koerad metsas

2006. aasta teemad
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

koerad metsas

Postitus Postitas robi1 »

Niisugune mure on meie maade peal praegu,et 3 koera kondavad metsas.Kuidagi tahaks neist lahti saada,aga kuidas?Oleme juba 5 murtud kitse ja 2 põrsast leidnud.Nüüd on sead meilt üldse jalga last ja kitsi ka kuidagi vähe.Kas kellelgi on kogemusi kuidas neile jahti korraldada,kas teha aju nagu sigadele,või passida kuskil raipe juures?
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Ma aru saanud, et Eesti Vabariigis on koerad "pühad lehmad", ehk hulkuv koer metsas pole uluk :(
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

pm on hulkuvatest koertest pikalt kirjutatud lukustatud teemas "hulkuvad koerad" ja ka "ründav koer" , mis pole lukus niet seal oleks saanud teemat arendada. See on aktuaalne teema, kuid igal foorumikülastajal pole ju mõtet selle kohta uut teemat alustada.
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Ma aru saanud, et Eesti Vabariigis on koerad "pühad lehmad", ehk hulkuv koer metsas pole uluk icon_sad.gif

Ma arvan, et see pole küll koht kus seadusekuulekusest rääkida.Kui ikka kaelarihma kaelas pole ja metsas selliseid tegusid teevad,siis ei jää ju midagi muud üle.
Mõned metsistunud koerad peavad ka nii jahti,et üks koertest ajab häälega, teised hoiavad ette.Kui see ära kuulda siis saab ju ette hoida.Või siis passida murtud raibete juures.
sellest haigusest lahti ei saa
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

koerad metsas

Postitus Postitas jorr »

Paistab,et nüüd on võetud hulkuvate koerte vastu ikka midagi ka ette.Vähemalt Tartu kandis kuulutati suured lõkspüünised lausa jahimeestele kohustuslikuks ja kui nüüd sattub lõksu hulkuv koer või kass, tuleb kutsuda kohalik kontstaabel, kes teeb kindlaks koeraomaniku(maal see ikka ehk võimalik)ja siis trahvid.Esimene kord vist oli 600 kr ja edasi juba topelt.Koera lasta ei tohi. Arvan, et kui selline asi juba toimima hakkab,(tuleks teha ka kõvemt reklaami)kaovad lahtised koerad metsast.Need trahvirahad lähevad ju nii suureks,et panevad ka tuimemad pead mõtlema.Niisama sa metsas võõrast koera juba kinni ei võta, eriti,kui ta mingi pahandusega hakkama saanud.Lõksud metsas ikka rebastele ja kährikutele muidu mõeldud ja klubi laseb valmistada.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jorr, kust kohast sa selle info nüüd ammutanud oled?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

koerad metsas

Postitus Postitas jorr »

Tartu Jahindusklubist.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Mul oli suur dilemma. Kui keegi oskab kuidagi vastata...

Jalutan mina mööda teed kuskil metsavahel ja ennäe kitse suurune peni kargab metsast välja...Seisis tee peal vahtsi tõtt ja siis kadus. Ühtegi talu seal lähedal ei ole. Huvitav kas ma oleksin saanud mingi trahvi või asja kui oleks tee peal koera maha lasknud? Sisuliselt ei olnud koer ju metsas vaid metsa vahelisel kruusateel. Jätsin laskmata. Ma ei taha uskuda, et koer kes metsas ringi jalutab seal ühtgi looma ei murra, eriti selline suur rajakas peni.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

karupoeg kirjutas:... Huvitav kas ma oleksin saanud mingi trahvi või asja kui oleks tee peal koera maha lasknud? ...


Jah.

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

karupoeg kirjutas:Mul oli suur dilemma. Kui keegi oskab kuidagi vastata...

Jalutan mina mööda teed kuskil metsavahel ja ennäe kitse suurune peni kargab metsast välja...Seisis tee peal vahtsi tõtt ja siis kadus. Ühtegi talu seal lähedal ei ole. .

