Kopra nülgimine?

2006. aasta teemad
Suletud
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Kopra nülgimine?

Postitus Postitas vkx »

Kas keegi oskaks õpetada kirja teel kopra nülgimist, eriti seda, kuidas mitte läbi lõigata neid lõhna näärmeid päraku ümbert ja liha mitte ära rikkuda? Äkki teab keegi soovitada mõnda raamatut või midagi muud, kust võiks leida põhjalikke ja konkreetseid(soovitavalt piltidega) õpetusi uluki nülgimiseks ning ka liha töötlemiseks?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kopra nülgimine?

Postitus Postitas kakuke »

vkx kirjutas:Kas keegi oskaks õpetada kirja teel kopra nülgimist, eriti seda, kuidas mitte läbi lõigata neid lõhna näärmeid päraku ümbert ja liha mitte ära rikkuda? Äkki teab keegi soovitada mõnda raamatut või midagi muud, kust võiks leida põhjalikke ja konkreetseid(soovitavalt piltidega) õpetusi uluki nülgimiseks ning ka liha töötlemiseks?

Kuidas kopranõrenäärmetega ringi käia, on olemas ülesse riputatud http://www.trapperman.com/trapperman/beaver_castor_removal.html soovitan soojalt hankida raamatukogust ka raamat "Kobraste küttimine ja loendus" N. Laanetu. Eks ta üks paras pusimine ole. Väga raskelt võrreldes teiste loomadega (va. metssiga) on nülitav.
Jõudu tööle :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

eks selle kopra onu naha võtmine ole ikka üks väga tülikas ette võtmine .ise olen võtnud ja pusinud ikka mitmeid tunde et nahka korralikult kätte saada ja oma ette tegemine ole see naha kuivatamine ja venitamine sama sugune pusimine nagu selle naha maha võtmine .eks esimesed lähe ikka aia taha võin seda öelda oma kogemusest
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

nahk ka trofee

Postitus Postitas Kalmjulm »

kopra nahastamine võtab umbes tunni.kirjateel õpetamine vist veidi jama, peab ikka ise nägema.mul garaazilaes konks, sinna sikutan sabapidi üles ja hea kamandada. olen näinud ka alust mis kopra nahastamiseks tehtud. see mingi künamoodi asi.
kui nahk puhtalt maha võtta, siis endal hiljem lihtsam. pane el.drelli otsa väike traathari saad rasvast ka lihtsamalt jagu.
Jahi kaine peaga!!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

ahjaa...

Postitus Postitas Feen »

igaks juhuks mainiks lisaks, et nülgimise juures hea kui on olemas kätepesu võimalus. kui ikka kätega kastoornäärmeid puudutatud on, siis ei ole nedega hea liha kallal askeldada. (kehtib ka kulti nülgides, suguelundite eemaldamise teemal).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma seda kindlasti siin maininud, aga enda tähelepanek on see, et kui laual nülgida, siis isegi lihtsam (va selja väsimine). Ja siiani on olnud nii, et kui rippudes, siis ilma suitsuahjuta kopramaitse juures. Aga laual nülitud kopra võib ka kohe pannile panna. See võib tuleneda sellest, et enne on rippus kober nülitud ja siis näärmete ja sisikonna kallale, leual sama asi, aga siis ei jääb ära oht, et erituv näärmevedelik alla niriseb. See küll tähelepanek enda kogemustest. Muidugi on selline asi ka, et seal, kus ma seda laual nülgin, on juures mingist ajast jäänud hulk vana sidet ja siis sellega hea kogu aeg kirurgi mängida (et näärmevedeliku eristumine lõpeb marlis).
Naha kuivatamise ja puhastamise teemal, kas pärast tihaste invasiooni on nahk piisavalt ok ka parkimiseks?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kiisapoeg
Postitusi: 16
Liitunud: L Dets 11, 2004 2:17 am

ise olen...

Postitus Postitas kiisapoeg »

pärast naha mahasaamist naelutanud selle kuuri seina külge - tihased teevad rasvast vägagi puhtaks, aga näärmed on jah selline vastik asi, milledega peab jumalast ettevaatlikult ümber käima.
tavaliselt lõikan looma naha kõhu poolt kuni pärakuavani lahti ja eemaldan näärmed täiega ja alles pärast kätepesu hakkan nahka võtma ja lihaga mängima.
tuld karvakalale !
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Kohe võtan patendi uuele nülgimismetoodikale. Olen seda paar korda kasutanud ja meeldib väga. Enne nülgisin nii rippes sabapidi konksust kui ka laual.
Metoodika järgmine- Lased kopra vead koju garaasis laes kaks nööri vahega u 20 cm, otstes libisevad silmused. Paned kopral ühe ESIJALA ühte ja teise teise silmusesse, ripub seega saba allapoole. Pärakust üles u10 cm lõige ja näärmed välja, kätepesu, lonks õlut ja edasi. Suured oksakäärid ja mõlemad tagajalad maha kaksata. Edasi asjad oma loogilist rada pidi rinnaõõne ja vaagna avan oksakääridega, väga mugav.
Ei mingit saastumist, ei nõre ega muu pasaga.
Suletud