Mida arvate Sako S.Hammerhead 9,7 g. kuulist

2005. aasta teemad
Suletud
kiirabi
Postitusi: 4
Liitunud: E Veebr 14, 2005 7:31 pm

Mida arvate Sako S.Hammerhead 9,7 g. kuulist

Postitus Postitas kiirabi »

Kui tõhus on Sako Hammerhead 9,7g kuul suuruluki jahil. Kas ei ole ohtu, et siga või põder võib minema minna? Kõik lasevad millegi pärast ja kiidavad 11,1 g kuuli. :oops:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

võib ära minna küll,kui pihta ei saa.
243win
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

9,7g Super Hammerhead on uuem ja ekpansiivsem kuul, aga 10,1g (mitte 11,1g) on "vana" ja suhteliselt väheekspansiivne. Pigem kasuta uut kuuli, üldjuhul normaalne tulemus! :D
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Täitsa hea kuul. 110 meetrilt tulistatud jooksev siga ( samuti ca 110kg) pudenes pikali pärast tabamust ca 50m kaugusele. Tabamuskoht südame serva... Muidu kasutan 11,7 gr (308win). Lihtsalt proovimise mõttes kasutasin nüüd 9,7 gr. Ilmselt tulevikus hakkangi seda kasutama. Kõrvale täismantelkuuliks Sako 8gr Speedhead, lennutrajektoor on väga sarnane. Kiirust on tal rohkem ja energiat vaid kübeke vähem kui 11,7gr.

Samas eks kõige enam on küti teha...

H.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Mul on tekkinud pisike küsimus superhammeri kohta. Nimelt on tal tinaosa nii pehme et lühiajalisest taskus olemisest läheb ots väga lapikuks ja karvaseks. Kindlasti mõjub see kuuli trajektoori aga kui palju see kõrvalekalle olla võiks :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Küsiks siin ka sama kaaluga Mega(9,7g) võrdlust eelmainitule .Millegi pärast nii mõnigi on selle täpsust laitnud ,proovisin ise ka tiirus ja huvitaval viskas mõne kuuli vahest kõrvale jah.Kas neid Hammerhead kuule (9,7g) kusagil eraldi kuulidena ka müüakse v on ainult laetud paugud?
Kivi kotti!
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Ise küll paar kuud alles vindi omanik aga siiamaani 3 pauku ja kolm looma-sinna kuhu lastud sinna samasse ka kukkunud,olen rahul.Isa aga selle kuuli pikaajaline kasutaja ja mina küll ei mäleta et mõni loom oleks ära läinud-oleneb muidugi kuhu lased ka!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Mul jälle Lapua 9,7 Megast ainult head kogemused. Kas ei anna üksikuid kõrvalekaldeid laskmisvea kaela ajada?! Sako 9,7 Hammerheadiga aga laskmiseni ei jõudnudki. Ostsin kord paar karpi teisi, kodus huvi pärast mõõtsin kuule mikromeetriga - 7,80 ja isegi vähem ristisuunas mõõdetuna. S.t. kuulid olid alakaliibrilised ja kergelt lopergused. Loomulikult ei hakanud ma nendega laskma, kuna samalaadsete kunagiste Lapua MIRAdega kurb kogemus olemas, küll andis mõistatada, miks nii hirmsasti loobib. Sellest ajast olen ikka ostetavat moona enne mõõtnud. Sakot läksin käigult hea õnne peale ostma ja sain ka kohe karistada.
Siit minu küsimus - kas on keegi huvi pärast oma moona mõõtnud ja kui, siis millised tulemused?
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Alles hiljuti sai siin ühe vaidluse käigus üle mõõdetud igavene hunni erinevaid kuule, kahjuks ei kirjutanud ülesse, aga mõõte saime nii vahemikust 7.75 kuni 7,89. Enamus oli ikka 7,81.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mida sa Kaupo oskad kosta antud kuulide S.H.9,7 ja Mega 9,7 täpsuse koht.Mind huvitab just kuuli täpsus,see kumb nüüd paremini "niidab "on minuarust väääga suhteline,tapavad nad kahtlematult mõlemad ,kui just ise mööda ei lase!
Kivi kotti!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Pikk kirjutas:Alles hiljuti sai siin ühe vaidluse käigus üle mõõdetud igavene hunni erinevaid kuule, kahjuks ei kirjutanud ülesse, aga mõõte saime nii vahemikust 7.75 kuni 7,89. Enamus oli ikka 7,81.


Nojah, umbes niisugune ongi karm tegelikkus! Ideaalis peaks olema läbimõõt 7,82 ( kat. järgi isegi 7,83 ). Ja minu mõõtmiste järgi on sellele kõige lähemal olnud Lapua kuulid.. Samas ei ole sattunud ühtegi ülekaliibrilist. Need on tõenäoliselt vene päritolu relvade 7,62x39 kuulid - kat. järgi on nende läbimõõt 7,90, uuemas kat. 7,91.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Vabandan oma kogenematust aga kui peaks olema 7,62 ja on 7,8 - 7,9 kas see relvale halvasti ei mõju.Siit tulenevalt peaks enne kasutamist kõik kuulid üle mõõtma.
Egas elevant pole siga!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

saarlane kirjutas:Vabandan oma kogenematust aga kui peaks olema 7,62 ja on 7,8 - 7,9 kas see relvale halvasti ei mõju.Siit tulenevalt peaks enne kasutamist kõik kuulid üle mõõtma.


See 7,62 tähistab raua läbimõõtu vintsoone harjade kohalt, kuuli diameeter aga tähistab vintsoone põhjadest mõõdetud raua diameetrit - sellest ei tohi kuuli diameeter suurem olla. Vintsoone harjadelt mõõdetud (ehk 7,62) diameetrist võib suurem olla küll.

Seetõttu ei või vene vindi (7,62x54R ja 7,62x39) jaoks mõeldud kuule kasutada 308, 30-06 jt mittevene kaliibrile mõeldud relvades.

Vastupidi iseenesest ei riku relva, kuid kuul ei saa korralikku pöörlemist kätte (võib ka saada kusjuures, oleneb konkreetsest relva kulumisastmest muidugi).

Nendest kuulide diameetritest on foorumis ka varem juttu tehtud.

BM
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jah, Baddmanni jutt on õige, vindiväljade ja vindilõigete vahekaugus ja kuuli diameeter on keerulised asjad!
Sako ja Lapua SP kuulide teema on nagu Audi ja BMW vahel valimine, tulistage oma püssist liivakottide pealt 20-30 lasku ja tulemus on käes! Tõsi, viimane kogemus oli oluliselt Sako kuulide/padrunite kasuks!
Suletud