optika hinnaklassis u 2000

2006. aasta teemad
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

optika hinnaklassis u 2000

Postitus Postitas kaliiber »

Küsimus siis teadjamatele, kas u 2000kr eelarvega on võimalik saada midagi suht töökindlat. Igasugu uuema aja peeneid lisafunktsioone ei vaja (elueag üldse ilma optikata läbi aetud) peaasi et pisut valgusjõudu annaks hämaras ja ei laguneks. Sõber sai citisecist walther firma oma 2400kr-ga, näeb päris kobe välja, isegi helendav rist sees. Kas tasuks ka sellist vaadata või on selles hinnaklassis paremaidki, nagu ma juba mainisin nõudmised pole suured - psut valgusjõudu juurde ja võiks kesta.
Lisaks veel niipalju et jalad on 1 tollisele optikale (25,4mm). Peale läheb 308 poolautomaadile.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Nii odava hinnaklassiga uusi nagu kõhkleks soetada. Samas on mul kusagil kuus aastat endal üks BUSHNELL TROPHY, sai ostetud peetuna miskise 2000.- krooni eest. Sellega pole küll probleeme olnud, nii nagu ta peale sai pandud, nii ta ka on kõik need aastad seal olnud, ilma kruttimatta. Sel suvel lasin Piirsalus 150m kenasti viis laksu 10cm ringi, seega seisab kenasti ühes tükis. Küsi igaks juhuks relvapoodidest, vahest tuuakse katkiste ristidega optikaid tagasi, mõni naljamees onõhukale peale pannud, see on aga optikaristi surm, Valter on pannud uued volframtraadist ristid, need on küll igavesed, siis on komisjonimüügis. Kui pole võimalust uut vidinat osta siis käib teiste korras peetud tehnika küll. Muusikute maailmas on nii pillidega, vahest saab poolmuidu nii edeva pilli, et ei usu ise ka. Ega relvamaailmaski teisiti ei saa olla.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Küti Äris Mustamäel on müügis Bushnell 3-9x40, hinnaks oli 1999.- Ma usun, et 2kiloeegu eest on seal materjali ja rõõmu juba küllalt. Täpselt marki ei mäleta.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

hendrik kirjutas:Küti Äris Mustamäel on müügis Bushnell 3-9x40, hinnaks oli 1999.- Ma usun, et 2kiloeegu eest on seal materjali ja rõõmu juba küllalt. Täpselt marki ei mäleta.

jah, sihukesega (vist Sportsman vms) olen ise kah paar aastat tegutsenud ja nojah, asja saab ära aetud, eriti võsas ja ajus on ta peenike rist parem kui 4A jäme rist , rist kah veel paigas, aga ega ta ikka üks kehvapoolne asi ole.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Waltherist hoia küll kaugemale. Üks jahikaaslane sai taolise koos püssiga komplektis, pealt päris edev, aga tegelikult saast. Püss oli CZ 30-06 ja lammutas optika ära. Ka sisse vaadates pole pilt suurem asi. Kui oled Tallinnas, hangi R-kioskist soome Keltainen Porssi, seal vahest päris häid kiikareid kasutatuna pakutakse suht normaalse hinna eest.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Mina soovitaksin pigem venelast PV 2-10x52! Tuttaval on ja ei mingeid probleeme link: http://www.pritsel.ru/catr/cat51.htm
Kui venemaalt tuua saad mingi 1500 hakkama!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Soovitaks veel eemale hoida Lugeri odavama otsa riistadest. Ebaõnnestumise % võib olla suhteliselt suur(jahisõprade kurvad kogemused). :(
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=2304374&cat=4143&type=21&dept=4125&path=0%3A4125%3A4155%3A112165 see peaks olema hea valik kuid kuda seda sealt kätte saada. Olen kunagi Walmardi poes käinud kuigi seda ma seal küll kahjuks tähele ei pannud :cry:
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Sellise raha eest vast tõesti bushnell sportsman 3-9*40 aga soovitaks 3-2-1 risti sest see peenike rist kaob hämaras/pimedas ära. Muidu korralik asi sai teist 3 aastat 30-06 peal kasutatud ja pidas vastu.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Ostsin siis ära sellise kasutatud asja nagu Tasco (japsis, mitte hiinas tehtud) 6-24x40. Mulle tundus sümpaatne, kuigi rist on peenike, aga hämaras ta ära ei kao nagu mõnedel. Ühesõnaga olen rahul.
Kuna see on mu esimene optika, siis veel küsimus teadjamatele - millist suurendust oleks mõistlik jahil kasutada? Tekib küll kiusatus 24x peale keerata kohe, kuid kuna enamus laske tuleb siiski käelt teha, siis sellel puhul ikke võdiseb kolepalju, aga kui 6 või 8x siis ei võdise, aga kui vahemaa suur, siis tahaks et oleks nats lähemal. Mis on praktikute kogemused?
Viimati muutis kaliiber, P Jaan 08, 2006 7:09 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kaliiber kirjutas: Tekib küll kiusatus 24x peale keerata kohe, kuid kuna enamus laske tuleb siiski käelt teha, siis sellel puhul ikke võdiseb kolepalju, aga kui 6 või 8x siis ei võdise, aga kui vahemaa suur, siis tahaks et oleks nats lähemal.

