Steyr Scout Tactical

2006. aasta teemad
Suletud
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Steyr Scout Tactical

Postitus Postitas antonius »

Niisugune huvitav relv http://world.guns.ru/sniper/sn37-r.htm.
Oleks huvitatud järgnevast informatsioonist:
1. Kas toodetakse ja müüakse ka jahipidamise varianti(ükskõik kumba neist)
2. Kui jaa, siis kas ka kaliibrit 222,223 või 22-250
3.Milline firma Eestis müüb ja mis on orienteeruv hind
Tänud ette.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Mida tähendab "...ka jahipidamise varianti..."?!
Deerhunter müüb Steyr'i relvi, küsi neilt hinna kohta.
Kui mulle õieti meenub, siis Steyr Scout'ist on meie foorumis vist juba ka räägitud, proovi otsingut.

edit:Tehase link: http://www.steyr-mannlicher.com/fcb/ind ... id=109&L=1
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

See "tactical" silt on sinna küll külge kleebitud, ega muuda relva olemust. Ka ei paista, et relva oleks ümber ehitatud/modifitseeritud. Üle maailma tuntud relvaguru Colonel Jeff Cooper kavandas selle riista teatud kindlla eesmärgiga: ta peaks olema hästi mugavalt istuv/lastav/kantav, võimalikult kerge, piisava magasinimahuga. Laskmine käib mõlemad silmad lahti, toru on lühike käsitsemise kiiruse hõlbustamiseks, kalliber levinuim kõigeks sobiv harju keskmine, hea "stopping poweriga", soovitavalt sõjaväes kasutatav = .308. Optika ülesanne selle relva peal pole peamiselt mitte suurendada, vaid aidata täpsuse saavutamist silma töö kergendamisega = kiire laskmise hõlbustamiseks. Need kaliibrid, mida sa soovid, lähevad antud püssi kontseptsioonist välja. Sellepärast seda relva nendes ka ei valmistata. Küll aga on teda saada veelgi võimsamas .376 Steyr kaliibris, mis on samuti Col. Cooperi sünnitis: eesmärgiks võtta kindlalt maha aafrika ohtlikemaid jahiloomi, cape buffalo ehk vesipühvel, kes on tuntud oma elujõulisuse, varitsuste ja vasturünnakute poolest jahimehele. Tactical on see relv juba oma loomu poolest, ja teda on Jugoslaavia konfliktis ka kasutatud (ehkki vaid üksikud juhtumid), ja sellisena on ta ilmselt tõhusam .308 laskemoona kasutaja kui näit. AK4. Kui sa just kindlalt tahad, võid selle ju osta ja ümber ehitada lasta - kõik on võimalik. Kuigi, lühema rauaga .22 kaliibri riistu on ju laias valikus, ei näe hästi mõtet. Pealgei - ta on küllalt kallis. Minu arust otsid sa lühemat ja kergemat väikeloomapüssi, neid on häid ja külluses igasuguseid. :wink:
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

mango kirjutas: Need kaliibrid, mida sa soovid, lähevad antud püssi kontseptsioonist välja. Sellepärast seda relva nendes ka ei valmistata.

.223 paistab siiski olevat saadaval, vastavalt kodulehel olevale infole.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Mango ütles vist kõik väga hästi ära. Mu arust on ta just ideaalne nn ajujahi-vint kiireks ja täpseks laskmiseks keskmistele kaugustele, järelikult ka kaliibrid peaks vastavad olema, st keskmised või suuremad.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

Jah mõte liigub tõepoolest väikelooma püssi soetamise poole. See konkreetne püss tundub huvitav olema. Ümber ehitama teda ma küll ei viitsi hakata ja nagu mango ütles pole ka mõtet. Aga kui 223 olemas, siis tahaks ikka õlga proovida. Äkki ongi oma. Ja kui pole , siis tuleb midagi muud vaadata. Häda kui valikut palju! :lol:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

vaata ka scout optikate näitajaid, minu teada on nad max 2x suurendusega, sellega väikeulukit nt repsi 150 m lasta omajagu probleemne, vähemalt minu nägemise juures.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tol relval ka tavaoptika kasutamise võimalus olemas, iseasi, et selline robustne ja originaalne välimus natukene kannatab ;)

BM
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

See relv on üllatavalt kallis. Seepärst seda letis polegi. Ettetellimisega peaksid siiski Deerhunteris jutu peale saama. Usun, et toovad ära.
Suletud