Tikka T3

2006. aasta teemad
bobi
Postitusi: 9
Liitunud: E Nov 29, 2004 8:41 pm

Tikka T3

Postitus Postitas bobi »

Härrased mida arvata "Eesti Jahimehe" tagakaanel olevast komplekti pakkumisest?
1) Jahirelv Tikka T3 Lite kal.308 või 30-06
2)Optika Tasco 3-9x50
3)Optika jalad
Kuidas relv on? Ise arvan 308 ja kas optika on kah asjalik.

Pealekauba veel:Püssirihm,püssikott,puhastus komplekt,relvaõli.
Komplekt maksab 12990.-
Ära kunagi kahetse laskmatta lasku.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Pangu sinna 1000 otsa ja müügu puukabaga varianti, siis ütleks et hea pakkumine ja osta aga. Plast nigu ei meeldi eriti.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

arvesta kõikide asjade hinnad kokku siis näed, et on päris hea pakkumine :) Ostaks isegi aga mul juba on 2 vinti, pole rohkem vajadust :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minul jälle lendavad vindid kõrvalasuvas metsas :lol: . Komplekt aga on minu arusaama järgi täiesti normaalne. Eraldi ostes hint tüki maad suurem. Ise ka plastmassi ei armasta, kuid arvan, et kaupluses on võimalik ka kompromiss leida. Endal üks sõber ostis sama komplekti eelmisel aastal ja teine samasuguse, kuid puitkabaga. Mõlemad mehed on relvaga rahul.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ma ostsin mõni aasta tagasi sama hinnaga T3 komplekti, kus ainlt püss, jalad ja tunduvalt kehvem Bushnell´i optika. Lausa kadedaks teeb see, et mõni asi ikka odavamaks ka läheb :lol: Arvestades selle pudi juurde, mis praegu pakkumises sees ja optikate vahe, sain ca 2,5 tonniga vastu püksa. No tegelt ongi nii, et eraldi ostes tuleks hind 17-18 tonni (püss on 11, jalad 2, optika 3, kott, rihm, vardad-õlid kokku läksid mul 1,5t).
Ostsin meelega plasti, ei mädane ei idane, st ei mängi niiskusega, mul siledaga ajus käimisel sellest villand. Sama püss oli ka puukabaga, aga ca tonn kallimalt, kas ka sooduspakkumises, ei tea.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

gunnar kirjutas:Pangu sinna 1000 otsa ja müügu puukabaga varianti, siis ütleks et hea pakkumine ja osta aga. Plast nigu ei meeldi eriti.
Endal ka plastik,olen väga rahul palju kergem hooldada!
metsas käi tasa tasa.....
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tikka T3

Postitus Postitas jorr »

See Tikka komplekt ikka väga odav lugu küll, koos selle muu pudinatega.Kellel vint ostmata siis ega sa odavamat uut püssi ika saa.Selline jutt, et ostan isalt pojale, praegusel ajal enam küll ei lähe, kes on nii hea ennustaja, et oskab ütelda millise püssiga ja mis seaduse järgi meil kümne aasta pärast veel jahile saab minna.Praegu areneb tehnika ja muutuvad seadused nii ruttu, et isegi viie aasta pärast imestad, kuidas sai praeguse varustusega ültse jahil käia.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: tikka T3

Postitus Postitas honkomees »

jorr kirjutas:....Selline jutt, et ostan isalt pojale, praegusel ajal enam küll ei lähe, ...

Nojah, peaasi et oma elueaks jaguks, mul üldse tütred ... Endalgi kolm isa püssi käigus, need ligi 40 a vanad ja 2 neist päris kõbusad ... vene relv kestab küll
jorr kirjutas:....millise püssiga ja mis seaduse järgi meil kümne aasta pärast veel jahile saab minna.Praegu areneb tehnika ja muutuvad seadused nii ruttu, et isegi viie aasta pärast imestad, kuidas sai praeguse varustusega ültse jahil käia.

Eks jahile saab ikka minna, aga millist looma sellest seaduse järgi lasta võib.
Tehnika ei arene s--gi, kõik need rootsi mausrid, saksa ja vene vindid ja muu selline ju üleeelmisest sajandist ja ega praegu tehtav sellest sisuliselt ei erine. Ja vene sileraudne jahipüss on mitukümmend aastat kestnud, ju kestab edasi ja pole arvata, et ei saaks edukalt jahil käia ka tulevikus sama relvaga.
Ainult eputamise isu sunnib uut hankima, no ja teinekord nii-öelda üleminek universaalselt spetsiifilisemale, konkreetsele loomale või jahiviisile sobivamale relvale.
Samas vana heas korras relv on alati kõrges hinnas. Just see vanuse ja seisundi suhe näitab tema kvaliteeti, vaata või neid vanu rootsi mausreid ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Tikka....

Postitus Postitas jorr »

Vaidleks honkomees, kuigi läheb teemast veidi mööda.Ütled, et tehnika ei arene aga vaata seda mis meilegi praegu kättesaadav.Kõik need ulukiotsijad,kaugusmõõtjad,moblad,kuulteaparaadid ,koeraradarid,gaasidel töötavad poolautomaadid, lasersihikud, öösihikud, petsriided ja jalanõud,mootorsaanid ja maastikumasinad jne.Ja mis oli meil kümme aastat tagasi.See, et sina ja mina neid ei kasuta, ei ütle veel et kasutajaid poleks. Meie oleme ju praegu muu maailma silmis endine N Liidu Vabariik kuhu seismajäänud ja vananenud kaup kalli hinna eest maha saab müüa.Võrdle meilmüüdava ja lombitaguse relvaturu hinnakirja ja tooteid.Palju on meestel veel väliskukkedega vene püsse kasutusel?Samas ei ütleks, et vene püss ei lase ja hea hooltamise korral säilib ka.Omalgi vene relvad kasutusel.Arvan siiski, et noored mehed enam vanu püsse eriti ei osta sest rahva elujärg ja võimalused on teised kui meil vanematel meestel oli.Eks see Tikkagi ole juba vananenud mudel ja lahtisaamiseks meil odavalt müügil, kuigi laseb korralikult.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Tikka....

Postitus Postitas hendrik »

jorr kirjutas:Vaidleks honkomees, kuigi läheb teemast veidi mööda.Ütled, et tehnika ei arene aga vaata seda mis meilegi praegu kättesaadav.Kõik need ulukiotsijad,kaugusmõõtjad,moblad,kuulteaparaadid ,koeraradarid,gaasidel töötavad poolautomaadid, lasersihikud, öösihikud, petsriided ja jalanõud,mootorsaanid ja maastikumasinad jne.Ja mis oli meil kümme aastat tagasi.See, et sina ja mina neid ei kasuta, ei ütle veel et kasutajaid poleks. Meie oleme ju praegu muu maailma silmis endine N Liidu Vabariik kuhu seismajäänud ja vananenud kaup kalli hinna eest maha saab müüa.Võrdle meilmüüdava ja lombitaguse relvaturu hinnakirja ja tooteid.Palju on meestel veel väliskukkedega vene püsse kasutusel?Samas ei ütleks, et vene püss ei lase ja hea hooltamise korral säilib ka.Omalgi vene relvad kasutusel.Arvan siiski, et noored mehed enam vanu püsse eriti ei osta sest rahva elujärg ja võimalused on teised kui meil vanematel meestel oli.Eks see Tikkagi ole juba vananenud mudel ja lahtisaamiseks meil odavalt müügil, kuigi laseb korralikult.


