koristustööd

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
harrastaja
Postitusi: 55
Liitunud: R Jaan 07, 2005 4:35 pm

koristustööd

Postitus Postitas harrastaja »

kolasin metsas ja ühtäkki muutus võsa läbitamatuks ning tekkis mõte - kas oleks selline asi üldse reaalne et näiteks paar korda aastas saaks kogu sektsioon kokku ja toimuksid metsakoristustööd. Ei usu et seda tööd saaks kergekäeliselt metsaomanike kaela ajada et nemad kogu metsa ära koristaks või mis? Ja koristajad saaksid jällegi lubasid odavamalt või eriti tublid mehed saaksid näiteks piletid jahimeeste kokkutulekule... Mina oleks sellise asja poolt kahe käega ja sooviksin teie arvamust kuulda või milliseid ettepanekuid teil on selle probleemi lahendamiseks?
Ära kahetse tegemata jäänud pauku
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas just metsa koristama peab ,aga sihte raiutakse lahti/puhastatakse võsast jahimeeste poolt paljudes kohtades võib olla isegi kõikjal ,pigem on imelik kui kusagil seda ei viitsita teha :!:
Kivi kotti!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Sihte on vaja kindlasti lahti hoida.Meil on ikka väga paljud sihid veel võsas.Osalt on see muidugi metskonna töö,aga oleme ikka ise ka sihte puhtaks lõigand,vaarikaid ja peenemat võsa traktoriga maha vedanud.Seda,et nüüd tervet metsa jahimeestega koristama hakata,ma arvan,et see ei ole reaalne. Meil on muidugi selliseid metsi üsna palju,kus ajumeeste töö päris raske.Sihid on ikka esmatähtsad,et oleks kus ohutult lasta.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

koristustööd

Postitus Postitas jorr »

Meiegi oleme omal võsale sihti sisse ajanud ja tahtsime seda veel teha, kuid maaomanikud polnud nõus.A metsa puhastada? Kus siis loomad end varjaksid?Ega jaht ole pargis jalutamine, sihid muidugi iseasi, kui maaomanik lubab ja aega ning tegijaid leidub.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

pargis jahipidamisega tuli meelde jutt, mida rääkis üks jahimees. üks inglise mees käinud eestis jahil ja üllatunud meie metsi nähes. tema siis öelnudki, et neil inglismaal ikka korralikud parkmetsad. kui minnakse jahile, siis metsatuka juures kükitatakse maha, vaadatakse kas looma jalgu paistab ja kui paistavad, siis minnakse teda sealt välja ajama :D
metsa koristamas ei käida meilgi, küll aga hoitakse sihte puhtana. meilgi on metsi, kuhu ajama minna ei soovi. toominga võsast annab end ikka läbi ajada. üldiselt roomates. seal tekib küll tahtmine aju algusest kuni aju lõpuni siht sisse raiuda, et järgmine kord lihtsam oleks. aga üldiselt on ka nii, et mida rohkem võsa, seda rohkem loomi
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

No eks need nn. tõmbekohad tahavad ikka silumist, kui tahad püssiga jahti pidada. Jahtkonniti on muidugi olukord üle riigi äärmiselt erinev. Kagu -Eesti on küll nii võssa kasvamas, et varsti hakkab püssiga jaht kohati küsitavaks muutuma. Ja et seda kõike jahimehed hooldama peaks!? No ma ei tea. Mis nüüd ulukirohkusesse puutub, siis olukorda naudivad põdrad ja koprad. Ülejäänud põhilised jahiulukid naudivad rohkem vahelduvat kultuurmaastikku ja nende arvukus tundub küll vähenevat. Meie maadelt, kus 80-ndatel pardijaht oli pidupäev, on isegi part kadunud. Viljapõlde pole! Nii et meie kandi ainus pääsetee on - kolhoosid-sovhoosid uuesti ellu!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

koristustööd

Postitus Postitas jorr »

Minu tähelepanekute järgi otsivad pea kõik loomad võsa ja patrikut.Võta jänes, rebane, siga, hunt, ilves ainult kits vast väga paksu ei tüki.Meie jahimaal on seda sihtidega metsamasiivi vähe, rohkem sellised metsatukad ja lodumets ning sooääred, ka lagetat põldu on omajagu.Igal metsatukal omanik olemas ja proovi sa kirvega sealt midagi puhastada.
noorus on ilus aeg
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Jorr, ära unusta, hunt ja ilves on meil nüüd jahiulukid nö. tingimisi!
Kirves võssa!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Veidi norides: hunt ja ilves ei ole tingimisi, nemad on jahiulukite nimekirjas täitsa olemas. Vat karu on tingimisi...:D

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Koristustööd

Postitus Postitas jorr »

Minule aitab jänesest, rebasest ja seast küll.õige mul hunti vaja, liha temast ei saa,nahka ka eriti ei osteta.Paar korda elu jooksul üldse hundijahis käidud.Ma selline arg mehike, et teen paugu ja kohe puu otsa tagasi või naise selja taha. :D :D :D Euroseadusest arvan, et elasin vene ajal , kannatan ka selle pagana EURO ära,kuna ma eriti seadusekuulekas pole.
Enesekiitmine kisub jälle teemast kaugemale. :shock:
noorus on ilus aeg
Suletud