deerhunteri seakell Greiner

2006. aasta teemad
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Siin nii negatiivsed vastused, et ei julgegi sõna võtta. Nimelt sai endalegi kamba peale selline kell Deerhunterist soetatud, kuna mitte ei saanud pihta millal nemad seal käivad. Esimene kogemus kohe positiivne- soetamise õhtul sai kell peale pandud ja tulemus kohe käes. Jäi ainult üle natuke varem kohale minna ja sead kohal. Kaks minutit tulid hiljem, kui eelmisel õhtul kell oli fikseerinud. Nüüd soovin armu, kuid minu arust väga hea abimees ning igasugused juhtmed jäävad vedamata ja kui iga päev ei ole aega vaatamas käia on kuupäeva näidust kõvasti abi.

Vabandan kui nüüd kellelegi liiga teen, kuid Deerhunteris neil endal selle kella tööpõhimete küll selge ei olnud (vähemalt siis mitte, kui mina selle ostsin u kuu tagasi). Nimelt räägiti et fikseerib (oli vist 8 mälu kohta) ja seega kuni kaheksa näitu. Ühesõnaga kui ümber kukub siis mingi aja pärast on uuesti aktiivne ja võimeline liigutusele näitu fikseerima, kuid tegelikult see nii ei ole. Kui üks näit fikseeritud siis selleks korraks kõik. Lihtsalt saad näidu mällu jätta, et seda hiljem uuesti vaadata või võrrelda.
Teine komistuskivi sellel kellal on kellaaeg. Nimelt kell on saksa toodang ja kellaaja paneb paika mingisuguste raadiolainetega. Aga teadaolevalt on saksamaal kellaaeg meie omast tund aega varajasem ja seda näitab ka seakell. Kellal on võimalik ka käsitsi kellaaega sättida, kuid mina ei tea mis aja tagant, kuid hommikuks on kell jälle saksa aja järgi läinud. Järelikult kontrollib ta iseennast mingi aja tagant. Nüüd olen sellest loobunud ja lihtsalt liidan näidule tunni otsa ja kõik OK.
Ühesõnaga meie seltskond on asjaga rahul. Nüüd selle suure külmaga on kell kogu aja (üle nädala) järjest väljas olnud ja ets kae imet- see töötab siiani, kuigi on külmast väheke uimane.
Loodan, et kellel kella vastu huvi sai midagi tarka siit välja noppida, kuigi tuli vist väheke keeruline jutt. Veel ütlek niipalju, et kellal on kaasas vaid inglise ja saksa keelne kasutusjuhend ja lasin selle enese jaoks ära tõlkida nii, et kellel on soovi usun, et saan aidata.
...kohe metsa...
Slash
Postitusi: 31
Liitunud: N Aug 04, 2005 9:07 am

Postitus Postitas Slash »

Jap, siin on liigne tarkus tülikas...ta iga täistund ennast taevaaparaatide järgi "õigeks" sätib.
Veel on mehi metsades.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Slash kirjutas:Jap, siin on liigne tarkus tülikas...ta iga täistund ennast taevaaparaatide järgi "õigeks" sätib.


Niipalju veel, et selle õigekssättimise asjast täpset sotti polegi saanud. Võtsin ta ükskord kodus kohe vaatluse alla. Panin käsitsi õigeks, et vaatan siis millal ta ennast "Õigeks" sätib. Õhtul oli mitu tundi nö eesti aja järgi ja mõtlesin, et ehk kontrollib ennast siis, kui kuupäev vahetub ehk kell 00.00. Panin endale ööseks äratuse ja vaatasin nagu ilma imet, et mis saab. Tulemus-ei midagi, kell ikka eesti aja järgi. Hommikul tõustes näen, et kell tund aega taga ehk saksa aja järgi. ???
...kohe metsa...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

