kuda nugisega on 2005 aastal

2006. aasta teemad
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Kuda nugisega on...

Postitus Postitas jorr »

Ka ise olen peenikese linnuhaavliga lasknud ja võtab ära küll.Vastu puud koputades hirmutad ta jooksu aga pead ka ise kärme olema,muidu tuleb jälle koera peale loota.Parem on seda kahe mehega teha, üks koputab ja teine hoiab puul silma peal.Tihti istub nugis ka orava pesas.
noorus on ilus aeg
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Eelnevalt lukustatud teemal küsis keegi, et kas külmaga nugist ei liigugi, et polevat metsas jälgegi näinud!
Suure saladuskatte all võib öelda, et koorik on nende külmade tõttu na tugev et kannab ka inimest! :lol: Ajasin mööda metsa haavatud rebast taga, kuid lume peal ma jälge ei näinud kordagi...ainult verd!
Täna öösel näiteks tuiskab ja kogemus ütleb, et nugis otsib süüa just peale tuisku ja nüüd on ka lumekirme maas, et mina vaata varsti uuesti metsa :wink:


... ja ei lähe see nugis unne ühtigi... :)
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ise vaatasin mitmes kohas, õhuke kirme oli peal, nugisejälgesid küll. Rebase ja jänese omad ka näha. TUleb hoolikalt vaadata. Tänasega Tartu mail lõbu läbi, lumi tuli tagasi. Loodetavasti ei viska veel laubaks külmaks ja siis seajahti hea pidada. Nugisejälgesid sellise kõva lumega (nagu oli, polnud enam koorik vaid suures osas põhjani kõva) raske lihtsalt märgata. Ei istu temagi nälgas. Nüüd on ilmastikuolud hoopis teised, ja vast liigub rohkem ja jälgi ka parem näha.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

no nii mehed lumi ju praegu vägev läheb nugise jaht hooga lahti
püss selga
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

kuidas kõige parem oleks nugist lõksu juurde meelitada tal ju kehva nina??
ise olen võtnud ahvena marja ja tindi kala need hakkliha masinast läbi ja siis seda möga lõksu ümber nii umbes 20m raadjuses natuke laiali puistanud
püss selga
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kuda nugisega....

Postitus Postitas jorr »

Nugisele pane meegärge ja parem kui oleksid koos vakladega,lesevaklad.
Või peida midagi verist kuuseokste sisse puu otsa et linnud ja muud murdjanid kätte ei saaks.Vene aegas kui metsas sügisel põder lasti, oli nugis ikka see kes jäätmeid sorimas käis ja vahel ka sinna elu jättis.
noorus on ilus aeg
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

kui palju õnnestus sellel aastal kellegil nugiseid tabada
endal läks kehvasti ainult kolm
palju naha eest ka makstakse
püss selga
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

kuda sellel aastal on ka on keegi juba saanud mõne nugise
ise ei ole veel lõkse üles seadnud aga plaanid on
püss selga
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Vaata pealkirja ka :lol: !Ilmad soojad ja seetõttu mul ka lõksupüük alustamatta.Nugist tundub sel aastal olema.Põdrajahi ajal on teda ikka päris palju nähtud.
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

no aga võib ju juttu alustada ka eelmise aasta teemast ma arvan
püss selga
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Postitus Postitas Andrus M »

See aasta on minu arvates nugist vähem ,kui eelmistel aastatel.
Novembri kuuga ainult neli looma, tavaliselt on mul selle ajaga topelt.
Mina hakkan igal aastal püüdma esimesel novembril ja selleks ajaks on nugis alati jõudnud oma kasuka talviseks muuta. See ,et praegu soe , on püügi mõttes väga hea - sööda lõhn levib paremini ja hea kerge metsas kõndida. Pole vaja lumes sumbata. Nugise naha hind on ka veidi tõusnud - eelmistel aastatel sain 250 EEK-i tükist, nüüd pakutakse 300EEK-i.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Soojaga ei saa mina lõksupüüki teha sellepärast,et pole võimalik neid nii tihti kontrollimas käia.Külmaga käid korra nädalas või harvemini lõksud läbi ja ei juhtu midagi.Muidugi kui just hiired ennem jaole ei saa.Eelmine aasta ajasid,pätid,mul ilusale suurele nahale jutid sisse.
Suletud