See, et ei võdise 6 ja 8x suurenude peal on petlik, sest käsi ikka samasugune kui 24x suurendust hoides. Endal kasutada kõigest 9x suurendus, aga mida kus kasutada tuleb küll üksnes kogemustega kätte.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Endal vindil kasutusel Tasco Titan 3-12*52 ja pidevalt kasutusel suurendus on 3-4, väljaarvatud pimedamal ajal pukist kus 7-9, kuna on suht peenike rist.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kas mitte nii ei ole, et mida väiksem suurendus seda selgem pilt pimedas. Minu optikaga on küll nii. Pealegi keda sa selle 24 kordsega "õngitseda" üritad. See värina jutt 24 kordse suurendusega käepealt hoides on täitsa õige, sest sinu käe "värinat" suurendatakse ju 24 korda. Sama värk ka binokliga. Kui vaatad 7 *50 käes hoides on asi kena, 10*50 aga on juba parem vastu tuge hoides vaadata, sest siis käe "värin" vähem pilti häirib. 50 kordse suurendusega kiikrist ilma statiivita vaadata on üsna võimatu.
Võib-olla ma ka eksin, sest ei ole optika spets, kuid enda kogemused on sellised. Samas kui sa ajujahis kütiliinil seistes 24* peale keerad ja 2 m laiuselt sihilt siga üle jookseb ei jõua sa teda optikassegi saada või kui saad, siis on su optikas ainult üks suur must sein ja lasta ikka ei saa, sest sa ei tea, kas on tegemist esi- või taguosaga.
Seetõttu ise kasutan tavaliselt suurendust 3-4 ja ainult soku, kitse, repsi õngitsemisel keeran suurendust juurde, et tabamiskohta täpsemalt valida saaks. Aga eks sa katseta ise järgi. Mine istu õhtul valges pukki ja vali mõni objekt mis on ca 100 m kaugusel ja vaata seda alguses max suurendusega ja siis min. suurendusega. Seejärel oota kui pimedaks läheb ja korda katset. Siis leiad vastuse sellele suurenduse vajadusele. Muidu Kakukesel õige jutt, et tunde järgi tuleb asi kogemustega kätte. Endal oli peale optika soetamist sama dilemma, et oleks nagu tahtnud max suurendust kasutada kuid nüüdseks asi vastupidi.
ikka lõbusalt
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Pimedamal ajal kasutan suurendust 7-9 sellepärast et optikal on suht peenike rist, pilves ilmaga 3-4 peal kipub rist kaduma. Aga kuuvalgel ja ajujahis üle 5 kordse suurenduse pole kasutanud.
Suletud