Kolju vääristamine

2006. aasta teemad
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Kolju vääristamine

Postitus Postitas Ax1600 »

Kuidas saate kolju valgeks?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

3-5% vesinikülihapendiga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

kaua koljut seal lappide vahel hoida või kas hoiate üldse teda lappide vahel?? Kas on mingit ajalist vahet kah kui tegemist kas koljuga või siis sarvedega (seal kolju valgendamine) Nagu ei tohiks ju olla aga äkki siiski.... :?
Mine metsa!! ;)
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

ma ütlen ühte et on olemas neid kes oskavad valgendada ja ka pannakse alusele päris normaalse hinnaga .ise teha ja mässata on ikka päris jebi olen vesinukuga tiba liialdanud ja kolju oligi läinud ma parem maksan selle eest kui ise tegema hakkan ja seda vesinuku pole ka õieti saada .eks peab seda asja oskama ja õpima vist korralikult mis
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

huvitav palju selline asi võiks maksta?? Kolju? Sarved?
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Ise olen lasknud põdrasarved teha mehel nimega Aare Jaama (taksidermist). Elab Valgamaal. Kvaliteedi võib hinnata väga heaks ja ka hind oli üli soodne vist 300 eek ja alus tegija poolt. Vesinikülihapendit võid osta 3% lahusena või tablettidena pea igast normaalsemast apteegist.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Selle apteegi 3%-lisega ikka koljut valgeks juba ei tee. Ise oleme otsinud ja leidnud selliseid tunduvalt kangemaid. Nende kättesaamisega on muidugi raskusi.
Valgendanud olen koljusid nii, et kõigepealt keedad ja puhastad korralikult ära, siis lased natuke kuivada ja siis vatitupsu või muu vahendiga kannan vesiniku kolju peale. Lased seista ja toimida sellel natuke ja siis kordad potsessi. Tulemus täitsa hea.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nivaomanik kirjutas:Selle apteegi 3%-lisega ikka koljut valgeks juba ei tee. Ise oleme otsinud ja leidnud selliseid tunduvalt kangemaid. Nende kättesaamisega on muidugi raskusi.

Mõni aeg tagasi leidis üks taksidermist jahilistis, et kangemat vesinikülihapendit kui 3-5% kasutada ei tohiks. Kellel huvi siis listi vanades kirjades on antud teemat käsitletud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Ok ei vaidle siin. Tean et oli jahilistiski sellest juttu, tõin lihtsalt välja mooduse kuidas olen teinud.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Leidsin kunagi isa lastud soku pead. Ilusad sarved, aga nülgimata. Ehk siis nahk peal. Seisnud vist oma 10 aastat. Kas nendega annab veel midagi teha.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Kõige mõislikum vist see, kui katsuda see kuivanud nahk maha sada ja siis keeta väikesel tulel niikaua, et see lihagi, mis peal on hakkab lahti tulema. Ja siis juba nagu tavaliselt pesta ja valgendada. Tegelikult ega sealt head asja ei tule, kuna rasv ja veri on juba luu sisse imbunud.
Suur
Postitusi: 13
Liitunud: K Jaan 14, 2004 7:51 pm

Postitus Postitas Suur »

Apteegist saab rääkimise peale 30% vesinik[lihapendit, millega koljut töödeldes on tulemus lumivalge.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Rasvast (tumedad laigud) ja muust sodist saab puhtaks kui leotada bensiinis ööpäev ja siis kiirelt keeta.Ettevaatust lahtise tulega.
Või eetriga pesta.
Valgendamiseks 30% vesinikülihapend ja kolju sinna sisse mitte rohkem,kui 15 minutiks.Jumala eest ja ettevaatust selle vedelikuga.
Peale töötlemist loputada veega.
Kui 30% kätte ei saa,siis osta apteegist seda lahjat ja lisa ammoniaaki vahekorras 1liiter vesinikülihapendit ja 5 ml 25% ammoniaaki,saad 7-10% -ilise vesinikülihapendi.Mähi kolju hoolikalt vati sisse,pealt sidemega kinni. Aseta anumasse,vala anumasse lahus 2cm paksuselt,vatt imeb kõik endasse.Asetanõu pimedasse kohta 15-20 tunniks.

Ja lugege raamatut:"Izgotovlenije tšutšel i obrabotka ohotnitših trofeev"
Suur
Postitusi: 13
Liitunud: K Jaan 14, 2004 7:51 pm

Postitus Postitas Suur »

Mähkisin kolju vati sisse ja immutasin vati 30% vesinik[lihapendiga läbimärjaks. Seista olaksin umbes ööpäeva... Sealt see lumivalge tulemus (y)
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Tervet koljut pole ma valgendanud, küll aga lõigatud põdrakoljut ja sokukoljut (sarved peas muidugi). Olen soku(põdra)kolju pannud kaussi, pannud luu peale linast riiet nii, et sarvede vastu ei käi ja luu kaetud ja niisutanud aeg-ajalt 10% vesinikülihapendi lahusega. Olen ka 3%-lisega proovinud, aga tundus, et jäängi tegema. Linane riie läheb kausi põhja otsapidi ja osa lahust voolab ka põhja ja nii on riie kogu aeg niiske. Aeg-ajalt tupsutan veel pintsliga üle. Saab ilusaks valgeks.
Suletud