Zeiss 10k eest

2006. aasta teemad
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Zeiss 10k eest

Postitus Postitas hendrik »

Nagu ma siit ühest teisest topicust aru sain, siis huvitavad inimesi zeissi optikad 10k eest. Aga palun, siin on kõige odavama Zeiss Conquesti hind isegi lausa 8,4k kanti:

http://www.jpr-company.com/zeiss.html

On teised USAs komplekteeritud tooted, muu kraam peaks olema päris õige. Üks asjalik tuttav soovitas mul siiski eemale hoida ja nt meopta riiulilt miskit valida, nendel saissidel pidi igasugu vigu küljes olema. Ei oska kommenteerida...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Lisaks olid vähemalt lingil avaneval lehel need Zeissid 1 tollise toruga...

BM
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Eks see 1'' on nats kaheldava väärtusega, teiseks ei sobi ilmselt meie ööhämarust armastavatele jahimeestele ja peenikesed, z-plex või duplex(kuidas kellelegi) ristid. Isegi 30a garantiid pakuvad.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

mina ei leia netsit üldse ühtegi Eestis Ziessi pakkujat :( aga poes olen näinud Mustamäe Küti äris seal hinnad algasid nii 10-12 k juures normaalse toruga asjad.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Hendrikuga nõus. Samas, kui sul on 22-250 kaliiber, väiksemate elukate jaoks valdavalt päevavalges, siis peenike rist suure suurendusega piisavalt hea. Need küll vist rohkem tiiru optikad.
Ma siiski kahtlen kas vähemalt 50mm läätsega 30 toruga zeissi alla 18k saab.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

võib olla küll Buck'il õigus, ega pead ei anna ma vilksamisi nägin. Ziess IZ i peale on ka liialt nagu aru saan spetside kirjadest.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ei pruugi olla liiast. Pigem osta keskpärane püss ja suurepärane optika, kui suurepärane püss, mis kehva optika tõttu oma potentsiaali realiseerida ei suuda. Hiljem tõstad oma hea kvaliteetoptika parema vindi peale ümber ja tulemused paranevad veelgi.

BM
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

BM super

Täiesti õigus, vindi peal on just odav optika aga püss peaks iseenesest hea olema (CS 550 LUx .308 WIn) optika aga bushnell (made in china).

Mulle tundub, et potentsiaali läheb palju kaotsi.

IZ'le on Zieiss ikka vist palju...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

karupoeg kirjutas:mina ei leia netsit üldse ühtegi Eestis Ziessi pakkujat :( aga poes olen näinud Mustamäe Küti äris seal hinnad algasid nii 10-12 k juures normaalse toruga asjad.


Küti Äris ( Eestis) on kõige odavam letis olev Zeiss 14K kopikatega. 30mm kesktoruga, 1,5-6x42.
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Postitus Postitas mudaahv »

deerhunterist sai ostetud zeiss 2,5-10*50 ja 14 koma millegiga kiloeeku. ilma punaristita muidugi.ajab ka asja ära.
ahvina sündinud-ise rahul
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Conquesti-seeria Zeissid on ikka väga mitmekesiste ristidega, vaadake kasvõi http://www.riflescopes.com saidilt. Lisaks, 1-tolliste ja 30mm-ste toruga optikate vahe pole tegelikkuses nii suur, kui kaupmehed väidavad. Ehkki, kui võimalus on, miks mitte 30mm. Probleemidest Conquesti-seeriaga pole eriti kuulnud.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Sellel konkreetselt (ülalmainitud) lingil on eraldi öeldud, et z-plex ehk duplex rist... mine sa tea, äkki sel kaupmehel pole paremat?
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Zeiss.com näitab, et rist nr4 on praktiliselt kõikidele selle seeria omadele olemas.
Aga keskmine toru 25, või 30 mm, kui on olnud võimalust võrrelda, vahe on ikka suur. Märksa suurem, kui esimese läätse diameetreid võrreldes 50 ja 56 mm.
Mind isiklikult ajas too Keila mees naerma, kelle Sakol oli peal odav Bushnell. Need kaks asja võiks ikka ühest klassist olla, või mis?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mind ajas tolle tüübi juures rohkem muu naerma....või pigem nutma küll. Kuid optikate ja püsside osas: eks igaüks vastavalt oma võimalustele.

BM
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Buck kirjutas:Zeiss.com näitab, et rist nr4 on praktiliselt kõikidele selle seeria omadele olemas.
Aga keskmine toru 25, või 30 mm, kui on olnud võimalust võrrelda, vahe on ikka suur. Märksa suurem, kui esimese läätse diameetreid võrreldes 50 ja 56 mm.
Mind isiklikult ajas too Keila mees naerma, kelle Sakol oli peal odav Bushnell. Need kaks asja võiks ikka ühest klassist olla, või mis?


Mul on ka sako + bushnell, samuti mitmel jahikaaslasel. Me ei naera, me laseme pihta. Jahil läheb täitsa kenasti, arvestades asjaolu, et tahaks optika peatselt välja vahetada. Mitte prestiizi, vaid otstarbekuse pärast.
Suletud