aga ehk sätib ta ennast paika ikkagi keskööl, aga saksa aja järgi

seakellast veel rääkides, siis miks mitte kasutada. enamus siin räägib, et miks kasutada ja nii jahti liiga lihtsaks teha. aga ma arvan, et need on samad inimesed, kes käivad jahil vintrelvaga, kasutavad optilist sihikut, ehk ka punatäpp sihikut, mis kõik muudavad jahi samamoodi lihtsamaks.
ma arvan, et rmk mehed võiksid küll omale sellised kellad osta. ei viitsi ju need soome härrad puuotsas kolm tundi siga oodata :lol: Kui kell olemas, siis tead kohe, mis kell nad tulla võivad. mees tunnike enne puuotsa ja korras.
aga eks ole ka nii, et kes tihedamini metsas käib, teab ka ilma kellata, millal see siga tuleb
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Rajaleidjaga peaaegu nõus, kuid käin ka suhteliselt tihti metsas = kogu vaba aja veedan seal looduse imesid imetledes, aga tänapäeva sigadest aru ei saa. Täpsemalt ei saa enam aru millal nad söödakohal käivad. Tavaliselt ikka olenes see aastaajast, ilmast, kuust jm, mille järgi sai ka oletatava kellaaja paika panna. Seepärast sai ka kell muretsetud ja nüüd olen kindlaks teinud, et erinevad karjad käivad ikka väga erineval kellaajal. Viimased näited olid eelmisel nädalal, kui sead käisid ühel söödal 05.30 hommikul, teisel söödal kella 03.00 ajal ja kolmandal kell 18.20. Praeguste ilmadega eriti ei kannata neid ju ööläbi oodata ning siin tulebki kasuks see sama vihatud seakell. Seega mina leian, et metsaolude tundmisel ja sigade söögikohta tulekul ikka erilist seost küll ei ole. Või vaidleb keegi vastu?
...kohe metsa...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ülo kirjutas: Eelnev jutt siis neile, kes ei viitsi metsas käija.

Huvitav kas Ülo ise käib ülepäeva metsas (mina näiteks käin)? Tagasihoidlikult öeldes on Ülo selle jutuga veidike üle pingutanud ja vähemalt ise seakella kohta ei lugenud asjalikku juttu ridagi välja. Komm võiks ikka asjalik olla ja kui eetikast pudrata tahad siis palun väga, selle kohta peaks eetika (alafoorumi) all isegi vastav teema olema.
Jack`ilt küsiks, et kas kell mis tema kasutuses on, ka väiksemaid loomi fikseerib ja mis see asjandus maksis?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Otsisin isegi eetikajüngrite jaoks vastava teema ülesse ja panen ka lingi.
http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=567
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Kakuke...ära ärritu.

Ära muretse, käin IGA päev metsas, vahel isegi mitu korda.

Ei taha "pudrata" siin millestki, kellele need lelud meeldivad, andke aga minna!
Kella osas ....minu ühel söödal, mis asub metsa sees, käivad sead (erinevad karjad) alates kella nelja ajal päeval kuni hommikupoolsete külastusteni öösel. Seal vist küll sigade tulekuaja kindlakstegemise osas sellest seakellast abi poleks...
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Kui kolm õhtut järjest 1,5-2 tunni kaupa istuda satud ikka sigadega kokku, eeldusel muidugi, et stabiilne käimine on. Meie oleme ka vahetustega pannud, kui jälje järgi ei suuda täpset aega öelda, millal käiakse. Ega siis iga metsas käimine naha võtmisega pea lõppema.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Jack`ilt küsiks, et kas kell mis tema kasutuses on, ka väiksemaid loomi fikseerib ja mis see asjandus maksis?[/quote]

Usun, et kui kell panna sellisesse kohta kus väiksemad loomad käivad-söövad, siis fikseerib ka sellised käigud, kui just seda soovida. Kuid siiani ei ole seasöödal sellega veel probleeme olnud. Kella tavaliselt panen viljahunniku sisse, et kährikud jt väiksemad linnud-loomad seda ümber ei aja. Aga ühel söödakohal käib mul palju kitsesid ja sellist nippi ei ole veel välja mõlnud, et kell kitsedest puutumata jääks. Ehk oskab keegi midagi soovitada.
Ahjaa, asjandus ise siis Deerhunteris 1190.- krooni. Üksi osta kuidagi kallis tundub, aga uskuge mind, asi tasub ära ja saab ju osta pundi peale.

