Zoli 1900 või Sako 75 Hunter?

2006. aasta teemad
Suletud
Carl
Postitusi: 15
Liitunud: N Nov 03, 2005 11:00 am

Zoli 1900 või Sako 75 Hunter?

Postitus Postitas Carl »

Hakkan ostma püssi,kaliibriks .308Win.Sõelale on jäänud need kaks,mis on võrdses hinnaklassis.Sako kasuks räägib see,et tema raud on külmsepistatud,hirmutab ära aga siin juba loetud jutud kvaliteedi allakäigu kohta,mis juhtus pärast Beretta omandisse minekut.
Iseenesest ilusad püssid mõlemad.Deerhunterist öeldi,et Zoli ,ehkki vana Husqvarna mudel,on ikkagi Itaalias valmistatud ja ei ole külmsepistatud rauaga.
Sako 75 Hunterit enam ei valmistata ja viimased püssid laos,paraku otsustamisaeg mul lühike.Ehk on sel mudelil seega lapsehaigused välja ravitud?
Olen väga tänulik asjalike nõuannete eest.
Lase rohkem tiirus kui metsas!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mul 75 hunter 30-06. Olen rahul. Loll kiibitsesin paar aastat enne kui päästiku "tuunimisse" süvanesin. Keerasin nüüd sealt kruvist teist kergemaks ja päris rahul asjaga. Vennas proovis siis minu oma ja enne Tikkast pauku enam ei teind kui ka kergemaks keeras. Seega Sako suht jäigas tehaseseades päästiku saab kerge vaevaga mõistlikuks timmi(ettevaatust liiga kergega).
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Sako 75-te ilmselt Itaalias tootma ei hakatudki, ikka soomlane mis soomlane. Ka püss mida parandada pole õnnestunud. Rauad Tikkaga ühed, samast pingist tulnud. Külmvalts. Lollikindel.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Võta rahuliku südamega Sako. Need jutud kukkuvast kvaliteedist peavad pigem paika Tikka kui Sako puhul. Sako suurem äpardus oli siin mõni aasta tagasi nn rosteriraudadega ( roostevabade), muud mulle ei meenu kuidagi. Sellest saadi ka üle, enam ei tohiks juhtuda. Ja toodetud on 100% soomes, itaallastega pole tootmisel muud pistmist kui see, et tulu läheb nende taskusse. Endal on üle 7a vana Sako Hunter, mis toodeti vahetult enne Sako 75 sarja tutvustust. KÕIK on töötanud laitmatult, täpsuse kohta ei ole samuti midagi öelda, lasin just optika sisse, 50m peal oli statiivilt grupi maz diameeter 15-20mm. Tõepoolest lollikindel ja väga mugav, täpne ka pealekauba.

Zoli tundus ka täitsa ok relv aga ise ostaks iga kell sinu valiku puhul SAKO! (y)

PS, ei ole reklaamimees, lihtsalt heal arvamusel sako relvadest :D
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Mul on mõlemad, nii Sako 75 kui Zoli 1900, ühtviisi väga rahul mõlemaga. Võta see, mis käes rohkem "oma" tundub. Ühe raua eelistest teise ees pole ehk palju mõtet rääkida, oluline on, et mõlemad on hästi tehtud.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Nõus. Võrdsed relvad, võta see kumb paremini kätte istub. (Õrn sümpaatia kaldub Zoli kasuks), Sako päästikut saab küll reguleerida aga tõmbetugevuse muutudes lüheneb päästiku käik ja lõpuks tekkib imelik seis kus justnagu seisev päästik "vajub läbi" lasu hetkel.
Carl
Postitusi: 15
Liitunud: N Nov 03, 2005 11:00 am

Postitus Postitas Carl »

Tänud vastajaile.Olengi juba mõlemit õlga proovind(Zoli oli küll 6,5x55 Stutzen,aga kaba peaks olema sama) ja päris tasavägiselt mõnusad mõlemad... kuid määravaks vist saab mul see,et tahan kvaliteetseid optika kiirjalgu relvale,et selle relva kõiki võimalusi ära kasutada(näiteks seajahil jälgede peal võsast läbi,optika põues jne.).Soov panna relvale peale EAW kiirkinnitus.Zolile saab,Sako 75 Hunterile aga mitte,EAW kataloog ei anna.Mingi monopolivärk vist,Sako pakub vaid oma kiirkinnitust(Optiloc vist),Küti Äri mehed kiidavad seda kõvasti aga tegelikult peale-maha variandiks vist hästi ei sobi,sellest oli korra foorumis juttu ka.
Lase rohkem tiirus kui metsas!
marxx
Postitusi: 11
Liitunud: L Jaan 29, 2005 8:49 pm

Postitus Postitas marxx »

Deerhunteri mehed leiavad kindlasti ka SAKO 75 peale EAW kiirjalad.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Vaatasin kähku oma SAKO käsiraamatut päästikute leheküljelt. Võib osta juurde "single-set" päästiku mis on kasutatav kui tavaline päästik (pika tõmbega) või siis kui "kerge päästik" ehk õrna puudutuse peale toimiv. Kas ka ZOLI sellist võimalust pakub ei tea.
Endale selline asi igatahes meeldib.
Suletud