mure taksiga

2005. aasta teemad
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

mure taksiga

Postitus Postitas metsas »

Mul on pooleaastane siledakarvaline taks. Eesmärgiga mitte ainult urujahti pidada. Kuid metsas olles ajab järjekindlalt ainult kitse jälge. On see taksi kohta tüüpiline? Mida teha?
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Muretse või laena puldiga dressuuri kaelarihm.Vii värsketele kitse jälgedele ,kui ajama hakkab anna puldist paar sirakat.Aga vaata,et ikka kitse jälgedel on kui karistad!
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Endal alguses sama mure. Kui läks kitse jäljele, siis kutsusin ära. Praegu ajab ikka, kuid mitte eriti pikalt. Tähtis et ei lastaks tema eest kitse.
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas metsas »

Aitäh kommentaaride eest aga jäljepeal karistamine kas ei tekita üldse hirmu igasuguse jälje ees?
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

Ma ei soovitaks seda karistamis varianti, mul on 1a taks ja ka tahab kõige meelsamini praegu kitse ajada, ma ei ole selleks midagi teinud, et ei ajaks. Olemas ka laika kes ajab hästi põtra ja siga ehk ikka õpib tema pealt ka seda kunsti. Taksi karistamine on nii nagu ta on suht aja raisk sest ta ju nii isekas.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

jahinaine kirjutas:Ma ei soovitaks seda karistamis varianti, mul on 1a taks ja ka tahab kõige meelsamini praegu kitse ajada, ma ei ole selleks midagi teinud, et ei ajaks. Olemas ka laika kes ajab hästi põtra ja siga ehk ikka õpib tema pealt ka seda kunsti. Taksi karistamine on nii nagu ta on suht aja raisk sest ta ju nii isekas.

Kas põder ja laika viitsivad taksi oodata :cry: Mul taks ajas põtra. Põdrale tegi selline siplevsitikas täitsa nalja. Paarkorda sai põdralt ka jalaga :wink:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

See koer on alles nii noor,et ta ajab praegu vist kõike mis liigub.Kui ta vanemaks saab,siis taipab,millist looma peremees lubab ajada,millist mitte.Taks on nii väike,et ta kitsele liiga ei tee ja pikalt ta ei aja ka(erinevalt muidugi laikast või hagijast).Keelata teda muidugi tuleb.Kui koeral käsklus "ei tohi" selge,siis on teda kergem kantseldada ka.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

sooviku kirjutas:See koer on alles nii noor,et ta ajab praegu vist kõike mis liigub.Kui ta vanemaks saab,siis taipab,millist looma peremees lubab ajada,millist mitte.Taks on nii väike,et ta kitsele liiga ei tee ja pikalt ta ei aja ka(erinevalt muidugi laikast või hagijast).Keelata teda muidugi tuleb.Kui koeral käsklus "ei tohi" selge,siis on teda kergem kantseldada ka.

Ka vanemaks saades ajab ja haavatud kitse lõhub veel kuidas :cry: Taksi visadusest suurulukijahis võiks rääkida legende...
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

mure taksiga

Postitus Postitas bighornet »

Oletatavalt olete selle sõbraga küllalt kokku kasvanud. Vaatamata arvamustele looma emotsioonidest võib proovida taltsuta ka koera häbistamisega, mitte ainult keelluga. Olenevalt karakterist ja omasest iseloomust on mõni loom ses suhtes rohkem tundlik isegi. Mitte küll taks vaid üks laikadest ei jätnud kunagi siili rahule. Tea, kas nooruses saadud sutsimisest või et too nii põrsa moodi haiseb, aga ei lõpetanud. Seni kuni igat säärast tegu suurima põlguse ja "häbi-häbiga" lõpetasime. Mõjus!!!
Ja lisaks veel. Ka kitse subprodukte -liha mitte anda.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Haavatud looma peabki kätte saama ja taksi on visa.Kuid siiski koera peab keelama ja õppima ise kuidas keelata.Löömine siin ei aita.Nii noorele koerale on kõige parem,kui ta jälje pealt kätte saad,otsida mingi muu tegevus.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: mure taksiga

Postitus Postitas honkomees »

bighornet kirjutas:...võib proovida taltsuta ka koera häbistamisega, ... üks laikadest ei jätnud kunagi siili rahule.... Ka kitse subprodukte -liha mitte anda.