Oleks selliseid mehi-naisi, kes saksmaal käivad tihti, arvan, et sealt saaks vähemalt poole odavamalt. Ostaks isegi ühe juurde.
...kohe metsa...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

seakell

Postitus Postitas jorr »

Ei ole ise seakella kunagi kasutanud aga üks tähelepanek sigade kohta.Käisime eelmistel aastatel ikka kolmekesi ühel söödaplatsil passimas.On kolm pukki ühe söödakoha ümber.Ja ikka kas tulime vara või jäime hiljaks,mitte ei trehvanud õige aeg.Siis ükskord tegime nii,et kahekesi tulime ära ja Väikejorri jätsime passima aga vahetas ka pukki nagu oleks ära läinud.Ja vaevalt veerand tunni pärast juba seasilmad särasid söödakohal.Nad paganad olid alati kuskil ligidal ja kuulsid meie tuleku ära,enne sööma ei tulnud kui meie lahkusime.Kui tarvis, oskavad sead nii vaikselt liikuda et krõbinat pole kuultagi.Kuid liiguvad ka kisa ja madinaga eriti söödakohalt lahkudes kui köht täis.Minu tähelepanek ühtib siin Ülo omaga,kõik oleneb sellest, kus kari asub.Näitab seakell sulle täna ühe aja ja lased homme sealt põrsa ära, võib juhtuda, et see kari kaob selle söödakoha juurest nädalaks ajaks kaugemale.Samas võib tulla kusagilt kaugemalt teine ja hoopis uuel ajal.Kellaga tuleb muidugi põnevust juurte ja enda kogemus on ju ikka ainuõige, katsetage poisid.
noorus on ilus aeg
ULV

Postitus Postitas ULV »

Endalgi Jorriga samalaadne juhtum meenutada.

Kellast...kes ilma selleta kuidagi hakkama ei saa ...siis see 1000 ja enamgi krooni kohe päris asja eest antud.....ja kindlasti on saada ka 2000 krooniseid jne. ja veel paremaid ja täiuslikemaid kellasid. Päris huvitav kohe, mis kõik selles vallas ka välja ei mõelda ja ära ei müüda.

Kakuke...kas siis nüüd jahieetikast rääkijad on eetikajüngrid, mis ? Et mis te kobisete kui mehed siin asju arutavad, kas nii ?
Jahieetika peaks ju saatma kõiki jahialaseid tegemisi ja toimetamisi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Minu jutu mõte oli, et ise näiteks ei kipu kombi relvade teema all pajatama sellest, kui mõtetu ta minu meelest on, vaatamata asjaolule, et mul temaga kogemus puudub. Umbes midagi sellist pidasin silmas. Küsiti ju a`la juttu kogemuse põhjal mitte seda kuidas ameerikas kütitakse neti teel jne. Räägime ikka teemast. Eksju?! ;)
Kui kellegil meelest läks mida teema algataja küsis, siis puust ja punaseks ette.
metsamees kirjutas:kuidas kellegil kogemust on sellega?
tööpõhimõte?

Ps. ei küsitud isegi seda kuidas sead söödal käivad.
PPs. lähen nüüd metsa.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Mehed, sellise :evil: jutu peale, ning selle vaidluse peale kes kui kõvasti metsas käib ütleks mu ülemus - sul on töökoormus väike. Minu arvamus asjast -kõik mis on lubatud on lubatud, kuid mõistuse piires. :wink:
ULV

Postitus Postitas ULV »

"Mehed, sellise jutu peale, ning selle vaidluse peale kes kui kõvasti metsas käib ütleks mu ülemus - sul on töökoormus väike...." Vallo märkus

Jutt meil jälle teemaga arvestades juba ammu rabas, aga....äkki mõni mees elabki metsa sees ja polegi vaja tööaega virutada...hi hi. Või hoopis ise see ülemus....
Suletud