Ksenoontaskulamp relvale.

2006. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Ksenoontaskulamp relvale.

Postitus Postitas karupoeg »

Linki kahjuks tootel ei ole, kuid Deerhunteris on müügil taskulamp, mis kinnitub relva torule ja on kasutatav pika juhtme ja mikrolülitiga. Valgus ise on ksenoon (tundus tegelikult täitsa tavaline taskulamp).

Minu küsimused:
Kas relvale võib kinnitada valgusallikat? Deerhunterist öeldi, et seadus lubab kõrgistmel kinnitada relvale valgusallika. Kas vastab tõele ja mis seaduses või määruses see kirjas on?

Kuidas loom käitub ksenoonvalguse korral? Kas loomad näevad sinakat valgust?
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

Postitus Postitas metsamees »

keelatud on jahipidamine:
kunstliku valgusallika või peegli abil.
EJS "Jahindusalased õigusaktid"
Par.40
seega ei usu minagi et ka see "ksenoontaskulamp" lubatud on.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Deerhunter on ajast aastakümneid maas järelikult, kuna ükski kunstvalgusallikas looma tulistamisel lubatud ei ole.

BM
Viimati muutis baddmann, R Jaan 27, 2006 7:22 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

amtelikult on letis olemas ja koos relvale kinnitamise rakisega. hind ei ole ka kõige soodsam miskine 4,4 k. huvitav, mis seadusest nemad siis välja ikkagi sellise asja kaevasid? kui keegi nende jutu peale selle ostab, siis oi seda pahandust ,mis sealt tulla võib.

tegu on tartu kaubamaja Deerhunteriga.
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

Postitus Postitas metsamees »

tänapäeval pole mingeid lampe vaja relvale, on ju head optikad, ja täitsa kottis ei hakka ka laskma, kui pole kindel mida ja kuhu lased. ajad pea taguotsa segamini, mis siis on..
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

ei tule neil sellest küll pahandust ilmselt miskit!
Ütlevad, et tõestaga, et me ütlesime, et kõrgistmelt võib lasta! (kusjuures tegelt ju võib, kuid mitte looma poole)
Neil on lihtsalt selline toode ja kõik! Võibolla mõni tahab valgustamata tiirus öösiti lasta :wink:

Ühesõnaga asi on keelatud jahipidamiseks, aga mitte keelatud müüa! :!:
tuleb jaht või jaa?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tõepoolest, Karupoeg, ei ole vaja asja üle dramatiseerida. Kindlasti leidub riike, kus on valgusallika kasutamine legaalne ja kuhu mõni ehk jahireisile suunduda tahab.

BM
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Mul on olemas see lamp, ostetud umb. paar aastat tagasi Tallinna Deerhunterist ja hind oli vist suts alla 2000.- krooni. Mina kasutan seda tavalise taskulambina, kuna see on oma mõõtmetelt väga kompaktne(mahub pihku ära), samas aga valgustab väga hästi ja kaugele. Lüliteid on komplektis selleks kaks, üks siis selle pika juhtmega püssil kasutamiseks teine aga lambi korpuse külge keeratav. Mis puutub aga seadustesse, siis ei tasu ikka kõike ka uskuda, mida müügimees sulle räägib. Samas ei ole midagi ebaseaduslikku selles, et kuskil sellist lampi müüakse. Selle lambi võib oma relvale osta ju näiteks mõni kaitseliitlane või politseinik. Asi sõltub ikka sellest, kuidas keegi seda konkreetselt kasutab. Kui keegi tõesti tahab sellega oma lõbuks pimedas tiirus paugutada, on see tema õigus. Muidugi olen proovinud seda lampi ka oma püssile kinnitada lihtsast uudisimust, see aga ei tähenda, et ma oleks selle abil ühtegi looma lasknud. Jahil ei tohi seda lampi uluki laskmisel kasutada. Muideks, kas ei olnud mitte lubatud valgusti kasutamine haavatud uluki jälitamisel? Võin vabalt ka eksida... ei viitsi hetkel seadust tudeerida.
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

Postitus Postitas metsamees »

Vkx kirjutas: Muideks, kas ei olnud mitte lubatud valgusti kasutamine haavatud uluki jälitamisel?
:D Ega siis püss palges ei lähe ulukit otsima.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

metsamees kirjutas:Vkx kirjutas: Muideks, kas ei olnud mitte lubatud valgusti kasutamine haavatud uluki jälitamisel?
:D Ega siis püss palges ei lähe ulukit otsima.

Sa laed püssi tühjaks ja viskad selle selga või kui tarvis kuusikusse haavatud kulti otsima minna?!
mats
Postitusi: 14
Liitunud: N Nov 06, 2003 7:07 pm

Postitus Postitas mats »

kui sa pole asja näinud, siis googelda:
xenon targeter

etteütlusena üks sadadest linkidest:
http://www.ph-import.com/ledwave/xenon_z3.php

usa-st leiad parema hinnaga kui jõhker 4,4k :P
...ja asjata pauku ei tee!
metsamees
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 16, 2004 4:02 pm

Postitus Postitas metsamees »

vkx kirjutas:
metsamees kirjutas:Vkx kirjutas: Muideks, kas ei olnud mitte lubatud valgusti kasutamine haavatud uluki jälitamisel?
:D Ega siis püss palges ei lähe ulukit otsima.

Sa laed püssi tühjaks ja viskad selle selga või kui tarvis kuusikusse haavatud kulti otsima minna?!


Laetud tulirelv ühes ja taskulamp teises käes- selline on minu teguviis.
Mitte ei kinnita valgusallikat relvale.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

metsamees kirjutas:
vkx kirjutas:
metsamees kirjutas:Vkx kirjutas: Muideks, kas ei olnud mitte lubatud valgusti kasutamine haavatud uluki jälitamisel?
:D Ega siis püss palges ei lähe ulukit otsima.

Sa laed püssi tühjaks ja viskad selle selga või kui tarvis kuusikusse haavatud kulti otsima minna?!


Laetud tulirelv ühes ja taskulamp teises käes- selline on minu teguviis.
Mitte ei kinnita valgusallikat relvale.


Ahh jumal sellega... ei tahtnud vaidlema hakata. Nagu ütlesin, pole mina selle lambi abil ühtegi looma lasknud ega jälitanud.

Muideks kui ma selle lambi Deerhunterist ära ostsin, siis mõni nädal hiljem sattusin Tallinnas Tondi raudteeülesõidu juures olevasse akupoodi ja seal oli saadaval xenoon lamp vist umb 800.- eest. Lihtsalt infoks võimalikele huvilistele.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Jutt jummala õige kõigil, aga just küsisin jahipidamise koha pealt Deerhunteris, kas võib kasutada või mitte. Egass ma kedagi kohtusse kaebama hakka, et tunnistajaid selle jaoks vaja on. Uurin lihtsalt, kas jutt ka paika peab, kuna mina sellist sätet seadusest ei leidnud, et võib tuld kasutada laskmiseks kõrgistmelt, siis ega halba tee, kui ikka teadjamate inimeste käest üle küsin. Mulle tundus see jutt natuke ka vastuoluline, mis mulle selle kohta räägiti nii, et sain igati ka siin veel kinnitust. Võibolla nii mõnele teiselegi teadmiseks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kuna see teema on ennast ammendanud, paneme selle lukku.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud