Mida arvata kooslusest?

2006. aasta teemad
westm
Postitusi: 12
Liitunud: P Jaan 09, 2005 7:37 am

Mida arvata kooslusest?

Postitus Postitas westm »

Kas Tikka 30-06 sobib optikaks Bushnell (1,5x6x44) või tuleb miskit kallimat osta. Kas selle firma optika kannatab kõvemat laengut või juhtub selline asi, et hakkab optikat paigast ära põrutama?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

tean küll mitut bushnelli, mis on kõike pikalt kannatanud, s.h. ka 30-06, püssi mahakukkumist ja optika metalldetailide mõlkimist ja ikka pole sihik paigalt läind. Elite seeria on kindlasti vastupidav, teine küsimus on bushnelli puhul n.ö. optiline kvaliteet, lihv, läbipaistvus, pildi selgus jms milles kallimad optikad silmad ette annavad.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

7aastat tagasi panin karabiinile peale, pole kordagi maha võtnud, ikka paigas. Jalad olgu korralikud, mul SAKO jalad.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
westm
Postitusi: 12
Liitunud: P Jaan 09, 2005 7:37 am

Postitus Postitas westm »

jalad korralikud, aga mitte kusagilt ei oska otsida, mis margiga optika on, Optika peal aint nimetus Bushnell ja numbrid.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Mine KÜTI ÄRI-sse, nemad on maaletoojad, küllap teavad kui näevad.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

indian kirjutas:7aastat tagasi panin karabiinile peale, pole kordagi maha võtnud, ikka paigas. Jalad olgu korralikud, mul SAKO jalad.

Ära pane pahaks ,aga see jutt selline nagu noormees sai isa saapad omale-isal kestsid kogu elu poiss sai paari nädalaga teistest jagu :D
Tahan selle jutuga öelda,et see seitse aastat on väga umbmäärane asi.Üks asi võib ka kümneid aastaid kapis seista ja tõesti ei juhtu taga ilmselt midagi.Palju parem näitaja oleks siinkohal vast paukude hulk mida püss on teinud ja muidugi ka kasutamis tihedus.Mõni mees võtab püssi kapist ainult mõned loetud korrad aastas ,teisel on relv pidevalt käibes! Kui sa väidad ,et sinu püss/optika on olnud see seitse aastat aktiivses kasutuses ja pole kordagi olnud vajadust reguleerida siis ma hästi ei tahaks seda uskuda ! Olen ka ise mõnda bushnelli tarvitanud (üks seisab praegugi kapis) ,aga vaimustatud ma neist küllei ole.Kõrgemal riiulil on selle firma hinnad ka kümne ja rohkem kilo kanti,arvan -isegi sama raha eestki saab paremaid!
Kivi kotti!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Mis ta ikka, selle 7 aasta jooksul ehk 700 pauku on teinud, sellest enamuse küll erinevates tiirudes. Mida seal siis kogu aeg ``reguleerida`` tuleb? Selle jaoks on pea kaela otsas mis reguleerib palju parandus teha tuleb. Kui kogu aeg neid nupukesi krutitakse ei saagi kunagi teada kuhu see püss siis laskma peab, peale iga kruttimist ju uued tingimused. Ka ei kilju ma vaimustusest ega teata, et Bushnell on maailma parim optika, paraku küsiti just selle Bushnelli kohta. Ükski asi ei kesta kui talle liiga tehakse või temaga lollilt ümber käiakse. Mõni loll on endal ise munadki maha lõiganud, ega siis tema uued anatoomilised iseärasused kohe teistele meeskodanikele ei laiene.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks ta ole maitse asi! Mina olen igaljuhul küll harjunud ,et püss peab sinna jooksma kuhu sihik näitab ,mitte pea ei pea kogu aeg raalima! Ja just selle tarvis need nupukesed seal küljes ongi ,et vajadusel asja korigeerida. Minu jaoks algabki optika kvaliteet eelkõige nende nupukeste minu tahtele allumisest,mitte niivõrd pildi selgusest ja kui need nupukesed hästi sõna kuulavad ,siis tavaliselt ka optika orlungis seisab ,ning puudub vajadus neid näppida!
Kivi kotti!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

