12/70 moon faasanijahiks / + kuul seale

2006. aasta teemad
Kasutaja avatar
palle
Postitusi: 39
Liitunud: L Jaan 07, 2006 9:07 pm

12/70 moon faasanijahiks / + kuul seale

Postitus Postitas palle »

Siiani sai lastud 5 ga. Tootjat ei mäleta. Viimati ostsin Deerhunterist Ülemistelt. Polnud siiski parim variant. Oskab keegi omast kogemusest marki ja suurust soovitada ning kus Tallinnas saadaval on? Osad kasutasid magnumpauke - olevat tõhusad olnud. Mul torud aga ei sobi pikemale kestale.

Kuidagi ei tahaks neid lendama jätta. Tolad poevad ju maa peale okste vahele kust sunnikuid kätte ei saa ning kährikud ja rebased nad nahka panevad.

Ning kuulisoovitus oleks abiks. Rauad on vist pool ja täistsokk ning seale sobilik mats peaks olema.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

.......kuul seale

Postitus Postitas jorr »

Siledale oleks Blondo ehk kõige parem ja vaata,et ta sul ilma tinavööta tsokist vabalt läbi mahub.Seale on muidugi hea siis, kui õigesse kohta külge lased.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ühisjahti ei soovita küll selle blondoga minna,kui kedagi maha lasta just soov pole.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:Ühisjahti ei soovita küll selle blondoga minna,kui kedagi maha lasta just soov pole.

Ikka see sama vana jutt, et blondo on paha kuna ei lähe nii kergelt rikosetti?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma kahtlen, kas teema algataja üleüldse iselaadimissoovitusi tahtis saada (alamteema oleks siis Eestis Blondo ja valmispadrunis ? ). Kõhutunde järgi pakuks, et kuskil ühine faasani-metsseajaht siledaraudsetele tulemas, selleks ka vaja ports moona muretseda.

Mina olen kasutanud S&B 36 grammise laenguga nr 5 haavleid. Kui õigesti sihtida, siis võtavad faasani ilma igasuguse mureta alla, enamasti on linnu lendamajäämine ikka rohkem laskja viga. Teistelt tootjatelt reeglina ei ole Eestis letist ilma eelnevalt asja uurimata suurema kui 32 grammise laenguga moona saada, pean silmas tavalise padrunipikkuse ja rohulaenguga, mitte semi jms magnumeid. Või siis ei ole haavli nr parajasti sobiv. Alla 36 g ei taha soovitada, kuna faasan on suur lind, lendab suhteliselt aeglaselt ja teda kiputakse laskma küllaltki kaugelt, kus hajumine juba oma mõju avaldab.

Seajahiks - kontrolli oma püssi tootmisaasta üle. Kui see on ligikaudu mitte kaugemas minevikus kui 10-15 aastat, siis võid laias laastus võtta ükskõik millise ilusa nimega Itaalia tootja kuulipadruni. S&B on kah saada, 36 g kuuliga, aga mina ei oska seda soovitada ega mitte soovitada. Tean mõnda, kes oskavad sellega pidevalt mööda lasta, ja tean mõnda, kes oskavad sellega pidevalt sigu maha lasta. Itaalia toodang reeglina kehvem ei ole, kuid nendel on see eriti just vene siledate relvadega mitte kõige paremini kokkusobituv lubatud rõhkude teema, millele on keeruline ühest ja kindlat vastust leida (ok, mina ei tea et kellelgi veel oleks rauad puru lennanud, aga eks see ole kasutaja enda vastutus).

BM
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Faasanijahis olen lasknud nr. 6 ja nr.5 ga . Eks ta oleneb püssist,tšokist ja laskekaugusest. Praegu eelitan nr 5t ja tšokki max 1/4.
Üldjuhul ikka sellega, mis pardijahist ülejäänud( nr 6 ga alustan tavaliselt pardijahti, hiljem lähen üle nr 5-le) valmistajate kohta selget eelistust ei ole. Deerhunters oli tänabu nr. 5 Winchesteri? pauk, väga hea.
Ja mõni nr. 7 võiks olla ka taskus, et kui koera ei ole ja tuleb üle lasta.
Kasutaja avatar
palle
Postitusi: 39
Liitunud: L Jaan 07, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas palle »

baddman tabas kümnesse. On tõesti selline ühisjaht tulemas. Ja tähelepanekud täiesti õiged. Kasutasin siiani lahjemaid pauke. Oleks pidanud teiste meeste moona täpsemalt uurima. Eks kasutasidki neid kõvema grammiga pauke. Ja tõesti oli probleeme allasaamisega.

Muuseas oli hea täpsustus , et peenemad paugud võiksid taskus varuks olla. Nimelt on mõistlik pärast need õnnelikud , kes võssa lendasid , maha tõmmata. Ega nad seal üle päeva vastu ei pea niikuinii. Aga läheda maa pealt võib viiesega vasest linnust kogemata pinnalaotuse teha.

Kes Tallinnas S&B moonaga tegeleb? Ja teises foorumis kiideti Cleveri Mirage pauke. Kodulehelt sain infot , et samuti 36 grammised. Kes nendega tegeleb?

http://www.clevervr.com/home2.htm
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

S&B moonaga peaks tegelema vähemalt Jahipaun. Cleverit......Küti äri äkki ? A selle ma pakkusin huupi...

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Minu meelest Küti Äri Cleveriga ei tegelenud. Kunagi isegi küsisin. Neil peamine oli B&P. Trapperis Tartus on Cleverit.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Soovitan Clever`i nr 6 faasanijahiks. Trapper on seda müünud. Nr 5 kipub faasanist läbi lendama.
Kasutaja avatar
palle
Postitusi: 39
Liitunud: L Jaan 07, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas palle »

Kaupo märkuses on iva sees. Nimelt oli endalgi üllatuseks, et peale küpsetamist maiustamise käigus ühtegi haavlit hamba alla ei sattunud. Vist on selle läbilendamise jutul tõsi taga.
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

kasutan faasanile Baschieri&Pellagri F2 long range nr 5 (36 g) ja kui tuleb kaugemalt siis 46 g laenguga nr 3 ja ei ole probleemi olnud allatulemisega.
seajahis aga sama tootja palla gualandi kuuli üks parimaid mis praegu saada vähemalt minu arvates
Kasutaja avatar
palle
Postitusi: 39
Liitunud: L Jaan 07, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas palle »

Küti äris mustakal oli B&P ning Fiocci. B&P valikus oli 36g ja veelgi suuremad ( 42 või 46 isegi ) 12/70 lasud. Müüja neid suuremaid eriti ei soovitanud. Pidid ikka päris kõvad laksud olema.

B&P kodulehelt http://www.baschieri-pellagri.com/uk/main.html
sain ( kui õigest kohast vaatasin ) teada , et 36 g on laeng 1.78 g. Kas lõhub kõvasti õlga?

Seal igasugu muid baby-magnum variante samuti olemas. Kas rohu üleminek 2g piirist hakkab ka laskmist segama? Peaks nagu rohkem lõhkuma.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma arvan, et sa faasanijahis NII palju järjest ikka ei lase, et õlg valutama hakkab vms. Sügiseses linnujahis võib tõepoolest sellist olukorda ette tulla, kuigi ka seal võtab hasart valu vähemaks :D Ning iga püssirohi on omamoodi näitajatega, 1,78 g pole arvuliselt veel midagi - vene Baikalil oli mäletamist mööda ka 2,25 ja 2,45 g laenguid - tõsi küll, kartetšiga laskmiseks, aga ka peenema haavliga laengud olid ikka 2 g lähedal. Lasta kannatasid kõik. Sportlaskmises on see olulisem näitaja, kuna seal kümneid ja kümneid laske järjest on vaja välja kannatada.

BM
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ma ei saa aru, kas olen tehtud teistmoodi või teistest materjalidest aga see jutt valusatest õlgadest ja tagasilöögikartusest on mulle täiesti tundmatu looma nahk. Igasugu vidinate ja moonaga paugutanud aga valus pole küll kunagi olnud.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Suletud