Otsin pool-automaatset vintrelva

2006. aasta teemad
Suletud
ainarh
Postitusi: 10
Liitunud: P Dets 11, 2005 8:01 pm

Otsin pool-automaatset vintrelva

Postitus Postitas ainarh »

Kõigepealt tere, olen siin foorumis esimest korda.
Otsin pool-automaatset vintrelva suurulukijahiks
Lugesin siit, et Benelli on pool-automaatsete relvade kuningas.
Kas te oskate midagi soovitada ???
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Mulle jättis kunagi täitsa sümpaatse mulje Küti Äris müügil olev Voere 2185. Kena püss, mis istus hästi ja oli paras käsitseda ( raskus, tasakaal jne). Mulle igatahes meeldis.
http://www.voere.de/die_modellserie_218 ... itenbeginn

Ega Benelli Argol ka viga pole. Natuke ehk "ufo" välimusega on aga targad räägivad, et laskmiseks pidi ta väga hea olema.

Venelastel ka igasugu imerelvasid, mis iselaevad aga....

Oma tutvusringkonnas üks vanem Remington 742, mis on töötanud väga kenasti ja teinud üpris palju paukugi. Täpsuse osas ei ole väga nuriseda, harju keskimiselt on ta märki tabanud alati. Et ka remingitoni letti tasub täitsa piiluda. Eestis edasimüüjagi olemas.
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Automaat

Postitus Postitas einstein »

Vanad jahimehed ütlevad, at automaat üka hea sai. Lähed igakell sellega nii rebase hundi, kitse kui põdra jahile. Ainult et, vanad tegijad kuldi ja karu vastu sellega ei astuks, sest--- ta võib sul 800 pauku tõrketa teha kuid alt veb just siis kui kuri kult või karu silmistsi!!!!!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

meie sektsiooni ühel auväärsel liikmel on jahiks kohandatud Kalashnikov, täpse modifitseeringu kahjuks jään võlgu praegu, kuid ta kiidab seda väga. moon on odav ja igalt poolt saada. optikaid istub ka sinna peale igasugusied.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

see on sks
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

Kalashnikovi jahikloon on Saiga hoopis.
SKS on Simonovi Iselaadiv Karabiin (samozaryadnyi karabin simonova), poolautomaat mida samuti siin-seal jahis kasutatakse.

Saigat toodab sama IzhMash, mis ka AK-d:
http://www.izhmash.ru/eng/product/saiga.shtml
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Omal nüüd Benelli Argo 308 Win kapis. Kuigi alles ca 60 pauku tehtud, olen väga rahul. Minu kasvu (1,87) juures oli see ainus püss, mis lahtise sihikuga kohe õlga istus- pikem kaba. Kaba nurk reguleeritav, vaheplaadid komplektis. Lahtine sihik väga hea, ees punane kirp ja taga lai kolmnurkne sälk. Lasta mugav, tagasilöök pea olematu, sihtmärgi leidmine kiire, vaikne kaitseriiv. Minule välimus meeldib, ei paista väga UFO moodi metsas :lol: :lol: :lol: Lühem relv, seetõttu mugav ka ajus liikuda. Väga hea lahendus on eraldi padrunisalv, komplektis oli 4-ne, juurde ostsin 10-se, tiirus harjutamise jaoks, tehasevalikus veel 2-ne. Puhastamiseks käib osadeks ilma tööriistu kasutamata ca kahe minutiga.
Suuruluki laskekatse lasin 50-lt meetrilt lahtise sihikuga esimesel katsel :wink: Kuna on hästi tasakaalus, saab teha järjest mitu kiiret lasku. Kui on huvi, võta ühendust.
Kodulehte uurides selgus, et kaliibrivalik üpris lai. 300 Win Mag-ile lubatakse lausa 270-ga ja 30-06-le 243-ga võrreldavat tagasilööki , mis võib ka reaalne olla.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Veel üks ilus mänguasi http://www.sauer-waffen.de/index.php?id=635&lang=en
Ainult see hind võib olla kole :M
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Benelliga last pole aga palge on proovitud.
Välimus pildilt paras ufo tõesti. Uskuge elusuuruses asi oopis parem välja näeb. Kes välimust pelgab soovitam minna kaema/katsuma.
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Postitus Postitas UNN »

Oman Benelli Argo kal 30.06.Lasta väga mugav.Kasutan kuule raskusega 9,7 g Raskematega see probleem, et põrutab kõvemini tagasi ja lastavat objekti raskem uuesti ristile saada.Tavaliselt läheb ju teine lask ikka mööda kui esimisega ei taba.Mugav lasta laadimisega ei ole vaja vehelda. Mul veel see probleem ,et vasakukäeline.Hind sama mis vasakukäelistele spets.tehtud.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

karupoeg kirjutas:meie sektsiooni ühel auväärsel liikmel on jahiks kohandatud Kalashnikov, täpse modifitseeringu kahjuks jään võlgu praegu, kuid ta kiidab seda väga. moon on odav ja igalt poolt saada. optikaid istub ka sinna peale igasugusied.


OP-SKS, kal. 7,62x39, kasutasin seda mõnigi aeg.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: Otsin pool-automaatset vintrelva

Postitus Postitas sergo »

ainarh kirjutas:Kõigepealt tere, olen siin foorumis esimest korda.
Otsin pool-automaatset vintrelva suurulukijahiks
Lugesin siit, et Benelli on pool-automaatsete relvade kuningas.
Kas te oskate midagi soovitada ???


soovitan Heckler & Koch, 9,7 x ...., praegu Tallinnas Faehlmanni 3 müügis. Ise kasutan praegu Browning 30-06, ka väga hea.
Aga kuskil olen ma kirjutanud, et üle kahe paugu tavaolukorras nagunii teha ei jõua, muidugi linnujaht on teine lugu ja "linnud" eriti huvitav lugu.
uluk
Postitusi: 56
Liitunud: K Sept 28, 2005 5:38 pm

Postitus Postitas uluk »

Palju maksab :?: :?: :?:
Hoia vintraud puhas, siis pole probleemi nähä!!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Otsin pool-automaatset vintrelva

Postitus Postitas Eik »

sergo kirjutas:Ise kasutan praegu Browning 30-06, ka väga hea.
Aga kuskil olen ma kirjutanud, et üle kahe paugu tavaolukorras nagunii teha ei jõua, muidugi linnujaht on teine lugu ja "linnud" eriti huvitav lugu.


30-06'ga lindu lasta !!?? no ma ei tea...... :shock:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Poolautomaadid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen lasknud Heckler & Koch, 9,3X62, Browning BAR II BOSS 30-06, Browning Longtrack 30-06, Benelli Argo 300 Win Mag,-ga kõik lasevad kenasti. Kui relv on korralikult puhastatud ja hooldatud ja padrunid "premium" klasssist ei ole töökindlusega mingit muret. (Ainult kümnetest proovitud relvadest üks Browning Longtrac 30-06 jupsis, (ilmselt tehase viga, ei laadinud ümber, sest ei saanud padrunit magasinist kätte?!). Lasketäpsus on poltlukuga vintrelvaga võrdne, ainult relva tagasilöök on nii 30% nõrgem, seepärast ongi 30-06 ja 9,3X62 hea valik! Kergel poltlukuga püssil hakkaks relva tagasilöök meeste jõust üle käima...
Suletud