nõuannet IZ tehase toodangu kohta

2006. aasta teemad
Suletud
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

nõuannet IZ tehase toodangu kohta

Postitus Postitas sergo »

sattusin lugema Gustavi värskelt juhatatud linki kust silma jäid kaks relva, millele varem pole nagu osanud tähelepanu pöörata või olen lihtsalt mööda vaadanud kui nad on olnud kuskil mujal kirjeldatud. Need oleksid väiksekaliibriline BI7 2KO 22Lr ja IZ-94 EKSPRESS.

1. melkaska pakuks eriti huvi tema kõlbulikkusest märki-ja tiirus laskmise kohalt. Kuskilt on jäänud tallele teadmine, et selle baasil tehtud relvi kasutatakse ja hinnatakse muu hulgas ka laskesuusatajate poolt, huvitav tundub olevat niipalju kui pildist aru sain luku( padruni vahetamise) lahendus, meeldiv ja käepärane tundus olema relva kaba. Kuidas on temaga lasta? Millised võiksid olla nõrgad küljed? Kas tal on ikka paksuseinaline toru? Ja kõike muud asjassepuutuvat kui kellelgi on lähemat kogemust nimetet riistaga. Millele üldse tuleks esmajoones tähelepanu pöörata peale selle, et ta meeldiks, istuks kätte ja õlga. Varem igasugused kogemused väiksekaliibrilistega ja tiirus laskmisest puuduvad kui omaaegne VTK normide täitmine välja jätta. Ja ega ma tea veel sedagi, milliseid distantse või harjutusi sellisega üldse lasta tohib, hakkan uurima. Ja ka seda, mida sellisega põllul-metsas teha tohib.

2. IZ-94 EKSPRESS. Vot see on leid mis haakuks kõvasti mu eelmise temaatikaga "mis oleks...". Pakutakse ju sinna ka lisaraudu vastavalt soovile komplekteeritult. Ma saanud aru, et sama tehase ja ka süsteemi toodangut kasutavaid mehi ikka siin jutustamas on olnud. Kuidas tehnika vastu peab/on pidanud, kas ja kuidas on petnud teie ootusi, nõrgad küljed? Head küljed?

Ja üks mure veel: aru on saada, et venelased seest vindi rauda kroomivad, on see siis parem või tehakse seda ainult arvestusega nende endi rohtude-kapslite kasutamise vajadusest lähtudes. Kuskilt jälle vanast ajast meenub, et kui seal raua sees selle kroomiga midagi juhtuma hakkab, siis raud ruttu otsa saab.

No ja muidugi kõige tähtsam küsimus-on ka täpsed?

Lihtsalt vaatasin, et hinna poolest peaks küll see Ekspress, eriti arvestades lisaraudade võimalust soodsalt kätte tulema võrreldes teiste väljamaa analoogidega. Ja ka melkaska.
imavere
Postitusi: 9
Liitunud: K Juun 01, 2005 7:25 am

Postitus Postitas imavere »

Ostsin EXPRESSI pool aastat tagasi ,siiamaani olen ostuga väga rahul , kuigi on osad jahimehed selle relva maha teinud.Ja kindlasti optika peale ,se on minu soovitus.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

imavere kirjutas:Ostsin EXPRESSI pool aastat tagasi ,siiamaani olen ostuga väga rahul , kuigi on osad jahimehed selle relva maha teinud.Ja kindlasti optika peale ,se on minu soovitus.


optika, seda loomulikult, võibolla aitaks ka kollimaator sõltuvalt kasutusotstarbest. Ole hea, saada kontakt, tahaks rohkem infi.
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Kaks aastat tagasi ostsin, siiani pole vahetamise mõtteid tulnud. Pigem vastupidi - olen mõelnud, et peaks uurima veel ühe paari lisaraudade soetamist Venemaalt... Täpsusest - alguses oli täpsem, nüüd 100 sammu pealt ülemine ja alumine raud jooksevad ca 6cm raadiusega ringi (alguses ca 3cm). Ilmselt on see reguleerimise mutikas kahe raua vahel järgi andnud... Kumbki raud eraldi võttes jookseb väga täpselt ühte auku. Rauad aga küll kroomitud pole, vastupidi - passis on öeldud, et on jäetud kroomimata parema täpsuse saavutamise huvides!
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

käisin uurisin täna Tallinnas Faehlmanni tänava poest seda ekspressi soetamise värki ja lõppkokkuvõttes väljusin üsna nutuse tundega. Tõsi, neil ka praegu müügis 308(vist oli), ise küsisin vene saitide reklaamist meelde jäänud võimalikku varianti: 9,3 ja vahetusrauana 22-250 ning 12 mag. Mulle öeldi otse, et venest reeglina saab ainult vene vindi padrunile, see on vist 7,62x 54R, siis 7,62x39 ja 308. Ülejäänud kaliibrite, ka lisaraudadega komplekteerimise kohta olevat tehasepoolne inf umbes selline, et kui koguneb piisav hulk tellimusi siis võime ju teha kah. Hüvasti, unistused, esialgu. Siit kinnitus vanadele tõdedele, et elus pole kõik nii ilus kui esmapilgul paistab ja ei tohi uskuda reklaami. Meeste endi sõnul nad venelastega asjaajamise praktiliselt lõpetanud.
Suletud