Kaugele laskmine Eesti moodi

2006. aasta teemad
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Kaugele laskmine Eesti moodi

Postitus Postitas ninja »

Siin võiks kirjutada nendest memuaaridest mis on juhtunud rebast kuuliga küttides ! Et siis kui kaugelt tabatud on kah ja kuhu ja millise ilmaga ,,,ühesõnaga ,,koba peale :) ,, !
Teades ,et rebased suht kaugelt juba jooksu panevad , siis ei jää muud eriti üle kui kaugelt äsada ,,,niiet andke aga tulla , teistel kah põnev lugeda !
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No tee ise ots lahti. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Mul meels ühe jahimehe jutt kes rääkis rebase laskmisest sileraudsega 100m kauguselt.
Viimati muutis Oxoma, T Jaan 31, 2006 5:58 pm, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Samas teada juhtum kus lasti rebane jooksu pealt. See oli jooksnud pikalt lagedal väljal ning laskja olevat vedanud pikalt kaasa kuni peale lasku rabane rullus üle kaela.
Viimati muutis Oxoma, T Jaan 31, 2006 6:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

A siis et tee ise ots lahti ? Mõtlesin et lasen ka teistel ikka austusest midagi enne minu kiidulaulu kirjutada , aga no tavai siis ! :)
Oli siis just hiljuti lugu et rebane toimetas hiirtega põllal nagu ikke ja otsustasin siis veidi segada , kaugust es osanud arvatagi ja sai lask sooritatud tunde järgi , kuna tuul ka vasakult oli siis parandus silma järgi vasakule ja kaugust kah palju siis ka veic ülesse võtsin ja korraga tundsin et nüüd **** õige aeg ka päästik alla litsuda ja pauk käiski :)
sõbrapoiss pistis kohe rõõmust et MAAS , mine korja nüüd oma raibe ära kah :O
no ma siis läksin , 325 korralikku sammu sain , minu sammustikus siis 300 meetrit peaks olema . Ühesõnaga pikk käik oli . Tabamus nagu aga kord ja kohus nahakütil ,,,pähe ,,, kõrvast sisse ja kusagilt ka välja . vot sedasi . Eks ta üks koba lask oli , aga asjaette läks küll ! :)
pikk jutt sitt jutt aga eks siis kirjutage lühemaid
Edu teile rebaste küttimisel :) !!!
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

:V
Viimati muutis -Imre-, E Jaan 30, 2006 9:31 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Vot endal selline kogemus, et istus reps kaugel põllul ja mõtlesin proovin lasta. Kaliibriks 30-06 ja moonaks oli poolmantel (milline täpselt ei mäleta enam). Sihtisin päehe ja kõmmdi reps kummuli (toelt loomulikult) Mittejahimeestest sõbrad olid ka kaasas ja nende nägusid oleks te pidanud nägema. Tegin siis ise ka näo, et nii see käibki. repsi juurde jõudmiseks kulus sammude järgi umbes 280 meetrit ja tabanud olin kaela. Aga kohapeal selgus, et reps oli kärnas ja seega mingit füüsilist mälestust temast ei jäänud.
...kohe metsa...
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Võibolla ma jään siinkohal oma seisukohaga vähemusse aga... no kuulge mehed... võiks ikka natuke rohkem mõelda ka selle üle, mida ja millest ühes AVALIKUS foorumis tasub kirjutada ning mis mulje see võib kõrvalistele inimestele jätta ning mis trumpe me oma vastastele kasutamiseks ise välja käime oma rumaluses. Elusate loomade pihta huupi ja koba peale paugutamine ei ole kindlasti teema millega tasub avalikult eputada. Krt, ma ei eputaks selliste lollustega ka teiste jahimeeste ees mitte.
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

VKX :
"Võibolla ma jään siinkohal oma seisukohaga vähemusse aga... "

Minu toetus Sinu seisukohale.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Repsi tuleb lasta ja vahel ka sellistes tingimustes kui mõnele teisele ulukile ei raatsiks enam. Kõik saavad aru milleks see vajalik. Rääkida aga alati ja igat moodi ei saa.
kõik ju teevad lapsi ka aga kas naabrimehele alati täpselt kirjeldatakse kuidas? :D
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Püsigem teemas. "Kaugeleküünitamise" andunud pooldajatele - lendulastud kuuli enam tagasi ei võta ja vindi kuul on ohtlik oi-kui-kaugelt-veel. Nii et järgige Vkx-i soovitust ja mõelge järele, enne kui lasete või kirjutate.

BM
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Ei tea kas ma ise loll või kellegi karvane käsi mängus kuid minu viimane komm ei ole üleval ?!
A üldiselt savi , lisan niipalju et kui lased siis ikka ka vaatad mis taustal,,,niipalju on jäänud laskmata kuna taust ei sobi ja tihti pole tunne kah õige , mine te mis juhtub , ka lähedalt lastes on ju võimalik saata kuul ei tea kuhu, niiet see jutt jama et lase lähedalt siis s**** ei juhtu ,,
loodan et see jutt saab ülesse :)
Rebase jaht kaugelt vindiga kah ju jahi vorm ,,,või on vastuväiteid,,,kellel on need mingu Siberisse odaga karu kiusama ,,,nelgid minu poolt !
Kui mõistusega asja juures olla ja tiirus ka relva tundma õpitud siis andke minna ,,,aga niikaugelt ainult rebast , muud loomad ikka lähemalt küttida tuleks ,,sealt kus ikka normaalne et tabamus surmav
edu teile
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ninja, ole nüüd nii hea poiss ja ürita ENDA poolt algatatud teemas püsida. Keegi pole öelnud, et lähedalt lastud kuuliga ei või midagi juhtuda, vaid et ei ole mõtet kaugelt niisama ehku peale kuule lendu lasta - mida rohkem kuule lendu lastud, seda suurem on šanss, et mõni satub kuskile kuhu pole vaja.

Nii et kirjeldage oma kaugeid ja ilusaid ja tabavaid laske, mitte ärge agiteerige pidama kuulikülvamisvõitlust rebaste vastu põhimõttel "järsku tabab".

BM

@ kasutab karvast kätt ja kustutab kommentaare kui vajalikuks peab
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kaitseks natuke kauglaskureid. Imeliselt kauged lasud jäävad kauaks meelde ja "tee" sellise laskeoskuseni on aastate pikkune. Rebane ongi meil selline üliarvukas jahiuluk keda ka kaugelt tuleks küttida, jääb jäneseid, kitsetallesid ja maas pesitsevaid linde rohkem ellu...
Mõte on selles, et kui oled küps laskur ja oma laskeoskusesse ja varustusse, relvadesse ja optikasse korralikult investeerinud, näitab sulle Diana üks kord elus ühel kenal hommikul näiteks 300 meetri kauguselt medaliväärilist hirvepulli või põdrapulli või hiiglaslikku kulti. Ja siis võid kogu oma oskused, võimed ja relva omadused mängu panna ja trofee "koju kutsuda". Ja kõik eelnevalt kütitud 58 rebast aitavad sind selles veidikene... :roll: :lol:
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Mõned lõiked varasematest sõnavõttudest:

Et siis kui kaugelt tabatud on kah ja kuhu ja millise ilmaga ,,,ühesõnaga ,,koba peale ,, !
Teades ,et rebased suht kaugelt juba jooksu panevad , siis ei jää muud eriti üle kui kaugelt äsada ,,,

No mul selgelt meeles oma naise onu jutt kes rääkis rebase laskmisest sileraudsega 100m kauguselt. Proovis koba peale ja ka tema imestuseks olevat rabane siruli visanud.

...rebane toimetas hiirtega põllal... kaugust es osanud arvatagi ja sai lask sooritatud tunde järgi... no ma siis läksin , 325 korralikku sammu sain , minu sammustikus siis 300 meetrit peaks olema... Eks ta üks koba lask oli...


--------------------------------------------------------------------------------------

Ülal kirjeldatud tegevustel ja ei ole mitte vähimatki ühist vastutustundliku jahiga, veel vähem jahiga pikkadel distantsidel. Pikamaa jahi juurde ei käi sellised asjad nagu koba peale proovimine või kauguse mõõtmine sammudega ja pärast lasku. Sellised rumalad sõnavõtud ja tegevused ainult kompromiteerivad neid kes selle alaga tõsimeeli tegelevad, kes teavad, mida tegelikuses see ala nõuab ja endas sisaldab, kui tõsist harjutamist see eeldab, kui tõsist suhtumist ja austust see nõuab enne kui sa võid pidada ennast piisavalt valmis ja kindlaks sooritamaks lasku elava looma suunas distantsil, mis tavajahimehe jaoks võib tunduda uskumatuna. Loomulikult ei sobi ka n.ö. tavadistantsidelt koba peale paugutada, olgu tegemist rebasega või kellega tahes.
Suletud