Kolju vääristamine

2006. aasta teemad
valge vares
Postitusi: 12
Liitunud: E Apr 26, 2004 4:38 pm

Postitus Postitas valge vares »

kui aga vähegi annab, siis soovitaks kolju üleni vesinikulahusesse uputada (sarved muidugi välja). siis saab töödeldud põhjalikult. põdra trofeega see muidugi ei õnnestu, siis pole muud kui nartsud-pintslid appi. kui keetmine õnnestunud, siis pole suurt probleemi, ehkki ka keetmine põdrasarvede puhul nadimast nadim.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Sama kogemus ,lahja lahus ei õigusta.Vati või marli sisse ja kilekotti. Aurud täidavad viimsekui tühimiku.Ööpäevaks seisma.Hiljem loputada.Muidugi Lillemäe ajab pikemat ja targemat juttu.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Enne keetmist tuleks toimida järgmiselt:kolju võimalikult ruttu(laskmise päeval)nahastada ja panna külma vette likku ,aeg-ajalt vett uuendades ,hoida päev paar-kuni vesi enam veriseks ei muutu ja alles siis keema.Kuna vesi imab vere välja on pärast hulka kergem valgendada.Keeta ei maksaks ka ülearu,nagu liha enamvähem lahti ,nii aitab.
Põdra koljut saab väga edukalt keeta ämbris .Tuleb kolju parajaks lõigata vesi ämbri ,kolju otsapidi ka (sarved jäävad ämbri servale)pealt mingi mitte värviandva kile/vakstu jne.kinni katta (siduda ämbri serva külge )ja ämber pliitile keema.See osa miss vette ei ulatu keeb auruga lahti ja kõik OK. Kivi kotti!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

õigem oleks teha või lasta teha oma jahipundi peale üks põdrapea keetmise nõu mis oleks ovaalse kujuga ja küljepeal oleks ka sarvede jaoks vastavad avad sees. Pealt kaanega kinni ja tulele. Olen sellist asjandust paaris kohas näinud ja töötab. Igaks juhuks saadan ka täpsed joonised lehepäälikule ehk paneb üles.

http://www.marandi.fie.ee/pildid/keedunou.pdf
naised saunas rääkisid
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

mina keedan plekist tehtud saunakausis (see vangide tehtud nn.taazik)
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kui keeduvette törts nõudepesuvahendit panna, siis peaaegu ei olegi valgendada tarvis. Fairy ise nii karm keemia (nigu immeb rasva välla).
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Postitus Postitas uluk »

Olen keeduvette soola pannud on ka toiminud :D
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kolju keetmisel Fairy lisamisega peab ettevaatlik olema. See võib pikemal keetmisel välja pesta ka kolju pooli siduva olluse ja pärast kuivamist võib kolju logisema hakata.
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Re: Kolju vääristamine

Postitus Postitas jahimees123 »

kui keegi soovib siis ma võin teile 50%-ist vesinikku müüa
tahtsin kaks sada liitrist aga vist on palju nüüd pakun 150-eeki liiter
Viimati muutis jahimees123, E Dets 26, 2005 2:13 pm, muudetud 1 kord kokku.
püss selga
jahtur
Postitusi: 13
Liitunud: T Dets 20, 2005 3:37 pm

Postitus Postitas jahtur »

Ma sain Deerhunterist mingit spets pulbrit mis tuleb veega segada ja siis keeta. Purgil muidugi täpsem õpetus peal. Resultaadiga jäin päris rahule. Ilusti valgeks võttis
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

kult kirjutas:Enne keetmist tuleks toimida järgmiselt:kolju võimalikult ruttu(laskmise päeval)nahastada ja panna külma vette likku ,aeg-ajalt vett uuendades ,hoida päev paar-kuni vesi enam veriseks ei muutu ja alles siis keema.Kuna vesi imab vere välja on pärast hulka kergem valgendada.

Tänud! Panen ka nüüd enne vääristamist koljud likku.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Suletud