Mida arvata kooslusest?

2006. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Indijan ,ära nüüd nii isiklikuks ka mine ,ei tunne mina sind ,ega ilmselt vastupidi . Olen minagi nii mõnegi optikaga kokku puutunud ,aga kekutamiseks ei anna see küll põhjust ,alati leidub teadjamaid /kogenenumaid .Kahju kui sellest küüniukse jutust ennast puudutatuna tundsid ,ei pidanud küll konkreetselt kedagi silmas ! Jutt ikka pelgalt oma kogemustest ja kui sinu kogemused bushnelli osas positiivsed siis tore ju! Mul jah ikka torutangid taskus hea kohe metsas keerata kui vaja :wink:
Paremat!
agu sihvka
Postitusi: 22
Liitunud: N Nov 10, 2005 7:53 pm

Postitus Postitas agu sihvka »

Mul ka suht negatiivne kogemus varasemast ajast Bushnelli kohta (isegi Elite).
Nii mõnigi asjalik trofee on selle nahka läinud - saab väikse koksu ja ei tea kas on paigas või paigast ära ja oi-oi kui palju padruneid on selle sisselaskmiseks läinud - kruti sinna ja tänna, **** paika ei saa.
3- 4 sõbral samuti olnud või on praegugi sellised optikad ja loomulikult lasevad nad ära mis vaja, aga kunagi ei saa kindel olla. :cry:
Kui vähegi võimalik soetage endale ikkagi kvaliteet optika (ikkagi kogu eluks või ka isalt pojale), mina seda tegin ja kindlasti ei kahetse.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

indian kirjutas:Selleks on optikatel katted, et sinna vihm sisse ei sajaks, need pole mõeldudki vee all kasutamiseks. Või tuleb osta mingi hirmkallis, millel gaas sees on ja ka sinna jääb. ...

Mu arust need katted küll niiskuse eest ei kaitse, pikem vastupidi, katte ja optika läätse vahele koguneb niiskus, mis seda kiiremini üritab optikasse ronida. Katted ikka aitavad metsas kriipimise eest kaitsta.
Kodulehe andmetel peaks ka minu bushnellil olema nitrogen sees, aga tegelt vist mitte.
Mul oma bushnelliga oli see kogemus, et niiskus paari aastaga sisse ronis, remondimehed Küti ärist väitsid et mingi esiotsa tihend olla valepidi sees jne ning küsisid, ega ma pole seda lahti kakkund :?: :?: :?: Samas paigast pole ta mul küll läind, ehkki on ka kolki saand, autos vastu rauaääri ära kribitud jne.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Nitrogeen on lämmastik.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

mul bushnell sportsman 3-9x40 30-06 peal ju ta u 800 pauku küll nelja aastaga teinud on ja pidevalt käigus ka on ka kukkunud maha aga pole mina seda küll kruttinud muul pöhjusel kui ainult moona vahetamisel. Moo oma seisab küll hääste :D
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Miks teda moona vahetamisel kruttima peab,150 meetri pealt peavad kõik nullis olema?
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

robi1 kirjutas:Miks teda moona vahetamisel kruttima peab,150 meetri pealt peavad kõik nullis olema?


:D :D
Kes ütles, et peavad?? Lihtsalt tabelis on ballistilised andmed kirja pandud nii et kui 150m on 0, siis 50m on nii ja nii palju jne. Kui sa ikka kerge kuuliga lased 150m peale sisse, siis ära looda, et raske ( ja teistsuguse) kuuliga on ka 150m peal 0.

Bushnell ja 30-06 kannatavad käia küll koos, kui kiikriga joppab. Kui satub konkreetne kehv optika, siis ei saa ka väiksemate kaliibrite puhul head nahka loota.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

robi1 kirjutas:Miks teda moona vahetamisel kruttima peab,150 meetri pealt peavad kõik nullis olema?

Oled proovinud ja on see nii olnud ka? Endal küll teist laadi kogemus sellega.
Bushnell on selline hädapärane valik, et kui rahakott üle ei küüni. Asja ajab ära, aga suurt naudingut ei paku ja valmis tuleb olla võimalikeks ebameeldivusteks.
Ise olen kasutanud optikakatteid mis käivad luugina ülesse alla ja just seetõttu, et kevadisel koprajahil, kus viiskust väga palju, tikkus optika tagumine lääts väljast uduseks minema. Katega see mure kadus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Proovisin sako 8 grammisega ja 11,7 grammisega jooksid küll ühte auku.Juhus?Kumbagist tegin 3 pauku.
metsas käi tasa tasa.....
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

robi1 kirjutas:Miks teda moona vahetamisel kruttima peab,150 meetri pealt peavad kõik nullis olema?


eri firmade moonad ei jookse mitte alati kõik ühte auku
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Jutt läheb küll pisut kaugele Tikkast ja Bushnellist aga küsiks siiski kohalikelt "long range" meestelt ühe küsimuse. Kui te käite päeval rebaseid kiusamas ja hiljem jõe äärde kopra õhtuseid toimetamisi vaatama lähete, kas tõesti näppite vahepeal optikat? (muutujaks distants) Või õhtul võskasse siga passima minnes? (muutujaks distanss ja kuuli tüübist sõltuvad muud parameetrid)
Suletud