Kuna keegi arvas ,et läheduses talu pole ja nii sita ilmaga koer omapead metsas ,lasi üks seltsimees minust 100 m kaugusel oleva minule kuuluva noore (2 a) laika maha.Ei kaitse kuidagi neid hulguseid ,kuid enne kui püssi tõstad ,veendu kas peremees lähema puu tagant välja ei astu :!:
Selle teise küsimusele millele BM vastas jah,tahaks lisada -nii loll inimene ikka ei saa olla ,et sellise teoga kuhugi keksima läheb ja kui läheb siis on see trahv ju küll asjaette!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Metsa koera lahti laskvaid inimesi peaks ka korrale kutusma ju. Eks vist trahvida saab ka selliseid koeraomanikke, kes on hooletud. Äkii BM kommenteerib. Egas siis ainult jahimees ka süüdi ei ole. Ma ise samamoodi koeraomanik. Aga eelistaks teada, kui keegi mu koera maha lasi, et miks lasti ja mis valesti oli.

Meil on olnud selline juhtum, et mees lasi koera maha ja siis otsis peremehe ülesse. Räägiti asjad selgeks ja peremees sai uue kutsika. Kõik korras.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

koerad metsas

Postitus Postitas jorr »

Oli ka selline lugu,külakrantsid murdsid metsas kitse.Keegi jahimeestest sattus ilma püssita juurte ja õnnestus ka üks krants kel kaelarihm kaelas kinni nabida.Kuna külas ikka üksteise koeri teatakse, võeti koer kaasa, konstaabel ka ja mindi koeraomaniku koju trahvi tegema.Perenaine oli kodus ja vannub või Piibli juures, et see pole tema koer!Konstaabel siis, et kui sinu koer ei ole laseme maha.Laske maha,minu koer see pole,on perenaine nõus.Viidi siis koerde varjupaika ja nädala pärast tõi perenaine koera varjupaigast koju.Kui nüüd mindi naise juurte, et see koer murdus kitse ja tuleb trahvi maksta,esitas naine paberi, tema ei tea midagi aga paberi peal on kirjas, et varjupaigast toodud ja kõik.Tee nüüd õigust.
noorus on ilus aeg
LauriV
Postitusi: 50
Liitunud: K Veebr 08, 2006 10:19 pm

Postitus Postitas LauriV »

meie kandis asi nii, et kui näed võõrast koera ja oled veendunud et omanikku pole, siis antakse tuld ja hoitakse suu kinni.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Külarahvas üle kuulata ja tädikesele rahaga piki säärekonte. Koheselt on jutt lahti ja koerad kinni.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

koerad metsas

Postitus Postitas jorr »

Nende koerte kohta mis maha lastakse, arvan,et omanik kes varem koera lahtiselt pidas võtab lihtsalt uue ja jälle koer lahti ning kurja tegemas.Kui aga tulevad trahvid siis ikka juba kõvemadki pead mõtlevad midagi.Tean maal mitut talu, kus koer metsas kaduma läinud ja võetud uus,kes sama moodi ringi hulgub.Süüdi pole ju koer,vaid peremees, kes koera pidada ei oska.Olen ise seda laskmispattu teinud ja on ka minul jahikoer maha lastud.Vene ajal oli lausa selline kambaanija,võeti seksioonist jahimehed ja anti naaberseksjoonile teada,et tuleme teid kondrollima kas metsas kord majas?Iga lahtine koer ja kass läks saagiks. Nahad muidugi plaanitäiteks.Isegi preemijad olid parematele kasside ja hulkuvate koerte hävitajatele aga palju see aitas.Kui aga rahakott kergemaks jääb, ehk siis... .Ja kuulda, et need trahvid küllaltki ilusad on aga toimida saavad aint siis kui omanik koer omaks tunnistab.
noorus on ilus aeg
Suletud