jahipüss

2006. aasta teemad
madis20
Postitusi: 3
Liitunud: E Dets 26, 2005 9:09 pm

jahipüss

Postitus Postitas madis20 »

Mul selline küsimus ,et miks läheb jahipüssil 12 kaliibril löök nõelad pidevalt puru ,keegi oskab äkki sell teemal nõu anda,kuigi õlitan korralikult ,
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mis marki relvaga tegu?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: jahipüss

Postitus Postitas Oxoma »

Kas lööknõelade purunemine pole mitte seotud nö tühjalt laskmisega?! Mul vähemalt nii meeles, et sileraudsel pole see soovitatav. Parandage kui eksin.
Mind ajavad vihale nii mõnedki tuttavad, kellele oma püssi näitan! Nii mõnigi on kiire tegema kontrolllasku- "plõks-plõks!" (nagu Kalađnikovile oli ette nähtud). Ise olen vältinud tühjalt plõksimist.
madis20 kirjutas:kuigi õlitan korralikult

Sedagi olen aru saanud, et liigne õlitamine toob pigem kahju. Ju ka mu esimese relva IĘ-18M-M pidevad tõrked olid sellest tingitud.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
puukoi

Re: jahipüss

Postitus Postitas puukoi »

madis20 kirjutas:Mul selline küsimus ,et miks läheb jahipüssil 12 kaliibril löök nõelad pidevalt puru ,keegi oskab äkki sell teemal nõu anda,kuigi õlitan korralikult ,


Vanema relva puhul, kui tühja plõksitakse, ei ole ime, et lööknõel murdub. Kui karastatud terast kogu aeg ikka ja jälle taguda, siis lõpuks läheb ta hapraks. Vanematel relvadel sai relva raudade kokkusurumisel päästikud alla vajutada, et vinnastusest vabastada.
Uuematel, al.- 2005, vene relvadel päästiku vabastamine kontr.- lasuta võimatu. Nii Jahipaunas öeldi ja kuidagi teisiti ei olnud võimalik.
Õlitus, isegi kui see liigne kipub olema, ei riku iialgi relva. Iseasi, kui õli padrunisse satub...







[/u]
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Uuematele, eriti ühepäästikulistele kaheraudsetele tuleb osta dummy-padrunid, millega siis jahi- või spordipäeva lõpus vedrud lõdvestada. Need vidinad ei maksa ka hingehinda, ainus vaev on neid endaga kaasas vedada ja mitte ära kaotada vms.

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mulle see jama ka ei meeldinud ,et lahtimurdes / vinnastades kaitseriivi peale lükkab ja ei lase kukkesi sujuvalt maha lasta.Võtsin lae tagant ära ja selle jupstüki välja mis kaitseriivi peale lükkab ja asi lahendatud ! Ärge nüüd hakake ..... ,selle riivi võib ka näpuga peale panna ,tuleb ainult endale see liigutus sisse harjutada.Ja olen ennast algusest peale sedasi harjutanud,et kaitseriivi lükkan alles siis maha kui laskmiseks püssi tõstan,seda siis jahil olles ,tiirus teine teema. Mul selle kohapealt väike ebausk/kiiks küljes :oops: -umbes nii ,et kui riivi enne vajadust maha lükkad jääb võimalus tulematta :D .Olen pannud tähele ,et mõni vend nagu küttiliinile seisab ,nii ka kaitseriivi vabastab,minuarust see eriti mõistlik ei ole!
Kivi kotti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kult kirjutas:...Võtsin lae tagant ära ja selle jupstüki välja mis kaitseriivi peale lükkab ja asi lahendatud ...


Ma küll aiman aga igaks juhuks küsin: kas see protseduur lahendas ainult kaitseriivi automaatse pealelükkamise juhtumi ikka ? Või oli see jublakas nii universaalne et selle eemaldamisel hakkas kukevedrusid kah saama sujuvalt alla lasta ?

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

BM Täpselt nii oligi ,sest see kaitseriivi värk ju seda kukkede sujuvalt allalaskmist segabki .Kaitseriivi ei saa muidu maha lükata ,seega päästikud toimida,enne kui püss on kokku murtud ja siis käib juba klõpsakas! Ei tea kuidas need ühe päästikuga ,aga minu püssil on see nii!
kivi kotti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

See on küll hea uudis, järelikult on lootust, et võibolla ka ühepäästikulisel annab kukkesid pehmelt alla lasta. Pean uurima. Kuigi seal võib muidugi omaette tehnilisi takistusi veel olla - ühe vajutamisega ju kahte pauku sellest relvast tulla ei tohi.

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Võta laad tagant ära ja tutvu selle süsteemiga,kõik on ju inimese tehtud :!:
kivi kotti!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Minu iz-12 toimib asi nii et kui vedrud vinnas siis murrad püssi lahti, võtad kaitseriivi maha, vajutad päästikud alla ja murrad püssi kokku. Ongi vinnastu maas. Ühesõnaga automaatne kaitseriiv vinnastamisel töötab ja maha saab ka lihtsalt ...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Minu Iz-27 `ga käib see samamoodi nagu Gunnar kirjutab. Kui jaht läheb üle vaikselt passimisest stiilis "hüppa jookse lase" siis segab mind ka see automaatne kaitseriiv.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahipüss

Postitus Postitas jorr »

Oli omalgi jama selle kaitseriiviga.Seakari tuli peale ja nagu ikka, emis põrsad ja lõpus kesikud, nii parajate paarimeetriste hüpetega.Võtsin emise taga oleva põrsa, käis üle pea aga kargas püsti, maad nii 25--30.Andsin teise ja jäi paigale siplema.Näen silmanurgast kuidas rea lõpus olevad kesikud pööravad ümber ja minust vassakult mööda.Padrun,püss kokku ja palge, viimane kesik on üle tee hüpet sooritamas, pool looma pikkust ette ja vajutus, tõrge, kaitseriiv krt jäi peale.Ja pidingi aint põrsaga leppima.Jahil ju sekundite mäng.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: jahipüss

Postitus Postitas hendrik »

jorr kirjutas:...ja vajutus, tõrge, kaitseriiv krt jäi peale.Ja pidingi aint põrsaga leppima...


Kui kaitseriiv peale jääb, ei ole tegemist tõrkega. Kui siis ehk inimliku tõrkega (ei suutnud reageerida), aga ju sul süda ikka sisimas haledaks läks selle hirmsa tapmise peale. Pealegi põrsas päeva kohta on kahh ju hea...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:...Võtsin lae tagant ära ja selle jupstüki välja mis kaitseriivi peale lükkab ja asi lahendatud ! ...

Mul relvameister ei soovitanud ära võtta, vaid tegi hoopis lühemaks, pidi parem olema, ei teki lõtku...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Suletud