jahikantsli küte

2006. aasta teemad
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Aga kiibitsedes somme ja vaadates meid, küsiksin:

Kui paljudes sektsioonides üldse jahikantsleid on? Üldkasutatavaid, sektsiooni omi. Mitte privaatseid eramaa-ühemeheomi!
Ikka tõsiseltvõetavaid, mitte tavalisi katusega pukke (kõrgistmeid) :?:

Mede maadel tean vaid üht. Korralik kolhoosiaegne kukkus ümber koos pankrotihalduri lahkumisega. :cry:

Võsastuvates riigimetsa raiesmikele kuluks marjaks ära! Meil ainukene 2,05 m mees viskas püssi ka nurka!
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

12m

Postitus Postitas mola »

Olen nainud korralikke ,kinniseid, 6m korgusel olevaid kantsleid, mille katusest on labiloodud toru (korsten), mis on samuti 6m pikk. See nn. kirglike suitsujahimeeste kantsel. Nii korgelt vist suits alla ei tule voi kui tulebki, siis tykimaad eemal, kyta kasvoi autokummidega.

Korgete kantslitega see jama, et siledaraudsega ei ulata alla lasta :wink:
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Arvatavasti sealt mingit praginat ikke tuleb, kui varitsemise ajal kütma hakkad ja siga tunneb ikka ilmselt ära kui 12 m kõrgusel paras toss üleval on :lol: ästi ei usu, et ka sellisel kõrgusel võib kütta nii autokummide, kui ka eterniitkatusega :lol: .
Ise selliseid katsetusi loomulikult tegema ei hakka, et kantslisse kütet sisse hakkan säädma! aga kõigil ülejäänutel on vaba valik...

Asi On Maitses!
tuleb jaht või jaa?
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

mis tähendab üldkasutatav jahikantsel,igal mehel olgu ikka oma, meil on vähemalt nii kombeks,ruumi on kõigile kes viitsib vaeva näha ja ehitada,eeldan seda kui on korralik kantsel siis sinna on rajatud ka söödakoht või söödapõld,mitme peale söödakohad...noh elu on näidanud ,et sellest tuleb ainult tüli ja pahandust,muidugi alati võid ju sõbra jahile kaasa kutsuda,ainult ma ei ole siiani aru saanud mida ühe kantsli otsas kahe või rohkem mehega tehakse,viina võtta ja naisi kabistada saab mujalgi,endal on neli korraliku jahikantslit,esimene sai ehitatud 6m peale, mõtetult kõrge,selle kõrguse pealt näed vaid looma selga,minu arvates optimaalne kõrgus on 4m,teised on ongi mul nii kõrged,arvan et kokku meie maadel on umbes 60 korraliku jahikantlit,iga mehe peale paar tükki,nendel ikka klaasid ees ja katus pea kohal,algul mõtlesin ka kütte sisse teha,aga tavaliselt on jahid kahe-kolme tunnised mida seal ikka kütta,hunti olen vaid kauem valvanud.
243win
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Tundub,et loomadele ikka ülevalt lõhn ninna ei ulatu.Olen istunud puka otsas,suits hambus ja emis põrsastega sõi rahulikult all.Ka soku olen lasknud kahe mahvi vahelt.Aga tossava korstnaga kantsel on juba liigne luksus.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Küte võib-olla liigne luksus jah, aga eelmisel talvel jäi omal siga liigse külma tõttu laskmata. kari tuli sööma ja ei tahtnud kuidagi paigale jääda. siiberdasid muudkui ringi. hakkasin siis ühte põrsast sihikul hoidma, et kui paigale jääb, lasen ära. a kui laskmis aeg tuli, olid näpud külmast nii kanged et laskmisest ei tulnud midagi välja.
kes tahab tõesti kütta oma kantslit, siis pange oma kantslisse mini variant sauna ahjust. kütate pool tundi, selle ajaga on kivid kuumad ja annavad sooja ülejäänud õhtuks. kui kütteks kasutad puid, mis on kuivad ja millelt on eemaldatud puukoor, siis ei suitse nad ka.
ja tegelikult on võimalus kasutada ka tavalist UFO grillpanni :lol: Kui kasutad grillsütt, siis pole vaja ka korstent. käsi saad soojendada ja kui on kinnine kantsel siis annab ka piisavalt sooja.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

sooviku kirjutas:Tundub,et loomadele ikka ülevalt lõhn ninna ei ulatu.Olen istunud puka otsas,suits hambus ja emis põrsastega sõi rahulikult all.Ka soku olen lasknud kahe mahvi vahelt.Aga tossava korstnaga kantsel on juba liigne luksus.


