Hoogtööpäev

2006. aasta teemad
Suletud

Kas tuled

Hääletus lõppes T Mai 02, 2006 9:08 pm

Üksi
2
67%
2kesi
0
Pole hääli
3kesi
0
Pole hääli
rohkem hingi kaasas
0
Pole hääli
ei aita põhimõtteliselt ühiskondlikus korras kedagi
1
33%
 
Hääli kokku: 3

Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Hoogtööpäev

Postitus Postitas Arles »

Lugupeetud jahimehed-vintrelvalaskurid Tallinnast ja Harjumaalt!

Meie kõikide meelisharrastuse paik 50/100m lasketiir Männikul, Kaitseliidu Tallinna Maleva lasketiirus ootab kevadisi korrastajaid 4. mail kell 16.00.
Teretulnud on laskehuvilised mehed koos naiste ja laskehuviliste lastega.
Tööd ja tegemist jätkub kõigile:
- laskepaikade väljaehitamisel,
- blindaazis märkide korrastamisel,
- territooriumi korrastamisel
- teeradade ehitusel jne.
Soovitame tööriistadena kaasa võtta nii muru- kui raudrehasid, kirvest kui labidat ( neid on muidugi ka kohapeal).

Talgulistele tänutäheks töö lõppedes meeldiv grillvorstisöömine mille kõrvale leidub kombekohaseid jookegi.

Abilisi ette tänades,

Eesti Jahispordi Liidu ja Männiku lasketiiru juhid.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kui mulle keegi maakeeles selgeks teeks, miks pean ma Männikul oma laskekatseid nii sileda kui vindiga tegema 35 m distantsil, samas kui teine tiir kõrval vindi jaoks eraldi. Saades ammendava vastuse, olen esimene kaasalööja. Muide, olen oma vinte varematel aegadel ka pikas tiirus proovinud, viimased kolm katset ei lubatud. Ja teine tera, kas nüüd tõesti tiir on niisugune, et ükski kuul uitama ei pääse, kunagi tegelesin Männiku küla majade müügiga ja seal olles, müügitööd tehes, naabrite jutte kuulates...
Mitte pahatahtlikult, aga seal külas elades ja kuulates tekib igasugu mõtteid, ega see jutt polügoonil elamisest eriti hull olegi külaelanike poolt
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Huvitavad küsimused

Postitus Postitas Arles »

Sergol arvamused puht-praktilised ja jahimehelikud.
Laskekatse.
Arlesel ei ole laskekatsete vastuvõtmise õigust ega kohustust. Lisaks kõigele on Arles täielikult 35 m tiirus laskekatsete tegemise vastu, nagu ka ilma atesteeritud ja kontrollitava komisjonita laskekatsete tegemise vastu. See aga minu isiklik seisukoht. Kohalikud jahindusorganisatsioonid kasutavad oma võimalusi, nagu tahavad ja valisid pool-lagunenud 35 m tiiru - pole mina käe ette panija. Ja pealegi ei saa Männikul uues tiirus sileda katset teha (kui ma leian mõne idika, kes veel julgeb vindimärke oma 12 kaliibrise toruga sittuda, siis hoidku tüüp alt).
Männiku uue tiiru eesmärk on suuresti olla baasiks võistluste ja treeningute jaoks, laskekatse vaid üks pisike osa/võimalus. Praegu ei maksa tiiru kasutajad selle eest suurt midagi. Aga kasutavad ressursse igast otsast. Enamasti kohe kurb tiirus näha, mis jälle korda saadetud. Nüüd olekski vaja ühise jõuga oma treeningpaik ja võistluskoht korda saada. Natukenegi paremaks.
Pole ma ka kuulnud, et keegi vinditiiru soovija oleks tagasi saadetud? Või on?

