Sauer S202 Forest

2006. aasta teemad
pets
Postitusi: 10
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:34 pm

Sauer S202 Forest

Postitus Postitas pets »

Maksab kuskil 39 tuh-i , kes kommenteerib.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Maksab hästi!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Sauer........

Postitus Postitas jorr »

Kas pauku ikka teeb?
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Minu jaoks seal selle hinnavahe võrra rohkem väärtust ei olnud kui Classicul. Muidu väga ilus relv ja kui tahta kindla peale ilusat ja teistest oluliselt erinevat relva osta, siis oleks üks minu soovitustest. 5-lasuline magasin standardvarustuses, värvilised battue sihikud, jämedam kuigi lühem raud ning põsetoega laad (ilusa puusüüga muideks, Classic ei anna sinna lähedalegi mustri poolest). Ajujahi relvana (ilma optikata) ootaks aga veel kiiremat ümberlaadimisvõimet (poolautomaat, straightline/straight-pull vms), tavaline lukk jätab osa relva mõnusatest omadustest võibolla realiseerimata. Samas esimese lasu rõõm muidugi jääb ikka ja kui väga viimast laskekiirust ei ootagi, siis ega ta selle poolest teistest vintidest hullem kah ei ole. Lihtsalt et selle raha eest..... :M

BM
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Sauer 202

Postitus Postitas Meelis »

Mis puutub 5-sesse salve siis mul on Sauer 202 Classic (308), millel standardis on 3-ne magasin. Ostsin lisaks ka 5-se, aga sellega on probleem, viimased padrunid kipuvad viltu minema ja kiiluvad magasini kinni. Olgu koheselt öeldud, et vedru on õigetpidi sees ja salv korralikult puhas ning õlitatud. Tundub nagu 308 padrun oleks sellele salvele liiga lühike. 3-ne toimib laitmatult.
Aga Sauer 202 Classic on ikka supper hea relv, kaalult kerge, päästmine sujuv, istub hästi õlas ja täpne. Ostsin odavama variandi 21tuh ja väga rahul. Julgen ka teistele soovitada!
Kivi kotti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sauer 202

Postitus Postitas baddmann »

Meelis kirjutas:....viimased padrunid kipuvad viltu minema ja kiiluvad magasini kinni...


See VÕIB sõltuda konkreetsest moonast, s.o kuuli ja seeläbi ka padruni pikkusest.´

BM
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See 5-ses magasinis viimaste padrunite kinnikiilumine tuleb sellest, et pikas salves see M-kujuline lehtvedru jääb pisut nõrgaks. viimast kahte padrunit tagant tõugates vajub vedru läbi, lukupolt jookseb padruni kannale peale ja kiilubki padruni kinni.
Ma sain abi sellest, et võtsin vedru välja, venitasin neid vedru silmasid ettevaatlikult laiemaks ja surusin silmadesse parajad kõvema kummi tükid. Vedru sai rohkem pingesse ja silmad ei vaju enam läbi ja ei väsi.
Igal juhul sain sedasi korralikult tööle. Tegemist oli küll Tikkaga, arvan, et nende siseehitus on sama.
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Saueril on spiraalvedru ja vedru venitamine annab ajutiselt abi. Aga kuidagi ebakindel tunne on seda salve kasutada. Ehk oskab keegi veel nõu anda.
Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Meelis kirjutas: Ehk oskab keegi veel nõu anda.
Käi ikka relvameistri juures ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

puukoi kirjutas: Igal juhul sain sedasi korralikult tööle. Tegemist oli küll Tikkaga, arvan, et nende siseehitus on sama.


Tahtsin just kirjutada, et mul Tikkaga (küll 3-ene) sama probleem ja proovin ka Puukoi lahendust, äkki saan ka tööle.
Kas tuleb jaht???
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Meelis kirjutas:Saueril on spiraalvedru ja vedru venitamine annab ajutiselt abi. Aga kuidagi ebakindel tunne on seda salve kasutada. Ehk oskab keegi veel nõu anda.


Kui Saueril on spiraalvedru, siis seda toetada kuidagi ei ole võimalik. Viga on aga ikkagi selles, et vedru jääb pikas salves nõrgaks viimaste padrunite jaoks. Põhimõtteliselt ei aita siis muu, kui uue, tugevama vedru tegemine.
Ometi on 5-lisi salvesid meestel üsna palju kasutusel. Ei ole taibanud küsida, et kuidas töötab.
Viimati muutis puukoi, T Jaan 24, 2006 4:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

5-line salv kaherealisena vajab vedru osas lühemat töökäiku ja seega on ehk töökindlam (nt Sako). Saueril üherealine salv, seega pikem vedru. Kolleegil samuti 5 lasuline salv Saueril, ei kurda. Ma kordaks veel, et ehk on erinevate padrunitega häire erinev, siis saaks vähemalt ühe võimaliku veapõhjuse teada.

BM

@ ise otsib samuti sauerile 5-lasulist 308/223/22-250 salve
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Viiene salv segab natukene relva käeshoidmist! olen jõudnud arvamusele, et kolmene salv ja neljas rauas on parem/mugavam lahendus. Muidugi tänaseni pole üle kahe lasu järjest olnud vaja teha, enamasti piisab ühest, väga täpse relvaga tegemist :wink:
Aga viiene salv maksab ca 1000eek-u ja peaks Saueri müüjatelt saada olema.
Kivi kotti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Meelis kirjutas:Viiene salv segab natukene relva käeshoidmist...


Jah, täiesti teadlik sellest. Eriti segab ta kaelariputatava relvahoidja kasutamist, õigemini muudab selle suht võimatuks. Aga no mis sa hing ikka teed, teinekord hakkab rebane välja peal lolli mängima peale esimest lasku ning teiseks on mugav laskekohale asudes esimene padrun laadida rauda salvest, mitte külmas kohmetute näppudega seda luku ette surama hakata. Eks ta üks edevuse asi ole ;)

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja mina turakas arvasin ,et Sauer on ikka SAUER /püss :shock: ! Nüüd tuleb välja ,et ka temal oma ebakohad :M Pole nagu kuulnud ,et tunduvalt odavamate relvadega selliseid probleeme oleks! Või on :?:
Kivi kotti!
Suletud