kolju

2006. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

kolju

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

mul selline kysimus,et kui kolp on juba mitu aastat seisnud ja on rasvane,kuidas siis rasvast lahti saaks? mis on karu kolju Eesti rekord?
Kasutaja avatar
pine marten
Postitusi: 48
Liitunud: T Aug 03, 2004 11:04 am

töötlemine peale vesinikperoksiidi

Postitus Postitas pine marten »

Tere.

Mul oleks koljude koha pealt selline küsimus, et peale seda, kui olen ta vesinikuga kenasti valgeks saanud, on kolju pind kuidagi kare, kas aitaks ehk miski lakiga (nt akrülaatlakiga) töötlemine? Ehk, et kuidas, kui üldse töötlete koljut peale valgendamist?

Täpset silma ja õnne sokujahil,

margus
Säästev mõtlemine on üle kõige!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui kolju on mitu aastat seisnud ja rasvane, siis see nii jääbki! Seda mingil viisil rasvatuks saada on võimatu. Et seda vältida,on soovitav paaril korral keetmise käigus vett vahetada kui keeduveele hakkab rasvakiht kogunema. ( või on aju enne keetmist välja koukimata!?)

Peale valgendamist kinnitatakse kolju sobivale alusele. Igasugune täiendav töötlemine on viga, eriti siis kui tegemist on juhtumisi medalitrofeega.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

puukoi kirjutas:
Peale valgendamist kinnitatakse kolju sobivale alusele.


Küsimus: kuidas kinnitada näiteks ilvese kolju alusele?
Soku kolju olen kinnitanud läbi aluse pika kruviga, keerates kruvi kolju sisse kinni.
Aga jah, kuidas siis kinnitada ilvese kolju?
Kas tuleb jaht???
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas ilvest samamoodi ei saa kinnitada nagu näiteks rebast? Mul pandi alumine lõualuu läbi aluse koljusse puuritud ja liimitud tradijuppidega kinni ja siis lihtsalt selle peale pandi ülemine pool. Seina peal rippudes ei kuku see küljest ära ja saab alati mõõtmiseks või milleks iganes selle aluselt ilma keemiata kätte.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jahimees kirjutas:
Küsimus: kuidas kinnitada näiteks ilvese kolju alusele?
Soku kolju olen kinnitanud läbi aluse pika kruviga, keerates kruvi kolju sisse kinni.
Aga jah, kuidas siis kinnitada ilvese kolju?

Paraja pikkusega küproki kruvi ajab asja ideaaalselt ära,ikka läbi aluse ja kuhugile paksema kondiga kohta(veidi eespool kaelalüli) .Hoia koljut alusel sobivas kohas, puuri peenike auk läbi aluse (ka koljusse)ette ja keera kruvi sisse-kogu lugu!
Kivi kotti!
Suletud