Nahkade müügist 2006 aastal

2006. aasta teemad
Suletud
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Nahkade müügist 2006 aastal

Postitus Postitas uluk »

Mis hinnad tänavu aastal on? Oli kuulda et tänavu makstakse rohkem. Kas see on tõsi, ise ma kahtlen. Endal ka mõned kährikud ja rebased :)
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

Nugise eest saab 300 eeki;Kähra 250 eeki ja rebast eriti ei taheta,kuid ise sai mõnest 100 eeki eest ikka lõpuks lahti,mis muidugi on naeruväärne summa;ise sellise põhimõttega et kui juba selle rebase lased võtan naha ka maha,paljud ei viitsi vaeva näha. :roll:
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Postitus Postitas uluk »

Sama siin, kui lasen siis metsa ma ei jätta. Imelik on kui lased ja jääb sinna vedelema, parem ära lase :?
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

uluk kirjutas:Sama siin, kui lasen siis metsa ma ei jätta. Imelik on kui lased ja jääb sinna vedelema, parem ära lase :?

parem lase. Mõtle murtud kitsetalledele, põldpüü sulgedele ja marus naabri mukile ja lase.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

uluk kirjutas:Sama siin, kui lasen siis metsa ma ei jätta. Imelik on kui lased ja jääb sinna vedelema, parem ära lase :?

Täitsa nõus, et imelik oleks jätta oma lastud rebane(või ükskõik mis uluk) metsa või põllule vedelema. Kui nahka ei viitsi võtta või on põhjust kahtlustada mingit tõbe, siis oleks viisakas see korjus maha matta või ära põletada, vältimaks võimalike haiguste levikut.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Kas keegi oskab kommenteerida EJS-s kokkuostetavate nahkade hindu?Vt.Eesti Jahimees 1/2.lk95.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Postitus Postitas uluk »

Olen vkx nõus kui lased siis põletada või matta maha. Samas on halb tunne kui leiad murtud kitsetalle või suled :?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

NAHKADE MÜÜGIST

Postitus Postitas jorr »

Käis Puhjas nahakaupmees.Rebane 100 kr.ja mitte iga nahka ei võtnud.Kährik 250, nugis 300 ja saarmas 600--700kr.Midagi nagu ikka ostab.
noorus on ilus aeg
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Re: NAHKADE MÜÜGIST

Postitus Postitas vkx »

jorr kirjutas:...ja saarmas 600--700kr.

:?: :?: :?:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Räägivad, et pidada ikka raudadesse jääma, kui kobrast püüda ja selliselt saab selle legaliseerida, aga ise see aeg mis kobrast olen püüdnud raudadega, pole küll ükski kord kogenud, et saarmas vahele oleks jäänud. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Mis saarmasse puutub, siis neid on küll palju. Üksikud load oleks küll juba asjakohased ja põhjendatud. Ei ole zooloog, aga see on minu arvamus.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

nahkade müügist 2006

Postitus Postitas jorr »

Vkx, ära ehmu,see oli hinnakiri kaupmehe juures.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Saarmaga asi lihtne, kui raudadesse jääb, siis on võimalik tema tabamine seaduslikuks muuta, käies (oli vist) KKTs. Seal siia tehakse vastav märge, et jäi raudadesse, arvatavasti ka igasugused mõrrad jms. Mingid allikad väidavad, et u iga 10s loom, kes raudadesse jääb (kobrast püüdes) on saarmas. Mul peaks siis ka paar saarmas olema, aga nä, ei ole. Kuigi, saarmast on üsna palju. Eks kobras hoolitseb saarma elupaikade eest hästi ja nii ta levib.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud