Kuidas kestad väsivad?

2006. aasta teemad
Suletud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Kuidas kestad väsivad?

Postitus Postitas kakuke »

Tegelesin täna jälle laadimisega. Alguses kalibreerisin kestad mida pole varem korduvalt laadimisega vintsutatud (Sako kestad) ja siis hakkasin sama protsessi kordama Norma hülssidega. Nendesse on varem laetud küll ja küll (vast ca 8 korda?). Oh häda. Kesta alumist osa, mida ka kalibreeritakse, tekkisid krassid. Matriits nagu lõikas sisse. Mõtlesin, et võibolla on minu martiitsis viga (kasutan Hornady`t) ja vahetasin selle teise vastu, aga jama kordus. Kuna varem pole kokku puutunud sellise hädaga siis siit targematele meestele küsimus, et kas selliselt väsivadki kestad ära või peaks hakkama viga püssi juurest otsima (laseb kestal liialt paisuda, et matriits ei suuda seda ära kalibreerida nagu kord ja kohus). Lisaks veel nii palju, et varem lasin neid kesti kasutades püssist IZ-18MH. Sellest püssist lastud olid ka Sako kestad mida kalibreerisin. Norma kestad käisid, aga viimati läbi Sako Varminti (koosnes siis järgmisest koogel-moogelist http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=2145 ). Panen ka ühe vigase katsetuse pildistada neid kesti. http://www.album.ee/?o=291471893
Tegemist siis kaliibriga 222Rem.
Need kestad tuleks vist välja prakeerida?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

väsinud kestad

Postitus Postitas Arles »

Juhtus omalgi laadimise alguses selliseid volte tekkima.
Panin aga õlile rohkem rõhku (õigupoolest kolisin tavalisest paksust õlitaolisest vedelikust hornandy määrdele ja aeg-ajalt aitan ka sisemist varrast veidi määrida. Ahjaa - kestad puhastan enne kalibreerimist ikka päris ära ka.

Arles

Kel karbitäis kesti nässus
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Küll mitte selle kaliibriga, aga 308-l mina topin seda määret sinna kesta peale ja sisemisele vardale vist lausa üüratutes kogustes - mõnus, ei ole veel kunagi kiilunud.

BM
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sisemist varrast pole mina määrinud,küll aga kesta kaelad seest spets pulbritaolise sodiga (koostist ei mäleta, ei pidavat püssirohuga kokkupuutudes mingeid kõrvalnähte tekkima) kokku tehtud puhastusharjaga üle puhastanud .Kui mäletad,siis mul laua küljes oli selline topsike :D .
Muidugi sa inspekteeri seda matriitsi seest poolt lambi all või väikese taskulambiga.Mul selline kogemus,et alul kasutasin LEE määret kestade määrimiseks ja see saadan jäi sinna matriitsi siseseintele ja hiljem paakus sinna kinni ja ajas roostet ja mida kõike.Viimati on matriitsi sisesein kuidagi kannatada saanud või mingit töga täis,katsu puhtaks pesta (mehaanilise puhastamise peale sa vist ehk ei tule :D ).Kangesti seda moodi,et tahab kesta väga kokku suruda ja siis pole materjalil kuhugi minna ja lükkab voldi sisse.
Sorry,ei lugenud so postitust korralikul :lol: ,mõlemi matriitsiga sama jama,siis lihtsalt määrimise viga.Kui pole parasjagu spets määret võtta,siis mäletad,millega Teadjamiis määris :wink: ,Kalašnikovi õliga ehk siis suvalise relvaõliga ja ei mingit jama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tõele au andes, olen määrinud siiani üksnes spets määrdega kesta kaelu ja alt poolt pole seda kunagi teinud. Seda siis selliselt, et pannud seda lapi peale ja siis selliselt kõik kaelad ükshaaval üle käinud. Viskoosus on sellel analoogne tavotiga või paksemgi veel. Seda juba selliselt nagu Kaupo näitas, et valad svammile ja siis hõõrutad kesta selles juba ei kasuta. Midagi vähem viskoosset oleks siis tarvis. Mida soovitate ja kust seda saada oleks?
Tänud kes vaevusid mulle vastama ja neile kes teevad seda edaspidigi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Kolm võimalust

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Pakun välja:
1.et oled selle matriitsis mis sütiku välja lükkab matriitsi või nõela sügavuse valesti reguleerinud?
2.Määrimise probleem-määri hülss korralikult kokku.
3.IZ-18 padrunipesa on välja veninud?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kakuke kirjutas:Tõele au andes, olen määrinud siiani üksnes spets määrdega kesta kaelu ja alt poolt pole seda kunagi teinud.


Seega oled ignoreerinud igat laadimisjuhendit,mis ilmas valgust näinud. :D
Suletud