Teleskoopnui

2006. aasta teemad
Suletud
kentz
Postitusi: 4
Liitunud: P Apr 10, 2005 1:43 am

Teleskoopnui

Postitus Postitas kentz »

Kas keegi oskab keegi öelda kust saan osta teleskoopnuia või on kellegil müüa.
Oleks väga tänulik info eest.

kontakti saab : kentz@hot.ee
Viimati muutis kentz, P Apr 10, 2005 5:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Teleskoopnui on tsiviilkäibes keelatud. Sa ei tohiks seaduse järgi seda üldse omada. Ja loomade surmamine teleskoopnuiaga on ka keelatud ;)
Aga kui ikka eriline huvi seda soetada, siis vanasti oli Kadakaturul neid saada, ainult hästi tuli otsida (suhtlusosav pidi ka olema, aga mis olukord seal nüüd on, seda ma ei tea). Ps. endal pole seda asjandust kunagi olnud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kentz
Postitusi: 4
Liitunud: P Apr 10, 2005 1:43 am

Postitus Postitas kentz »

Hmm... :roll:
Aga kui kellegile on siis anke teada.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

hakkad karu materdama või. :D
243win
kentz
Postitusi: 4
Liitunud: P Apr 10, 2005 1:43 am

Postitus Postitas kentz »

EI :D
Lihtsalt vaja oleks :)
Kui keegi oskab aidata siis palun anke teada
maukar
Postitusi: 21
Liitunud: R Okt 22, 2004 4:11 pm

Postitus Postitas maukar »

olen suht lammas kas keegi selgitax mis see teleskoopnui on...
kas on midagi sellist nagu usas politseis kasutusel vist oli. et kui lööd jooksb 2 x pikemax ja on tehtud nagu vedrust... kui on sis vist olen isegi käes hoidnud sihukest riistapuud
Käi metsas vahel ka fiilingu pärast... , mitte liha pärast... ;)
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Kuigi pihta ei saa, milleks seda vaja, mäletan, et kunagi olid sellised asjad Jagdwelt´i kaupluses vitriinis väljas. Seda kauplust küll enam pole, kuid minu meelest tegeleb selle militaarse värgiga edasi Baltic Armaments, kes asub kusagil Tondi kandis. Täpselt ei tea.
Äkki oli infist kasu.
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Postitus Postitas muhv »

maukar kirjutas:olen suht lammas kas keegi selgitax mis see teleskoopnui on...
kas on midagi sellist nagu usas politseis kasutusel vist oli. et kui lööd jooksb 2 x pikemax ja on tehtud nagu vedrust... kui on sis vist olen isegi käes hoidnud sihukest riistapuud

raadioteleskoop kosmoseteleskoop teleskoopnui....pakun et nuiamoodi teleskoop :wink:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ehk siis lihtsalt löögikindel teleskoop. :D
Magu näiteks müügil olevad taskulampnuiad. NB! Karujahis kohustuslik. :!:
Alfred Kammeljas
Postitusi: 1
Liitunud: K Apr 13, 2005 3:22 pm

Postitus Postitas Alfred Kammeljas »

Ärge imestage ühte vana juttu aga kunagi Vene ajal jäi siga-kesik metsas mingi salaküti pandud raudadesse. Koerad leidsid üles, mehed vaatasid, kobe siga, lööme kaikaga maha ja teeme saagiks. Põrutasid malakaga pähe, ei midagi. Proovisid veel mõned korrad, asi lootusetu, siga krõbistas reipalt kihvadega. Hakkas kahju, surusid rauad lahti ja lasid seal minna, oli teine peris kõbus. Läks ja laulis! Nii, et ärge teleskoopidega vehelge, midagi head sellest nikuinii ei tule! A. :roll:
kentz
Postitusi: 4
Liitunud: P Apr 10, 2005 1:43 am

Postitus Postitas kentz »

Teleskoop nui on selline metallist nuiamoodi asi mis käib kokku, et seda oleks mugavam kaasas kanda.
Eestis kasutab seda märuli politsei ja rummu vangla turavatöötajad "vangide paika panemiseks ;)"
Ma pole mõelnudki sellega looma ega inimest tapma minna, lihtsalt siin on foorumis teema "Relvad" siis mõtlesin, et kui juba relvadest juttu, et äkki keegi teab midagi kust seda soetada saab.Tsiviil isikul ei ole lubatud seda kanda, ega müüa, ega valmistada, kodus hoida, selle eest võib saada tarhvi 200-12 000.
Aga mul ükskõik mul on ikka plaan see soetada omale, siis on õhtuti turvalisem liikuda iseasi kas seda ka kasutama peab.
Kui nuia lahti lööd ja see 60-70 cm pikkuseks läheb siis ikka tekkitab tunde küll, et sellise riistaga pihtsa küll saada ei tahaks. ;)

Telsekoop nui on nagu "raadio" atenn kõib sama põhimõttega kokku kahti. :)

Anke tead siis kes teab või kelle seda müüa, politseini ei jõua see nui :D :) :P
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Üks võimalus on osta fototarvik mida kutsutaks monopodiks(üksjalg).
Võib selle ju teleskoopnuiaks ümber ehitada nii, et säilib monopodi välisilme.
Nüüd ei saa ükski ametnik sulle midagi teha, sest monopodi omamine ja kaasaskandmine pole keelatud.
Hundist toakoera ei saa.
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas sigmarzelinski »

kas said kusagilt selle juba. muidu jah tsiviilis seda kasutada ei tohi. Neid müüakse misioonidel iraagis ja mujal. sellise asjaga ikka pihta ei tahaks saada ma arvan et esimese löögiga luud puru, pole katsetanud aga tean paljusid kellel on olemas.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kui Sul on see ühel päeval olemas ja see Sinu majapidamisest, autost või kuskohast iganes leitakse, oled ka relvaloast ilma. Sellise vidina omamine tsiviilkäibes ON Relvaseaduse rikkumine. Teleskoop- kummi- vms. on Relvaseaduses PIIRATUD käibega relv. Jäta mõte. Kasekaigas on legaalne.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kui mingi alakas nuia soovib, siis võin soovitada, kust saab :evil: . Võib saada tavalist, eritellimusel ka teleskoopi :P . See, et selle nuiaga julgem käia on ma ei usu. See nagu kurikaski igal endast vähegi lugupidaval poisikesel auto pakiruumis "igaks pesapallimatšiks" ootel. Kui julgemalt liikuda tahad osta gaas ja tee trenni, et joosta jõuad, lased alguses gaasi ja siis paned kodu poole jooksu :lol: . Muidu ei ole vist jahimeeste käest ebaseaduslikku nuia mõtet mangumas käia. :evil:
ikka lõbusalt
Suletud