Ohutus.
Vinge, kõik kritiseerivad jahimehi. Viimase kuu jooksul olen vinditiiru tagaaknast korjanud 2 püstolikuuli, akna alt leidsime viimati neid üle 10. Lastes suvel vinditiirus, kuulsime, kuis katusele kukkusid teiste tiirude kuulid... Mõlema probleemi kordumise vältimiseks on kaitseliit leidnud abinõusid.
Oma tiirus oleme teinud järgnevaid samme ohutuse (endi, külaelanike, möödaliikujate) tagamiseks: üks lisakuulipüüdja 100 m tiiru, laskeavade piiramine, mürasummutid. Kuulipüüdmise vall on pehme ja kivisid püüame sealt välja korjata (nüüdki tuleks vall üle käija).
50 m tiirus oleme samuti piiranud laskeavasid ja juhusliku sihtimise võimalusi, vall tuleks üle vaadata (kivid).
Kui keegi näeb riske ja ohtusid, no olgu kena ja andku kasvõi otse minule teada - kus, millal ja kuidas juhtus. Reageerides kohe, on ka võimalus teada saada, kust risk pärineb. Täna lugedes, et külas millalgi kuulid vihisesid ei oska ma mitte kui midagi ette võtta.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Arles, selle vinditiiruga oli vahepeal niisugune lugu, et lubati kasutada ainult KL meestel, ausalt, ise käisin ukse taga "kerjamas" ja isegi see ei aidanud, et mu vana tuttav valvurina sissepääsu reguleeris, tõsi, ega ma eriti pingutanud ka, nõukaaegne restosse sisseküsimise maik tuli manu asjale. Aga need on möödunud ajad ja asjad, märkisin, et viimased kolm katset ehk siis min. 8 aastat tagasi oli esimene soov katset teha ja ühtlasi opikat kontrollida, kummastki midagi välja ei tulnud, "lippude ja fanfaaridega" paluti nõksa edasi sõita. Selles, et vinditiir sileda jaoks ei sobi ei tohiks mingit kahtlust olla. Kui asjad sedamoodi edasi arenenud, et nüüd ka muidumehi kes KL nimekirjas pole ligi lubatakse siis OK
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ja jäi kirja panemata vastus nende kuulide vihisemise koha pealt: oli küll säherdusi asju, tean seda Männiku küla projekti algatajat tolleaegsest Tallinna Rohelise Vööndi Metsamajandi aegadest, teda meie ridades praegu enam ei ole. Lendasid kuulid kaugemale tiirust, hea on kui praegu kõik ohutusnõuded täidetud, parem veel kui varuga. See on nagu lennujaamagagi, juhtub ainult kord... Muidugi, mind hämmastab siiani nende inimeste mõttemaailm, kellele meeldib lasketiiru taha endale elamist osta, iseküsimus kui sa juba sundseisus kuskil polügooni kõrval pärustalus elad
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Arlese jutust:

1 see tiir tehakse esmalt laskevõimekuse tõstmiseks. Täiega nõus, pange või kaas peale. Aga kliente ja nende käitumist tiirus tuleb jälgida.

2 "hullud" tuleb tiirust eemal hoida, hulluse tuvastamisel tuleb koheselt hullul relv käest ära võtta ja ...

see eeldab personalilt vähemalt abipolitseiniku staatust,( kaitseliidu määrusi ep tunne mette)

Ma ei tea kuidas seda veel lihtsamalt öelda aga kord peaks selles tiirus ülikarm olema. Tõesti, selleks jõudu eestvedajatele.

Loodan, et minu eelmistest postitustest ei jäänud Sinu hinge mingit kriipimist
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

kraaps

Postitus Postitas Arles »

Eip kriiibi, aga korraga on probleem. Kaitseliit ei taha palgata tiirule valvurit, isegi kui kasutajad tema aja kinni maksaks - sealt saavad alguse suuremad hädad. Kahjuks, sest kultuuriga on meil lood s..d
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

küll oleks hea öelda, et no näed, see paganama KL ja sealt edasi see tuntud jura. Parastamine eesti kombel ühe sõnaga. Ega siin muud üle jäägi kui jäära kombel oma asja edasi lükata. Selle intelligentsuse ja kultuurist osasaamise vajakajäämuse taudi all kannatavad paljud mehed kes paraku hetkel asju määravad, naeruväärne on see, et tõsised asjad kildkondlike jagelemistega täiest ära nullitakse. Igastahes, Sulle seda kõige kõvema jäära pead, parimat soovides, Sergo
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Vastus jälle

Postitus Postitas Arles »

Sergole kirjale vastuseks - Arles ei aja asju üksi :) ning KL kohta - tegelikult on nad meid ropp-palju aidanud ja ainult tänu neile seal see tiir ongi. Lihtsalt on mõned asjad veel, mis kripeldavad.
Aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada ..
Lihtsalt mure on, mehed! Kas keegi plaanib appi tulla või mitte? No kui ei saa väljakuulutatud ajal, tulge veidi hiljem, aga tulge ja andke endist teada - ei oska kohe muidu mitte kuidagi töid plaanida.

Arles

P.S. ja need mehed tulgu ka kohale, kes sportpüssiga kitsele kaela laseved - teine päev harjutate ning näitate, korrastuspäeval ei nori mina ka mitte:)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

no mina ütlesin, et tulen
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Meeldetuletus

Postitus Postitas Arles »

Tuletan foorumirahvale veelkord meelde, et üritus täna toimub.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Suletud