Häbistamine ja kiitmine ongi vist ainsad tõhusad kasvatamise meetodid. Aga jahikires ei tule ka mul siili juurest ära, üldse on kires looma üsna lootusetu suunata. Aga kui kutsud ajus edasi tulema teise looma otsima, siis ikka peaks tavbaliselt koer kuulama. Isal oli küll kunagi ülihea hagijas, kes midagi peale jänese ei ajanud, ei teinud jäljestki välja ja ilma mingi kasvatuseta aga see vist rohkem erand.
Seda liha andmise teemat ei tahaks uskuda - siis ei peaks ju laika ka siga ajama, kuna selle liha ta süüa ei kannata, oksendab välja. Aga ajab ja mida rohkem sea käest lõhkuda saab, seda vihasemalt ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

sooviku kirjutas:Haavatud looma peabki kätte saama ja taksi on visa.Kuid siiski koera peab keelama ja õppima ise kuidas keelata.Löömine siin ei aita.Nii noorele koerale on kõige parem,kui ta jälje pealt kätte saad,otsida mingi muu tegevus.

See taks jäi-jääb viimaseks. Lihtsam kahte laikat õpetada kui ühte taksi.
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

eeru kirjutas:
jahinaine kirjutas:Ma ei soovitaks seda karistamis varianti, mul on 1a taks ja ka tahab kõige meelsamini praegu kitse ajada, ma ei ole selleks midagi teinud, et ei ajaks. Olemas ka laika kes ajab hästi põtra ja siga ehk ikka õpib tema pealt ka seda kunsti. Taksi karistamine on nii nagu ta on suht aja raisk sest ta ju nii isekas.

Kas põder ja laika viitsivad taksi oodata :cry: Mul taks ajas põtra. Põdrale tegi selline siplevsitikas täitsa nalja. Paarkorda sai põdralt ka jalaga :wink:


Jah selles on sul õigus et ega taks laikaga metsas võidu ei jookse aga ma loodan et ta saab aru mida laika ajab ja ehk on siis isegi järgmine kord selle looma peale agaram :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Taks jõuab põtra ajada küll,tal ju kuus jalga.Kui oma neli ära väsivad,siis peremehe kaks aitavad. :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Mure taksiga

Postitus Postitas jorr »

Minul on praegu taks,kes ajab peaaegu igat looma,kuid mitte pikalt.Põtra ei aja.Ei kannata võõraid ja ühisjahti kaasa kuidagi ei sobi, tükib mehi hammustama.Kadunud isal oli jälle vene ajal segavereline taks, paberitega muidugi.Oli "kuldne" koer kes põhiliselt jänest ja rebast võttis.Kitse ajas ka.Metsa minnes kõndis omal kondsa taga ja kui lumel jälge näitasid, pistis nina juurte. Oli värske jälg, läks ajuks aga vana jälje peale ainult turtsatas.Vahel oli täitsa naljakas vaadata kui jänesega metsast tuli, eriti sügavama lumega.Jänes nii 20-30m eespool lasi rahulikult haake ja sik sakke,taks kisaga tagapool. Vahel kui taks lumehange kinni jäi istus jänesemait ka paigal ja lingutas kõrvu kuni taks end lumest läbi murdis.Ja tavaliselt ei teinud jänes eriti pikki ringe ka.Oli paar ringi tehtud, ning pauku ei tulnud, või lõikas jänes kaugemale kui paar kilti, jättis taks aju ja otsis sind välja.Rebast jälitas kauem, ikka nii tund või paar, eriti hommikupoolikul.Peale lõuna olid juba ajud lühemad.Ajas ka palja maaga ja siis said ainult häälest aru, mida ajab.
Naaberjahimehel oli hagijas, ja kui hommikul repsi ette võttis siis heal juhul enne pimetat lõpetas, mees ise kõndis püss seljas ja kuulas kuspool hääl kostab.
Ise oma kogemusest arvan, et koera ostad nagu põrsa kotis ja hiljem metsas selgub kellega tegu.Isegi ühes pesakonnas on iga kutsikas erineva loomuga olgu siis vanematel medaleid kui palju tahes.On väga tähtis, panna kutsikas mõne korralikku aju tegeva koeraga koos jahti.
Ja hea koer, see on jahimehele nagu pereliige või nagu siin foorumiski keegi ütles:koer eesistmel, naine taga...!
Sai see joru veidi pikavõitu, tea kas keski lugeda viitsibki.
noorus on ilus aeg
Suletud