No oleneb aastaajast. Selge, et ihu- või suusoojus on ümbritsevast kergem, kuid...
...kuid suve lõpupoole on ka selline asi, nagu" PÄIKESETUUL", küllalt tugev (no see 3-5 min vaikne tuulepuhang päikeseloojangu lõpus!) tuulemuutus, ka hetkeks suunalt!! ja see langeb sageli just loomaliigiti kokku uluki metsast väljatulemuse momendiga (viivuke peale viimase linnukese piuksatust!), ja vat see tuuleiilike viib põrsasunikule selle hoolitseva naisukese pestud hilbulõhna otse sõõrmeisse!!! Isegi 100m peale vajub jahtudes alla
:!:
Puki/kantsli kõrguses ei aita.
Kusagil 30-40-50 m pealt ei ta tunne. Ja enne ja peale seda loojangumomenti on lugu samuti lõdvem, lase või püksituult . Juba 5 min hiljem on keset põldugi täielik tuulevaikus ja nahin võib alata.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

rajaleidja kirjutas:Küte võib-olla liigne luksus jah, aga eelmisel talvel jäi omal siga liigse külma tõttu laskmata.


Usu mind ega keegi sind paari laskmata sea pärast kehvemaks jahimeheks küll ei pea, nii et selle seiga pärast kütet veel vast ei oleks vaja sisse vedada! Aga loomulikult võib! Mina näiteks soetaksin võimsama magamiskoti :wink: !
Asi On Maitses!
tuleb jaht või jaa?
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

[quote="rajaleidja"]Küte võib-olla liigne luksus jah, aga eelmisel talvel jäi omal siga liigse külma tõttu laskmata. kari tuli sööma ja ei tahtnud kuidagi paigale jääda. siiberdasid muudkui ringi. hakkasin siis ühte põrsast sihikul hoidma, et kui paigale jääb, lasen ära. a kui laskmis aeg tuli, olid näpud külmast nii kanged et laskmisest ei tulnud midagi välja....

Et näpud, kusskohas iganes, ei külmetaks, muretsege MUHV! Just seesama uhke vanatädi suur, koi poolt veidinäksitud mul pärandusena kasutusel. Sisse mahub kummikott, mille ma keeva veega täidan, ja kuna sellel "KUMMI-ALMAL" :wink: on omakorda ümber froteest kott,mis pealt paeltega suletav, siis peab too asjavärk muhvi sees oma 6-8 tundi vastu!
Vesi on fantasilise soojusmahtuvusega. Kui käed juba higistavad, panen jope alla põlvede vahele või põue.Kogu aeg mõnus. Näpud kannatavad tuulegagi 10 min laskmiskõlblikkust.
(-20 kraadiga pidas kusagil 3,5 tundi lahtisel istmel vastu! Aga kinnises kantslis? Lolli, kuid kirgliku noorjäägri vitsad, st miinus 20 ja nõrga tuulega pukis :oops: )
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Tänapäeval on võimalik osta heast materjalist spets kindaid.
Või mis eriti lihtne siis lasta Almal kududa lambavillasest lõngast paksud labakud millel päästjanäpu jaoks väike auk sees.Lihtsalt pistad näpuotsa sealt välja ning asetad päästikule, kui päästmise hetk käes.
Hundist toakoera ei saa.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

1. Kuigi siga jäi laskmata, ei ole kantslis veel kütet sees. Kuna teemaks kantsli küte, pakkusin paar varianti välja
2. muhv on tore asi küll, aga käed muhvi sees püssi palges ei hoia. käed võivad soojas olla, aga kui nad sealt välja võtta ja väljas on -20 ja kerge tuul, siis on näpud vähem kui viie minutiga kanged. eriti kui hoiad kogu selle aja püssi palges ja näpud ühes asendis.
3. miks panna kantslisse küte? lihtsalt mugavusest näiteks. saad mõnikord oma naise kaasa võtta ja näidata kuidas notsud tegutsevad. ei naised kütteta kuuti tule. võtad jõulude ajal moonakoti selga, naine kaasa ja ronid puuotsa :lol: sööd, jood, vaatad notsusid ja kodus jälle plusspunkt juures :P
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ära jama sellise asjaga.Kui naise kantslisse viid,siis kantsel kohe ümber.See nagu meremeestel:naine laevas,laev põhjas. :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

:lol: :lol: :lol: OK, eks ta natuke ekstreemne oleks, aga teinekord tuleb ohvreid tuua ja riskida :)
Kindlam on naine kaasa võtta lahtisesse pukki, kui väljas käre pakane ja tuul puhub. siis vähemalt kindel, et rohkem ta kaasa ei taha tulla
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Jahilkäimise üks eesmärk on paljudele kindlasti ka rahus omaette olemine ja naisest puhkamine.Nii, et ärge ajage neid asju omavahel segamini muidu leiate ennast varsti pliidi äärest küpsetamas ja lapsi hoidmas kuniks naine jahilt tagasi tuleb, sest talle hakkas see peale ühis jahilkäiku meeldima :lol:
Hundist toakoera ei saa.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Eks igamees vaatab asja oma kogemuste ja tõekspidamiste järgi - kellel naist pukki vaja, kellel kummikotist küllalt saab, kes ise oma ihusoojaga toime tuleb. Niipalju kui mehi, pea niipalju erinevaid arvamusi!
Suletud