Kaugele laskmine Eesti moodi

2006. aasta teemad
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Tänan asjaliku komentaari eest , ka selliseid on vaja , muidu tõesti ülbeks minnakse ja selleks see foorum ongi ! :)
Aga jaht kord on juba selline ala et tihti mõtlemiseks pole aega antud ja asi justkui automaatselt käib , seega ikka siin oodatud oma huvitavad lasud rebase pihta , ,,tänan ! :)
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kaupo kommentaariga kauglaskurite kaitseks täiesti nõus. Kuid idee ja point on ikkagi selles, et ENNE tehakse endale laskmine, s.h kaugele laskmine selgeks TIIRUS ja alles PÄRAST hakatakse laskma REBAST. Usun....eiei, kõigest tahaks uskuda, et järele mõeldes leiab iga foorumikasutaja ja jahimees, et rebase, olgu ta kuivõrd tahes "hävitamiskohustuslik", peal laskeharjutuste tegemine ei ole eetiline ega ka - järele mõeldes - praktiline.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Teen lisaks Ninja ettepanekule hakata arutama kes rohkem "külanaistele" ja mitu korda järjest "pauke" pannud on :lol: :lol:
Alguseks teen otsa lahti : nii mitu korda, et enam ei mäletagi. Eit mäletas, kuid see suri ää.
Kõik paugud panin "KOBA" peale, sest tahtsin saada sama kuulsaks kui endine ministrihärra "koba" peale inimest tulistas, Pärnumaal politseinik rebase pähe inimest, Saaremaal "noor" jahimees hirvevasikat jne.
Seni kahjuks pole veel õnnestunud, kuid lootus on see mis sureb viimasena :evil: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Teema on samas hea. Eks see jahikirg paneb aeg-ajalt ka kaugelt paugutama aga pärast paari ebaõnnestumist tuleb jahihooaja alguses reaalsus tagasi. Paljud lasevad ikka siis kui tunnevad oma relva ja ka natuke laskmise teooriat ja praktikat.
Ise olen pealt näinud, kuidas nn kogenenud jahimees summis 3 lasku 300-350 m kitsele, mööda muidugi. Ise väitis, et tahan pähe lasta. Kits ei liigutanud isegi ennast, vaid vahtis seda lolli, kes teda tulistas. Ma tahstin sellele venale mööda tatti anda aga kahjuks suutsin ennast tagasi hoida.
Olen lasnud rebaseid nii u250m-ini, kaugemalt pole minuarust mõtet õngata. Tuleb juhus ja on viitisimist, saab ka lähemalt lasta. Kõik on nii mugavaks läinud, et tahavad kohe auto aknast paugutada.
Nii et valged riided selga ja väljadele lonkima, aga vaatake, et need pikamalaskjad teid maha ei lase :shock:
See, kes tapab, pole veel jahimees
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Kuna teema juba pisut laiali valgunud, küsiks kui lähedalt keegi on looma ära võtnud? :wink: Ise nägin laupäeval, kui teine mees lasi 0,5 meetrilt seal esijala otsast, lõpetasin asja ca 5-lt meetrilt. Varem ei saanud lasta, kuna koerad olid ümber :oops:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kunagi, aastaid tagasi sai sileraudsega pilliroos paari meetri pealt põder lastud. Kõik käis nii äkki, et püssi ei saanud palge pannagi. Kuuli väljumisavasse võis käe pista. Kuuliks oli Maier kal.16. Nii 5-6m pealt on veel paar juhust olnud.
Vintrelvaga oli sel hooajal juhus lasta jooksvat põtra (läbi optika!) 10-12m-lt. Suurendus oli küll 1,5.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Materdage aga moraalijüngrid,,tavaliselt minu praktika seda näitab , et kes julgeb rääkida see harva teeb, aga kes vaikib või suisa kirub see ise kõige hullem !
A mõte hea ,,lisagem siia või siis suisa uus teema et kui lähedalt siis ka keegi on lasknud. mis siis et eelmine jahimees sama kirjutas , loom ja koht ju teised ja mälestus kena ja kustumatu !
Sõimata tahate siis elage oma naise peal välja kui julgete või sis metsas puu kändu tuuseldage !
Enda lähim lask oli umbes 2 meetri pealt kobrast ,,,vesi veel jupp aega kukkus :)
Rahu teile
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Ninja, ära siis tühja asja pärast kohe erutu :lol: Jahimehed ju üldiselt sõbralik seltskond ja peavad ikka heast naljast ka lugu :wink:
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Täna rebane 411 sammu (350m+-25m). 2 pauku lamades :D relv:saiga 308 optika:jahtijakt(see palju kirutud). :lol:
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Vot ei saa nendest kirujatest siin aru. Loomulikult ma ei hakka laskma rebast a´la 300 meetri pealt, kui ma ei tunne oma relva ja moona mida selles kasutan s.t ei ole enne tiirus harjutanud. Olen oma relva sisse lasknud 100 meetri peale ja 300 meetrilt on kuuli langevus juba märgatav.
Siinkohal leian, et mehed kes nii kaugelt üldse rebast lasevad, käivad ka tihti tiirus ja nende kõrvade vahel on ikka ka midagi.
...kohe metsa...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

õhupüssist kajakas maad umbes 70m
243win
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

jahemees kirjutas:õhupüssist kajakas maad umbes 70m


Tubli poiss!!! Auhinnaks vastavalt jahiseaduse § 39 lg 2-le ja § 57 lg 1-le kuni 300 ühikut või arest... (n) Räägi veel kõvema häälega, äkki saad auhinna isegi kätte.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

TO Hendrik ja kui saangi,mis sul sellest,mõnel kohe kibeleb hirmsasti see seadus p.......es,mul tegelt üks ettepanek,tehke eraldi teema seadustest ,kus saab jahuda seadustest niikaua,et enam ise ka aru ei saa :wink:
243win
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

jahemees kirjutas:TO Hendrik ja kui saangi,mis sul sellest,mõnel kohe kibeleb hirmsasti see seadus p.......es,mul tegelt üks ettepanek,tehke eraldi teema seadustest ,kus saab jahuda seadustest niikaua,et enam ise ka aru ei saa :wink:


Võib ka eraldi teema kui muidu aru ei saa. Kui sulle silma pole jäänud, siis pigem on alati promotud seda, et kui miskit isegi on, mis seadust ei kannata, siis ei maksa seda kõva häälega hõikuda. See, et mingi südamehaige kajakas su paugu peale pikali kukkus, ei ole mingi näide sinu meisterlikkusest, vaid pigem ehtne näide võhiklikust laskmisest (ükski normaalne inimene ei hakka kajakat õhkrelvaga 70m pealt laskma) ja seadusetundmatusest. Minu p... on minu oma ja sinul sinna asja ei ole. Kui sa teisiti arvad, saame kokku ja arutame asja. Tulen muide isegi Paidesse homme, kui eratunde tahad. Seadust ma tunnen ilmselt paremini kui sina, seepärast soovitan sul soojalt minna ja lugeda ühtteist seadustest ning uurida ka süviti erinevaid eetilis-moraalseid teemasid, mine tea, äkki hakkab külge. Case closed.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

TO HENRIK.Vt Jahieeskiri 1.pt. §1(5) Hanelistele,kajakalistele....Enne kui siin kirjutad,tee asjad endale selgeks! :roll:Lubatud laskmisaja leiad jahikalendrist.Head jahieeskirjade lugemist!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Suletud