jahikantsli küte

2006. aasta teemad
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Tundub et mõnele mehele on jaht nagu raske töökohustuse eest, no ei tohi päeva vahele jätta :D
Minu arust on jaht ikka puhkuse ja lõõgastusvariant, kui ikka - 20 ja külm tahab nina ära võtta siis mina istun parem küll kodus sooja ahju ääres kui kuskil pukis kopsupõletikuga saamisega riskin.
Jahiskäik peaks olema närvidelõõgastumine ja miks ka mitte lihtsalt tore looduses viibimine mitte aga ekstreemne põhjanaba vallutamine.
Sorry kui nüüd mõnele mehele varbale astusin :oops:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

http://www.eralle.net/forum/viewtopic.php?t=11981
Pilte kantslite küttmisest tehtud enamasti rebase passimiseseks.
Dog and man are truely partners in the hunt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ühes on isegi tugitool sees. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

krt nii kui suu lahti teed, nii hakkad ka igast küljest saama. lepime kokku, et naised on kodus ja olgu see kantsel milline tahes, naisi kaasa ei võeta.
To PIKK. See oli minu varvas, millele astusid :lol: Ma pole elusees liha pärast metsa läinud ja lähitulevikus ei kavatse minna ka. Majandust õppinud inimesena jagan nats matemaatikat ja pärast pikka kalkuleerimist avastasin, et poest on odavam liha osta.
miks ma -20 kraadise külmaga puuotsas olen istunud? Vat jahikirg niipalju veres, et kisub lihtsalt metsa. lihtsalt hea on olla omaette, täielikus vaikuses. kuuled kuidas puud külmast praksuvad, kuidas hunt ulub või ilves kräunub. ja kui lõpuks seakari pikas rivis nagu rong söödale rühib, siis see on boonuseks
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

rajaleidja 5+ :D :D :D
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Pagan võtaks.Mina istun puuotsas kõva laua peal,sommil aga on selline tugitool ja nahksohva kantslis.Ja kui tahab,sõidab loomale kantsliga järgi ka veel.Tahan ka Euroopasse!!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kantsli küte.

Postitus Postitas jorr »

Uurisin seda sommide kantslit ja mitte kuskil ei leidnud kus kohas nad pudelit hoiavad.Hästi ei usu, et taskus,segab laskmist, ahjupeal ka ei saa, või äkki jahisommid seda soojas kantslis ei tarvitagi.
noorus on ilus aeg
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

sellistes saunade ja muude aksessuaaridega varustatud kantslis võib päris tülikas ikka olla seda akent hääletult lahti teha kui õige hetk käes on! Ja jaht ilma kõrvadeta pole ka ikka päris see ...
tuleb jaht või jaa?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jahikantsli küte

Postitus Postitas jorr »

Äkki on pets klaasid, heli tuleb läbi ja lasta ka saab,ega neid EURO vigureid kõiki meie veel tea.
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ei olegi vaja päris hääletult avada, loom (siga) söödetakse lihtsalt nii inimsõbralikuks, et pole vajadust ;)

BM
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Olen istunud sommide köetavas jahikantslis valgesaba oodates.Kütteks väikese ballooniga gaasipriimus ,mis kuumutas metallraamile kärjena laotud 8-t tellist.Kantsli teisest nurgast ,ca 25 cm põrandast ,oli viidud läbi katuse vent.toru,mille alaosa umbes 1m kõrguseni perforeeritud.Arvan,et kõrgus üle katuse umbes 2,5-3m.Tegemist 100mm plasttoruga.Kantsli aken läbi esikülje.Aknast allpool paksust poroloonist vastakuti 2 riba,mille vahele lükati karabiin kuni optika keskpaigani.Üsna mugav asend istudes toelt lasta.Külma oli -15 ringis ja väheke tuultki. Päris mõnus oli.Ainuke puudus,et tuli ema 2-e vasikaga,mitte sarviline.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahikantsli küte

Postitus Postitas jorr »

Mõnus on niimoodi kindlasti lasta, kuid mind vaevab see pudeli jama,kas oli või ei?
noorus on ilus aeg
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Ju sommidel polegi pudelihoidjat vaja... mis sa tühjast pudelist ikka hoiad... ja täis pudelit nad enne tühjaks saamist suu päält ära ei võtagi!
tuleb jaht või jaa?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Eks ta nii ole jah, et kui vaevab, siis käi poes ära. Selline küttega kantsel meie mõistes vist viinavõtmiseks nagu sobikski. Ise kahjuks eelistan viina kodus või sõprade juures võtta. Samas aga olemas selline kogemus noore jahimehena. Väljas -20, paras tuul ka lisaks ja viimane päev luba ära realiseerida. Kantsel lahtine. Vanal jahimehel oli kaasas termos kuuma hõõgveiniga (kodune mustsõstar). Kui termos lahti tehti ja sealt kolm lonksu võtsid oli hoopis teine tunne. Sai 2,5 tundi istutud ja siga ära surmatud.
Muideks alkohol laiendab veresooni ja seetõttu ka keha jahtub kiiremini. Sellepärast ei soovitagi ilma kütteta pukis viina juua. Väike lonks Jagermeistrit või hõõgveini aga ei tee paha.
ikka lõbusalt
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Umbes nädal tagasi sattusin juhuslikult ühele saatele soome TVkanalilt, kus oli juttu jahist ja kalapüügist jne. Saate grupp käis kaasas ühel soku jahil ja kõike seal toimunut ka näidati telekast, muuhulgas ka soku laskmist ja tabamishetke ennast Aga kõige huvitavam asi järgnes vahetult peale tulemuslikku lasku, jahimees, kelleks oli muideks saatejuht ise, avas jahikantsli seinal olnud apteegi ja võttis sealt väikese pudelikese ning võttis sellest pudelikesest ka ühe sõõmu kangemat kraami, otse kaamera ees. Seda siis kombe kohaselt lastud looma mälestamiseks ja jahiõnne eest tänamiseks. Näo ilmest ja kommentaarist võis oletada, et tegemist oli tõenäoliselt mingi kodusel teel valmistatud ja päris kange kraamiga :D .
Saade ise oli muidu väga asjalik, just selline heas toonis jahipidamist ja -kombeid ning sellega kaasnevat tutvustav.
Suletud