omal üks bushnell 1.5-6 x 42 ,lihtsalt öeldes ei allu reguleerimisele (uuena ostetud)tahan, näiteks kõrgust muuta võingi kruvima jääda tulesuund ei muutu,keeran vasakule-paremale ,muutub tulesuund üsna järsku,vahest viskab pool meetrit mingis suunas,ühesõnaga paras sodi,vähemalt minu oma.
243win
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Võta ja keera neid nupukesi 3-4 korda vasakule ja paremale, kuni lõpuni välja, ära ainult vägistama hakka. Kui oled läbi rauaääne vaadates või kollimaatoriga asja enam- vähem paika saanud, reguleeri alati üks klõps üle ja keera siis üks klõps tagasi. Kõige rohkem rikub lasketulemust sellise optika, millel pole spets. nuppu kauguse paikaajamiseks, pidev krudimine. Laske ta kord kenasti 150m peale sisse ja jätke ta rahule, jääte ka ise rahule. Kui me ajame asja, eriti odava asja hirmus ``teaduslikuks`` ja iga kord tuule, languse, kauguse ja teab mille pärast veel muudkui ``reguleerime``, ei saagi aru kuhu püss laseb. Ega auto karburaatorit, rataste kallet ja kookujooksu ka enne igat tõusu- langust või külgtuult ka ju ei reguleerita. Õppige peaga rehkendama, see krudimine ei vii kusagile.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Indiani jutu peale ei oska muud kosta ,kui ilmselt sa selles optika värgis päris kodus pole,kui sellist juttu ajad. Kes siin on rääkinud tuule ja kauguse järgi reguleerimisest,kui Jahemehe postitust loed siis peaks selge olema ,et seelline suvaline kruttimine võib nende odavama klassi optikate juures anda ettearvamatuid tulemusi :wink: Muidugi lastakse püss mingil kindlal distansil sisse,aga mingil põhjusel ei seisa nad paigal (saab põrutada,puutub kogematta kuhugi vastu jne.) seega avastad ,et püss paigast ära ja hakka jälle sisse laskma ! Viletsa optika korral see täpselt nii toimub ,nagu Jahemees kirjutab! Seda kui püss paarkend senti v rohkem kõrvale jookseb ja seda iga lasu juures arvestama tuleb hakata on jama,kui just ei lepita täpsusega ,mis lubab küüni uksele pihta saada!
Kivi kotti!
Ps. Jahemees kirkjutab tule mitte tuule suunast :!:
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Postitus Postitas saaremees »

Mnjah tuleb jälle öelda. Omal ka Bushnelli optika vene kombi peal ja kooslusega rahul. Lasin viimati tiirus üle( ei vajanud reg.)enne põdrajahti ja iga nädal koertega metsas rügamas...- siiani vähemalt 1,5 a paigas reguleerimiseta.19 siga hooajal maas ja ei nurise.Muidugi tahaks paremat,aga kunagi kuulsin võrokate ütlust,et kum on õnne ja läeb pihta, siis soab kääte koa. (võrukad vabandagu keelevigade pärast). Ärge niisama ikka jorisege ja igasugune optikate kohta käiv inf.ju ikka teretulnud.Muidu mõni mees julgegi varsti odavama asja kohta midagi küsida,kohe tehakse maatasa.Telefon vahepeal ja just sõber lasi 150 m.pealt (tal täpselt sama püss ja opt.) kultpõrsa.Tore!Teeme siis jahimaja valgeks ja reede õhtu kah...!Ilusat nädalavahetust!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kuldile teadmiseks, et on vägagi võimalik, et olen pannud erinevatele vintidele erinevaid optikaid peale rohkem kui Kult neid käega katsuda- vaadata on saanud. Alates kõige odavamast Bushnellist kuni kõige kallima Zeiss-ini välja. Küüniuksele pihtasaamise kohta ka niipalju, et võime ju püssidega juti peale minna ja alates 150m küüniuksest oluliselt väikesemate esemete pihta lasta proovida, kasvõi raha peale. Ma kasutaksin asja päevakorra tähtsuse huvides siis Bushnelli optikat.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Meil seksioonis kahel mehel Bushnell 1,5-6X42 peal.Soetatud neli aastat tagasi.Kui on vihmane ilm kohe seest udune.Samas peale väikese kõksu saamist kohe paigast ära.Kiruvad ja vannuvad maa põhja.Ja üleüldse ärge pange pahaks aga minu meelest on tegu täieliku saastaga.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Selleks on optikatel katted, et sinna vihm sisse ei sajaks, need pole mõeldudki vee all kasutamiseks. Või tuleb osta mingi hirmkallis, millel gaas sees on ja ka sinna jääb. Põhiline, mille kätte optikad surevad on toores jõud, kui enam keerata ei anna, siis kasvõi näpitsatega aga natuke ikka veel. Olen näpitsajälgedega optikat näinud. Kui tahate sellist optikat mida võib pilduda ja väänata, muretsege vana Vene 4X militaar, see millel liigub rist, mitte pilt. Aga ega seegi kesta kui hullult kallale minna.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Suletud