Aidake kindlaks teha IĘ-27 tđokid?

2006. aasta teemad
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Aidake kindlaks teha IĘ-27 tđokid?

Postitus Postitas Oxoma »

Aidake kindlaks teha IĘ-27 tđokid? Kuna olen sellise relva vastne omanik, siis tekkis selline küsimus.
Viimati muutis Oxoma, N Veebr 02, 2006 6:09 pm, muudetud 2 korda kokku.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Supler kätte ja mõõtma! :) Arvata on, et alumine raud pooltsokk ja ülemine täistsokk. Vene jahirelvadel üldjuhul selliselt nad on. Kumb toru suurema tsokiga on, seda on ka silmaga ja sõrmega võimalik kindlaks teha. Kui on aga vahetatavad tsokid, siis pole nagu midagi kindlaks teha.

Millegipärast ei tea paljud, mis tsokkidega relva nad omavad ja tundub et eriti ei huvita kah :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

See ju vene keelsete lühenditega relva rauale peale kirjutatud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Aga äkki oskab keegi öelda täpset asukohta kus see raual kirjas? Mina pole suutnud siiani leida.

Supleriga tulemus selline: ülemine 17,35mm ja alumine 17,85mm. Jahimehe käsiraamatu järgi lahutasin need 12cal mõõdust ehk 18,6mm seega ülemine 1,25 ehk tugev tđokk ja alumine 0,75 ehk keskmine tđokk.

Leidsin ka vastava tabeli: http://www.sportguns.ru/14.html
Aga huvitav, et see ei anna Jahimehe käsiraamatus olevaid 1,25 ja 1,4 vaid suurim on 1,14mm mille nimeks IMPROVED FULL (усиленный чок).

Siin selle relva passis on öeldud, et sellel relval on võimalikud sellised tđokid:
1,25; 1,0; 0,75;
0,5; 0,25; 0,0.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kõige kindlam on püss lahti võtta või murda ja selle koha peal külje peal, kus on kestaheitja vms peaks see olema. Otsi tagant padrunipesa juurest.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

mõõtmise juures arvesta et iz teeb peenema toruga raudu, peast ei mäleta täpselt, mu arust 18,4 mm, vahepeal oli vist isegi veel peenem, nii 1970 aastatel oli vist 18,25 mm. muidugi numbrite eest pead anda ei saa, peaks vene saitidelt järgi vaatama, mis on toru mõõt.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Altvaates on padrinipesa pool sellised numbrid: ringi sees number "12", rombi sees olev "H" täht ja seda märki on 2tk, rombi sees "ГИС", vibunoolega vapikujutis ning siis on relva number, mis algab "H" tähega ja on viiekohaline, esimene number on "0". Esilae fikseerimis konksul tagaosas on number "5".
Paremal küljel on mingi ringi sees mingi täht aga see loetamatu, sest ringist näha vaid vaevalt poolkuu. Veel on paremal küljel esilae fikseerimis konksul rombi sees vist "P" täht aga see ka väga nõrgalt löödud.
Vasakul küljel on kaks märki kus ringi sees on "A" täht, mingi loetamatu täht rombi sees, ejektori soones on number "5". Sellest suudme poole mõni cm on ülemisel raual mingi seletamatu konksukujuline õrnalt löödud tähe osa ning selle kõrval poolkuu ja samuti seletamatu tähe osa. Esilae fikseerimis konksu vasakul küljel on kitsa trapetsi sarnane kujutis mille all on number "3" mille all omakorda "3".
Rohkem torul mingeid märke, tähti või numbreid ei ole.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Hästi ei usu, et selle relva tsokid on 0,75 ja 1,25 mm. Sellised tsokid on IZ-39 Sportingul. Usun samuti nagu Honkomees, et raua diameeter pigem 18,4 mm vms, see tähendab tsokid ikkagi 0,5 ja 1,0 mm. Ma´p küll tea, millise supleriga sa raudu mõõtsid, aga ka mingi mõõtmisveaga tuleks arvestada.
Tsokkide mõõdud on rauale löödud minuteada vaid uuematel venelastel. Nõukaaegsetel pole mina veel kohanud.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Supleri täpsuses pole muidugi 100% kindel. Ja ei teagi kas lahutada need saadud mõõdud numbritest 18,2 või 18,4 või 18,6
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Minu müüdud püssil iz27E olid 0,5 ja 1.0 ja passis on ka kirjas ning peaks olema ka tihedus haavliga laskmisel .Püss oli ostetud 1977 aastal kauplusest Dünamo Tallinnast.
võimalikult suurem ports
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Minu IZ-27 88 aastast, küll 16 cal oli alumine raud 0,5 ja ülemine 1,0. See peaks IZ-i puhul olema enimlevinud kombinatsioon.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Arvata on, et nii see on. See tavarelvade klassikaline kombinatsioon. Muidu IZ-ide,õitsvate aegade 12kal oli mäletamist mööda 18,4. Tuula omadel 18,6.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

toruoli iz-il algselt ka 18,6, viimati vist iz-54, siis mindi üle 18,2 (vaatasin järgi, täpselt) ja oli nii pikka aega kuni mingil ajal üsna sotsialismi lõpus või kapitalismi algul mindi uuele mõõdule üle, see oli ka peenem tozi ja muu maailma torumõõdust aga täpset numbrit ei leia üles. Mul õnneks nii iz-54 kui ka toz-34 18,6 mõõt.
tuula kirjutas liiduaegadel peale venekeelse lühendi tsokk ja p/tsokk, iz aga numbriga nt 1/2 tsokk
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Arendaks siis teemat vähe edasi. Nimelt sooviks teada saada mis aasta relvaga mul siis tegemist on ja seega ka mis toru mõõduga- kas 18,2 või 18,6mm.
Kas keegi oskaks nõu anda järgmiste tunnuste alusel:
Nagu eelpool mainisin on relva number viiekohaline, algab "H" tähega ja esimene number on "0" (täpsemalt ei hakkaks avalikustama).
Sihtlatt on täisrauast ehk puuduvad pilud mida uuematel näinud olen.
Mudel siis lihtsalt IĘ-27 ilma lisatähtedeta lõpus.

Kui nüüd natuke rehkendada ja uuesti mõõta ja võtta aluseks üldlevinud tđokid 1 ja 0,5mm, siis sobiks nagu kõige täpsemini 18,4 toru mõõt
(18,4-17,4=1 ja 18,4-17,9=0,5).
Viimati muutis Oxoma, R Veebr 03, 2006 8:48 am, muudetud 1 kord kokku.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No kui vanema püssiga on tegemist siis neil peaks aastaarv ka peale olema löödud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud