Hologramm sihik

2005. aasta teemad
Suletud
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Hologramm sihik

Postitus Postitas ozz »

Ma loodan, et keegi tark ehk oskab selle lahti seletada, mis on või kuidas töötab hologramm sihik!? Olen vene saitidel kolades neid seal pakutavaid leidnud, kuid kahjuks ei tea ma neist midagi? Samuti on mure n.ö lahtise kollimaatoriga. Miks peaks seda eelistama või mitte? Kumb siis parem või halvem on - kas kinnine või lahtine? Kas kellelgi on kogemust ühe või teisega?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hologramm sihik

Postitus Postitas Ahto Kattai »

ozz kirjutas:Ma loodan, et keegi tark ehk oskab selle lahti seletada, mis on või kuidas töötab hologramm sihik!? Olen vene saitidel kolades neid seal pakutavaid leidnud, kuid kahjuks ei tea ma neist midagi? Samuti on mure n.ö lahtise kollimaatoriga. Miks peaks seda eelistama või mitte? Kumb siis parem või halvem on - kas kinnine või lahtine? Kas kellelgi on kogemust ühe või teisega?

Kuna ajakirjas reklaam ,siis hakkasid mindki samad küsimused kollitama :!: Jagage kogemusi ja infi!
Kivi kotti!
jahimees16
Postitusi: 23
Liitunud: L Mär 19, 2005 6:56 pm

Postitus Postitas jahimees16 »

mind huvitaks kas need optilised sihikud on asjalised kas keegi oskaks soovitada hind on väga soodus juu
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas tõesti keegi pole käes hoidnud /ligemalt uurinud,pildi pealt paistab nagu sihtimine käib väikselt ekraanilt,kui see nii on ,siis mis vihmaga saab?
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Olen ühte odavamat hologrammsihikut proovinud õhuka peale mõni aeg tagasi.
Kui päike või üldse ere valgus tagant poolt paistab siis ei saa sihtida.Sademetega läheb ta muidugi umbe.
Üsna jama asi on ja soovita aega ja raha raisata selle peale.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Siis äkki sa mingit teist tehnoloogiat kasutasid ,näiteks lasersihik,mis kaob ereda valguse käes lihtsalt ära.Holosighte kasutavad militaarmehed ka,kui nii jama on,miks siis ometi :D Risti heledus on reguleeritav ja kasutada saab ka katet päikese eest.
Tööpõhimõte on selline.

Pilt

Pilt

Mina saan asjast aru sedasi,et tekitatakse virtuaalne sihiku kujutis,siis relvast ettepoole,Bushnell ütleb,et 50 yardi.Küti äris peaks seda sihikut pakutama või kuidas,kes ligemal minge vaadake ja jagage muljeid.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

minule jäid ka need sihikud ajakirjast silma. esimene mõte oli: oh kui odav, peaks sileraudsele kolimaatori peale ostma. siis hakkasin mõtlema, et poes maksavad sellised tavaliselt 6-7 tuhat krooni. küsisin tuttavalt jahimehelt, kes asja veits jagab ja tema ei soovitanud neid odavaid osta. ei pea vastu.
kahtlaselt teleturu kauba moodi värk
aga ka teleturust võib teinekord odava ja hea asja leida :lol:
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Postitus Postitas greenhorn »

Mul on see lahtine kollimaator kombineeritud relval, samasugune mis seal jahitarvete saidil, ainult Winchesteri oma.
Plussideks loeks: avar vaateväli, kompaktsus, hea sihtida ka päris hämaras, kiire sihtmärgi leidmine, ülimugav võsas sihtimiseks.
100 m peale lasin lõdvalt märklaua keskele(kaugemalt pole proovinud). Täiesti vabalt saab ka taldrikuid lasta, ehk siis ka linnujahti pidada.
Miinused: Tagavara patarei peab alati kaasas olema, kui patakas tühi, siis sihtida pea võimatu. Valge pinna peal (lumi) kipub täpp "kaotsi" minema.
Optika seisab juba tükk aega kapis, siiamani pole veel tagasipanekuplaane olnud.
Mina seda ostu ei kahetse, olen väga rahul.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Aga vihmaga,lumises metsas?Ja kas tal on ka mingi suurendav efekt?
Kivi kotti!
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Postitus Postitas greenhorn »

kult kirjutas:Aga vihmaga,lumises metsas?Ja kas tal on ka mingi suurendav efekt?
Kivi kotti!


Suurendavat effekti tal ei ole. Vihmaga pole hätta jäänud. Lume peal nagu mainisin, kipub vahetevahel täpp "kaotsi" minema, kuid veidikegi tumedamal pinnal leiad selle kohe..
Suletud