriks 222 Rem. Ise kohe kindlasti ei kurda. Niipalju, kui tean teisi, ka nemad ainult kiidavad. Pole näinud ka teist nii odavat vintrelva.
Ei saanud aru lausest "äkki parim relv ikka ääretulepadruni jaoks? "
Järsku selgitaksid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Väiksekaliibriline vintrelv 5,6mm
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

4x4 Urukoer kirjutas:Väiksekaliibriline vintrelv 5,6mm

Mõtled Sa .22LR või hoopis midagi neist 222 Rem või 223 Rem või 22-250 ?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Ma tahtsin lihtsalt teada kas kellelgi on kogemusi jämedama kui 5,6 mm-sega.7,62 või suurem kaliiber nohh.Kas rem 222 on kal 5,6?(sportpüssimoonal).Võibolla loll küsimus aga ärge kõva häälega naerge.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

4x4 Urukoer kirjutas:Ma tahtsin lihtsalt teada kas kellelgi on kogemusi jämedama kui 5,6 mm-sega.7,62 või suurem kaliiber nohh.Kas rem 222 on kal 5,6?(sportpüssimoonal).Võibolla loll küsimus aga ärge kõva häälega naerge.

Kindlasti pole see loll küsimus. Ka ise olen võibolla kunagi midagi niisugust küsinud.
222 Rem´l on kuuli diameeter samuti nagu sportpüssil 5.6 ainult, et sportpüssil on aaretulepadrun ja 222 Rem on kesktulepadrun.
7,62´ga ise kogemust ei oma, küll tean oma jahtkonnast paari meest kes antud relva kal 308 Win ka omavad (olen poes müügil näinud ka sama relva kal 30-06). Ühel neist on ka optiline sihik peal ja tema nägi ka jupp janti, enne kui jala korralikult püssile fikseeritud sai (tegi ühe lisatifti). Antud relvaga lasi ta sellel aastal ka põdrajahis põdra. Ei ole kedagi kuulnud antud relva laitvat, kellel see kodus on.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

4x4 Urukoer kirjutas:Ma tahtsin lihtsalt teada kas kellelgi on kogemusi jämedama kui 5,6 mm-sega.7,62 või suurem kaliiber nohh.Kas rem 222 on kal 5,6?(sportpüssimoonal).Võibolla loll küsimus aga ärge kõva häälega naerge.


Meie jahiseltskonnas on kui ma ei eksi 308 Win ,poiss laseb põtra eduliselt ja on igati rahul.Ma soetasin endale väikeulukijahiks 222 Rem ,sama püss mis Kakukesel.Olen peale väikesi montaaživigade parandusi relvaga täitsa rahul.Tahtis natuke viili ja lihvi saada (ei midagi olulist),nüüd saan käbekärmelt padruni vahetatud. Püssilaad sai põsetoe ja amortisaatori ,nüüd võin püssi kinnisilmi õlga visata ja märk on kohe optikas.Pealegi väga täpne, aga 222-hed on seda vist kõik, ei tea pole teistega kogemusi.222 Rem on kesktulepadrunid, uuri varasemaid foorume,kus sellel teemal arutlesime.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas: Olen peale väikesi montaaživigade parandusi relvaga täitsa rahul.Tahtis natuke viili ja lihvi saada (ei midagi olulist),nüüd saan käbekärmelt padruni vahetatud. Püssilaad sai põsetoe ja amortisaatori ,nüüd võin püssi kinnisilmi õlga visata ja märk on kohe optikas.

Kui saladus pole, siis kas töötlesid antud relva ise? Pole ise midagi muutnud oma relva juures, küll aga olen omajagu kuiva trenni teinud. Ka see on mõjutanud kõvasti edasist käsitlust jahis ja tiirus. See peaks tegelikult kõigi relvade kohta käima. :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ise ikka,seal natuke puitosa kiilus ja optika jalg ei lasknud korralikult lukustada,mis kutsus esile tõrkeid,ei midagi olulist.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Põsetoe panid ka ise? Kuidas sellise asjanduse paigaldamine üldse välja näeb? Ehk räägiksid sellest natuke lähemalt. Amortisaatori kinnitamine peaks olema kerge.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Palju positiivset infi,suured tänud.Peab siis varsti sammud poodi seadma,tallinnast vist kõige mõtekam(odavam) osta?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

4x4 Urukoer kirjutas:Palju positiivset infi,suured tänud.Peab siis varsti sammud poodi seadma,tallinnast vist kõige mõtekam(odavam) osta?

Kui elad lõuna pool või siiapoole asja, siis minu teada on Tartus Trapperis see relv kõige odavam 2900.- Naad pidid olema ka antud relva maaletoojad ja nende meelest vaevalt, et kuskilt odavamalt saab, aga hinnapäringuid tasub kindlasti igalt poolt teha (saad kasvõi teada, et kus missugune rahvas on). :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Põsetoe tegin samuti ise,kuna poest ei leidnud.Soovitaks muidugi firmatoodangut endavalmistatule, paras pusimine.
Põsetoega on selline värk,kui paned natuke mõõtmetes mööda,siis ei saa üldse tulistada, aga mul kael vist pikk ja nägu kitsas , ilma lae kohandamata oli võimatu lasta, nii ma siis asja ette võtsin. :)
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

ma võin rääkida ka sellest 308. eelmine aasta tuttav ostis .nagu jahile läks nii põder kukkus. kõik selle aasta põdrad lasi tema.
jaht eesti moodi
Suletud