VSS

2006. aasta teemad
Suletud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

VSS

Postitus Postitas kakuke »

Sai lastud Vodjal foorumlastele korraldatud üritusel VSS`i. Kuna varem sellega tegelenud pole siis hakkas mind häirima asja juures väga üks nüanss. Nimelt tulejoonel oli korraga 4 meest (koos minuga). Kui kõik see mees laskma hakkas, kes 308ga kes 30-06ga siis varjulaune lausa "hüppas". Paugust tingitud lööklaine oli nii võimas, et kui sihtisin märklehte ja omast arust seisis rist kümnes siis peale kõrvallaskja lasku oli rist kohe pealt ära. Kasutan laskmise juures loomulikult ka kõrvaklappe. Kehakaal pole ka just kiita (oma närused 70kg). Kuidas teised sellega toime on tulnud? Ons selleks mingid nipid? :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Nu jah.Sellepärast me tavaliselt VSS lastes sätimegi laskma kõik neli meest cal 222. Muidu nagu head tulemust loota ei ole. Peab kogu aeg kuulama millal naabrid oma popsud teinud on.Aga millised seal vodjal tulemuses ka olid?
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Mulle meeldib ka ikka 30-06-ga VSS lasta.
Kui ise pole viitsinud trenni teha,siis on vähemalt lootus 3-l konkurendil tulemus ära rikkuda :lol: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

jeh

Postitus Postitas Arles »

Tähelepanek 30-06 ja 308-ga VSS laskjatel kulub iga märgi peale 2-2,5 min. Sel ajal tuleks rahulikumalt pauke kuulata ja vaid sobiva augu leidmisel lasta.
Muidugi, kui putka käes hüppab, on probleeme ka tiiru konstruktsioonidega aga tõenäoliselt oli tegemist sul pigem kirjandusliku ilustamisega :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Arlesel on täitsa õige soovitus.Tuleb vaikset momenti oodata. Muidu on lask rikutud.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Panen siis siia VSS-i puudutava, kuid algatatud teemast natukene mööda asja - Priit lasi VSS-is uue rekordi - 200 punkti, kohe kena oli vaadata (st, ma olin küll samas vahetuses ja laskmist ei näinud, aga lehed nägid kenad välja). Palju õnne veelkord!
Viimati muutis Feen, P Mai 21, 2006 1:10 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Rekord jah

Postitus Postitas Arles »

Valga tiir on eriline jah.
Sealt on pärit ka eelmine rekord 199 - Kaupo Kindsigolt. Seekord siis Priit oma 200-ga. Ega 2. kohtki halba tulemust saanud - 198 ja mehe isiklik. Varsti saab ehk Rainilt ka koondtabeli.
Muidugi oli Valgas käinutel võimalik jälgida ka tulemöllu, mis toodetud Barnauli tehase abil ja sedagi, kuis mõjuvad naabritele kompensaatorid.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Rekord jah

Postitus Postitas honkomees »

Arles kirjutas:Muidugi oli Valgas käinutel võimalik jälgida ka tulemöllu, mis toodetud Barnauli tehase abil...

see ju öise laskmise moon - pauk ja pooleks tunniks pime ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma isegi palvetasin, et antud relva (ma arvan, et jutt ikkagi sellest relvast, mille toru oli kunagi kuulipilduja oma olnud, ja üldse nägi päris kuri relv välja) kasutava härraga ühte vahetusse ei satuks. Lugu siis selline, et antud härra, kaitseliitlane vist, ka esimest korda VSSi laskmas, liikus registreeruma siis kui neljandas vahetuses, kus ka mina paiknesid, oli jäänud, minu teada, veel 1 vaba koht... aga õnneks selgus siiski, et keegi oli ennast sinna juba kirja pannud. Tore asi oli veel see, et üks teine härra, kaliiber .308, uhas lammast lastes 2 kuuli vasemasse lahte ja 2 kuuli paremasse lahte (no, vasemasse ei jooksnudki need halvasti, kuid Priidule tegid tabamused parajalt külma (ta ise kommis, et pingutab ja pingutab ja siis 1 kuul 3s (vist) ja siis võtab ennast veelgi enam kokku, ja siis tabab 8sse... aga need siis hoopis .308ga lastud. Äkki oli sellest abi, aga kui see imerelvamees oleks ka samas vahetuses olnud, siis oleks seda tsirkust ikka liigpalju olnud, ja kas 200 tulnud oleks, see juba iseküsimus.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud