.300 Win. Mag.

2006. aasta teemad
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Jah, Tõnu õigesti kirjutab. Samas olen väga nõus ka lehepäälikuga, kuna tõesti , trenn pikale distantsile parandab tulemusi lühikeselt maalt ja ebakindlus ning hirm kaovad. Kuid seda tuleb teha sõjaväe laskeväljal ja tagada tuleb 100 % ohutus, mida aga tsiviilisikud tagada ei suuda. Tahaks teada kus saaks harjutada veel ja kus seda teevad mehed siit, kes seda ala propageerivad!?
Toon õnnetu näite, mis tõenäoliselt seoses ka teataval määral pikalt maalt laskmistega+muud asjaolud.
Nimelt, Soomes peeti jahti ning kuul läks jahitavast mööda ja tabas kilomeetrite pealt kaupluse ees trepil istunud noort naist pähe. Sellised lood siis, mõelge, mida teete ja kus teete!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Täpselt,enne mõtle ,siis taga ohutus ja alles siis tegutse.Mul tuli meelde kooliajast ühe pedagoogi ütelus või valem - MÕMÕKOTE (mõtle, mõõda, kontrolli, tegutse) See sai tema poolt nii öelda meile eluteele kaasa antud ja ongi tihti marjaks ära kulunud. :D
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

"Ehee .. veel sellest 7,62 Russian Soft Point 11,7g , see mingi müstiline kaliiber. Kui vaadata Norma ballistilist graafikut, siis näiteks 358NormaMag TXP 16.2g, millel suudmekiirus suurem eelpool mainitust, ei oma suurema kiiruse ja massiga ka suuremat energiat 300 m peal. 7,62 Russian Soft Point 11,7g kaotab 300 m distantsi peale kõigest 2 J !!! energiat, kaotamata seejuures grammigi kiirust. Kas on tegu mingi väljatulistatava raketiga või on kalulaatori tegijad kõvasti puusse pannud."

OK, tegemist on programmi veaga, arvestage rusikareeglit, kus 308 WIN on tänapäeval võimsam kui 7,62 Russian!

300 Win Mag on tegelikult nn "long-range" kaliiber, näiteks 400 m kaugusele (kus teised kuulid kukuvad nagu kivid) hakab juba "nägu" näitama...

K.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Ja kuul tabas kilomeetrite peal noort naist pähe.

Olen sageli mõelnud, et vindi kuul võib kilomeetried lennata.Samas aga kui relv on sisselastud näit 150 m peale siis sirgjoonelisel laskmisel peaks ju kuul, arvestades kuuli langemist maad tabama enne kilomeetrit.See tähendab, kui taga ajada kuuli max lennukaugust tuleb vist püssi hoida ideaalse nurga all vist 35 kraadi.
Egas elevant pole siga!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

saarlane kirjutas:See tähendab, kui taga ajada kuuli max lennukaugust tuleb vist püssi hoida ideaalse nurga all vist 35 kraadi.

Kas kuul rikosetist ei või nii kaugele edasi lennata, eriti kui see toimub veel veest (ei deformeeri kuuli) või kui lasta puuladvas istuvat lindu?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Sel Soome juhtumil kui õieti mäletan oligi lask suunatud suure nurga all, ei mäleta mida seal siis jahiti või oli see kuppelmaastikul, nö., vahet pole, mõtlemisaine igal juhul...
Aga rikoshetist, spets pole aga arvan, et oluliselt siiski sellisel juhul vahemaa väheneb...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Rikošeti ei maksa alahinnata.Ei hakka kaugusi nimetama,kuna meelest läinud,aga inimest tabas kuul imeliselt kauguselt ja kui asja uurima hakati,siis tuli välja et kaugel kaugel veepiiril asus lasketiir ja sealt üks kuul uitama oli läinud.Lasketiir küll sellise arvestusega,et peaks ohutu olema ja puha,tükk lagedat vett ees,aga võta näpust.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Mnjaa, jama selle rikoshetiga, palju kahju võib teha. Muideks, ma ei tea kas seal Männikul Tallinna külje all on olukord paranenud, just selles esimeses, KL tiirus kus vinti ja ka automaati edukalt sai lastud kunagi, vahepeal aga oli kuulda et külaelanikud kaebasid pidevalt viimastel aastatel selle üle kuidas kuulid vihisesid pidevalt peade kohal. Ehk on nüüd asi korras.
Huvitav asi veel, edukalt ja jõuliselt tuleb tinaplönn tagasi nii 10-15 m lastes puitplangul olevat märklehte, õhkrelvaga. Olge ettevaatlikud! Väga ebameeldiv asi...
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Retsept kauglaskuritele: (USA moodi)
Relv tuleb tavaliselt ise lasta relvameistril kokku panna, raud valitakse kas Lilja, Hart või Krieger omadest, (roostevaba, pikifreesitud soontega ja kompensaatoriga) lukk tuleb tavaliselt mingi USA tootja modifikatsioon, päästik- custom Shilen või midagi taolist. Laad tehakse kas laminaadist või kevlarist. Kaliibrid: 30-378 Wby, 300 Wby Mag, 7 WSM, 300WSM (WSM-id "söövad" tavalised 7mm Rem mag ja 300 Win Mag ära sest neid on pikema hülsi suudmeosa tõttu parem laadida) ja 7 mm Wby Mag, 7 mm STW, 7 mm Dakota, 7 mm Rem Supermag, jne, 6,5-284 sobib kah! Optika: alates 20x suurendusest kuni 36-40 X
Selline jämeda toruga püssikolakas kaalub tavaliselt nii palju, et lastakse temaga ainult toe pealt laua taga istudes.
Jaht käib niimoodi: Sõidad kastiga dziibiga varahommikul mägedesse, sätid laua üles, toetad püssi peale, suure 60X suurendusega kiikriga vahid orgu, 1200 yardi kaugusemõõtja on alati käepärast, näed ulukit, mõõdad kauguse ära, vaatad tuult, tulistad! Kuulidest mida kasutatakse on näiteks Swift Scirocco ka Eestis mõnes poes letis.
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Farmer »

Pikamaa laskmise tõsised huvilised võivad ühendust võtta. Mul on hea tuttav Suurbritannia teine käsi 1000 m toelt laskmises. Järgmisel sügisel korraldatakse USA-s MM ja tema läheb Suurbritannia tiimis laskma. Ise on ta relvameister ja nii oma kui teiste (vist mitte kõigi) tiimiliikmete relvad on tema tehtud. Tema praegusest relvast on mul ka pilt olemas.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

300 Win Mag

Postitus Postitas Siili »

Millegipärast võtavad kõik sõna- kes on kuulnud,kes on näinud, kes arvab
jne.Need aga kes seda kasutavad on vait kui siilid põõsas. Looma võib
iga loll ka Barsiga ära rikkuda.Lase tagant kintsust sisse maost läbi vastas-
poole abalu alla kinni.Ongi olemas verevalumitega sõnnik-mitte sokk.Relva
võimu saab taltsutada targa kuulivalikuga,aga kui vaja siis ka kõik välja
käia.Olen siin lugenud / Üle 100 m ei ole ükski loom läinud/.Paljuvõitu.
Hea oleks silmapilkne kukkumine ,või mõned sammud.Kõik need sada
meetrit ju loom piinles.Kui teha odaga loomasse auk ikka sureb lõpuks ära-kus ta pääseb.Siit algabki jutt piisavast energiast ja lasu kohast.Eks 308 teeb armsaks nn vasakult moona muretsemise võimalus.Olen lasknud sadu pauke ja nina on terve. Selleks ongi õla- ja suudme kompensaatorid.
Niikui nii toimub 95% laskmist tiirus, seal toimubki kogu selle hingeelu tundma õppimine .Tegelikult on ta puht jahirelv. Võistlusel kuumeneb ridatule korral kohe hullusti.Kasutan Norma moona peamiselt 9,7 g noslerit. Ka teised raskemad jooksevad normaalselt , olgugi oma auku.
Loobusin Sako 9,7 S-hammerheadist- loobib saja meetri peal nii umbes 30 mm ringi sees toe pealt lastes.Kas see on energiast ( 5195 J ) või masstoodang ? Ometigi Sako 14,3 g jookseb normaalselt .
Vaeva nägin optika aluste pakkudega ,olgugi et originaalid Weatherby enda
omad. Vajusid lihtsalt läbi. Relvameister tegi uued ja absoluutselt fikseeritud . Lõpetuseks ,eks igaüks peab kriitiliselt suhtuma relvadesse millega vormistatakse lõppresultaat viie või enam pauguga. Ja eks igaühel
ole oma relv millesse usutakse sõltumata kaliibrist ,tehasest,aastaarvust.
Ei sobi ju suuremalt jaolt looma liik,sugu,vanus,trofee,Nii saadki oma rahulduse küünarnukitundest oma õlal.
Ilusaid retki!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Jõudu mehed
Siin kurdeti, et 300 mag mehed ei kommenteeri mida see müristaja ka loomale teeb ja kui hirmus ta tegelikult on. Ise olen 5 kuud Tikka 695 300 Win mag omanik ja mõned elukad on õnnestunud ka tabada. Kasutanud olen norma 9.7 g moona mida deerhunter 28 eegu eest lahkelt jagab.
Kohe võin öelda, et kõik paugud, mis ma sellest relvast teinud olen on ka koheselt tapnud. Proovinud olen nii rebast, sokku kui siga. Nö jalapealt on nad kukkunud. Distants on kõikunud 100 ja 250 vahel.
See jutt, et see kaliiber loob jubedalt lõhub on jama. Kui lasta õigesse kohta ei juhtu midagi ja liha kadu on minimaalne. Sugugi mitte suurem kui mõnel teisel kaliibril. Peale rebase olen kõigile ulukeile lasknud nö käpa taha. Kuuli sisseminemise ja väljumise augul suurt vahet ei ole. See lugu, et teiselt poolt on radiaator (ribid läinud) väljas ei ole seni veel paika pidanud.
Mis puutub tagasilööki, mis pidi lausa kohutav olema, siis ka selle elab mees kes natukegi laskmisega tegelenud üle. Muidugi teeb asja mugavamaks kompensaator.

Pikk jut on s... jutt, sügisel annan teada kuidas see müristaja põtra ja mõnda teis suuremat looma tapab.
Seniks mehed siga on hernes nii et lähen vaatan mis ta seal teeb...
tuuba
Postitusi: 38
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:35 pm

tjah

Postitus Postitas tuuba »

Mina kipun arvama, et 308 võib rohkemgi liha rikkuda, kui kiirema lennuga magnum kaliiber. Kuna 300sel on kuuli kiirus u 1000 m/s kanti, siis ei jõua see kuul väiksemat ulukit tabades eriti suureks seeneks minna ja väljumis ava jääb igati talutavaks. Ning suurulukit tabades on effekt veelgi parem!
Ja nüüd pekske mind, kui palju tahate!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Kuul avaneb piltlikult õeldes juba naha läbimisel, sõltumata kiirusest, vähemalt kiiluga kuulid , teised on veidi unisemad.
aivara
Postitusi: 37
Liitunud: L Apr 02, 2005 10:38 am

Postitus Postitas aivara »

Pikk jut on s... jutt, sügisel annan teada kuidas see müristaja põtra ja mõnda teis suuremat looma tapab.
Seniks mehed siga on hernes nii et lähen vaatan mis ta seal teeb...[/quote]

Sügisest tali saanud. Kuidas 300 winmag põdra/seaga käitub?
Suletud