Lasketäpsus...

2006. aasta teemad
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

lasketäpsus

Postitus Postitas andrus1 »

mehed -mäletan jutte aastas 65 siis räägiti juba libedast kuulist eriti vindist peale puhastamist.arvan ,et see on tõsi, ise olen ka praktik.on juhtumisi-igasuguseid nii puu otsas kui all.olen küll kehv kirjamees,aga juttu jätkub kauemaks.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

see tõsi jah , et must raud laseb hästi . ise ka oma 22lr-i ainult korra kuus puhastan kuna pea iga päev sealt tina annan varestele , lihtsalt jama oleks peale igat pauku puhastada , samas aga 308 saab vist piisavalt puhtaks kuna seal erinevust nigu pole näinud või siis pole taibanud eriti uurida :)
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Tundub, et leidsin rohu peale puhastamist esimese ebatäpse paugu jaoks. Varemalt ei osanud asja selle kandi pealt kahtlustada, sai pandud nö. oma vea lahtrisse.
Nimelt, kui enne laskmist on troppidega raud õlist puhtaks tõmmatud, siis tõmba veel üks tihke, atsetooniga kergelt immutatud tropp rauast läbi. Raual libedus kadunud, järgmist tihedat kuiva troppi on juba probleem läbi raua saada, ja esimene lask läheb sinna, kus vaja.
Kuidagi jõhkrana tundub esimese paugu nimel püss puhastamata jätta. Raua eluiga väheneb mitmekordselt. See nüüd ainult minu arvamus.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

ise teen viimase (lõpp) puhastuse piiritusega ja kõik lasud ühes kohas!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

pole kallist kraami raisata :)
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Lasketäpsus

Postitus Postitas jorr »

Mitmekraadine piiritus on, kas juua ei kõlba?
noorus on ilus aeg
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

ninja kirjutas:see tõsi jah , et must raud laseb hästi . ise ka oma 22lr-i ainult korra kuus puhastan kuna pea iga päev sealt tina annan varestele , lihtsalt jama oleks peale igat pauku puhastada , samas aga 308 saab vist piisavalt puhtaks kuna seal erinevust nigu pole näinud või siis pole taibanud eriti uurida :)


Kui kunagi laskmistrennis käisin, siis seal oli kord, et vene päritolu spordikaid puhastatakse 1 kord aastas...
Praegu oman veel ühte usa päritolu 308 poolautomaati, mille manuaalis samuti kirjas, et puhastada tuleb siis kui kolb püssi üles - alla keeramisel enam vabalt ei liigu, ehk siis umbes kord aastas minu laskmise juures (60-100 laksu kuus keskmiselt). Ja ega ta mustaks ei lähe, ega tahma kuskile ei kogu kah, pidi olema mingi isepuhastuv sisteem 8)
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

No ma ei tea, aga relva puhastamine justkui suhtumise asi ja üldse peale jahti justkui rituaal omaette ,,,või kuidagi niimodi ,,,vot siis !
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

lasketäpsus

Postitus Postitas jorr »

Ega väljast tulles külma ilmaga tohigi kohe puhastama hakata.Vanasti tehti nii,et kui jahist tulid tuppa, võtsid kasuka või vatika seljast ja pöörasid püssile ümber ning jätsid tunniks ajaks seisma.Pärast lükkasid ajalehega rauad läbi ja kõik.Õli panid aint siis,kui püssi pikemaks ajaks seisma jätsid.Lugu toimus muidugi siledaga.
noorus on ilus aeg
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Eks selle relva puhastamisega on selline lugu ka.et oleneb relvast.Ma olen rohkem kokku puutunud armee relvadega ja näiteks AK 4 on ikka väga vilets puhastada,tahma täis kõik kohad,isegi salv.Puhastamine võtab ikka väga palju aega,samas ameeriklaste M 14 peale umbes 200 lasku polnud puhastada nagu midagi,käisin luku ja lukukoja üle ja lapp oli peaaegu puhas.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Lisaks juurde et kui M14 düüs umbes siis ümber ei lae ja puhastamine on muidugi lihtsam kui AK4
võimalikult suurem ports
Suletud