Jorr vist viskas tõesti teemast mööda nagu ise arvaski. Mulle jäi mulje, et pigem Honkomees viitas sellele, et poltlukuga relvad on ikka üldjoontes samasugused kui sajand tagasi. Ja ka sajandvanused kestavad, kui hoitakse. Lihtsad ja töökindlad. Muu tehnika areneb ju kogu aeg, selge see. aga sellest polnud vist siin juttu...
Tikka T3 ei ole mõtet küll vananenud mudeliks pidada, sai alles paar aastat tagasi teine turule tulla... Tootmisestki pole teist maha võetud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ära sa Jorr nüüd tõesti teemast mööda pane. Ca 15 aastat tagasi olid "meil" olemas veel majandite UAZ-id, Buranid ja ka vatijoped jahiriietuseks. Ega sa sellepärast veel ajast maha ei olnud jäänud, et vatijopega jahile läksid. Lihtsalt praegu on inimeste jõukus kasvanud niipalju, et on võimalik kobedamaid ja palju praktilisemaid asju soetada. Öõoptika on ka siiani jahipidamises keelatud. Kui sul vene ajal pappi ja tutvust oli sebisid ka endale need kõrvaklapid ja kaugusemõõtjad välja, iseasi palju sul neid vaja oli (kilodes vene rublasi). Soomest endale ka Tikka või Sako said muretseda (80-ndate teisest poolest alates) kaasaarvatud kobeda optika.
Väliskukkedega relvad on ka praegu arenenud "läänes" tootmises. Tegemist klassikaga, mis ei vanane iial. Ja seda, et 25 aasta pärast on maailmas ja ka kohalikel jahimeestel sellised relvad, et köögist kohvitassi tagant mingit nuppu vajutades kuskil X kohas mingi uluk surmava tabavuse saab, siis see vast ikka sinna "Tähesõdade" või "X-failide" alase ulme rida. :lol: Loodan südamest, et meieni ei jõua vähemalt minu eluajal nn. läänelik jahilkäik, kus jalutad laskekohta mööda asfalteeritud platsi ja siis istud kõigi mugavustega jahikantslis.
ikka lõbusalt
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Tikka T3 on väga hea ja täpne relv ( oman varmint rauaga) plastlaad ei valut pead , täitsa mugav. Aga mõned mardid ei oska ikka teema pealkirju lugeda!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Tikka T3

Postitus Postitas hendrik »

bobi kirjutas:Härrased mida arvata "Eesti Jahimehe" tagakaanel olevast komplekti pakkumisest?
1) Jahirelv Tikka T3 Lite kal.308 või 30-06
2)Optika Tasco 3-9x50
3)Optika jalad
Kuidas relv on? Ise arvan 308 ja kas optika on kah asjalik.

Pealekauba veel:Püssirihm,püssikott,puhastus komplekt,relvaõli.
Komplekt maksab 12990.-


Ma millegipärast arvan, et see on hinna osas väga hea pakkumine ja absoluutmõõtmetes täitsa mõistlik ja tõsiseltvõetav komplekt. T3 on raua poolest täiesti tasemel ja jahikõlbulik ( oma tiiruskäigud saad kah vabalt tehtud), leia enda jaoks sobiv moon ja lase terviseks. Mis kabasse puutub, siis see on täiesti maitse asi. Ise olen küllaltki kerekas ja mulle jäi (eriti oma sakoga võrreldes) nats kipakas mulje. Võrreldes T3 Varmintiga, ei ole sellel Lite'l ka seda põsepatja. Samas on seda püssi jahimeeste seas täitsa näha ja need mehed ei ole teps mitte õnnetute nägudega. Pealegi saad alati ju lasta mõnel mehel enda järgi kaba teha. Tuleb ehk odavam ja parajam kui tehasekaba. Optika on nagu on, "zeissimehed" ei vaatagi selle poole, teised peavad õndsalt jahti ja saavad kenasti hakkama. Igatahes komplekti hinda arvestades oleks puhas ahnus enamat tahta. Minu teada ei ole eriti nagu selliseid pakkumisi Eestis, kus 13k eest saad põhim püss kotis jahile minna ja pärast veel isiklike vahenditega püssi kraamida. Nii, et kui vähegi meeldib, siis tuld...
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Käisi seda relva katsumas Tartu mnt Kütiäris. Mulle igatahes meeldis ja panin nime kirja, saan järgmise partiiga mai lõpuks. Kui tonn juurde maksta, siis saab relvale punaristiga optika sama firma (tasco) vist aga esimene lääts oli väiksem. Arvan, et see relv teeb rõõmu küll. :lol:
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Äiapapa ostis kah selle sama komplekti jõulude ajal (30-06). Oli 11900 eeku kallis ja lisaks oli veel mingi 40 padrunit vist kah kauba peale. Oli selline kütiäri klientidele pakkumine. Nüüd lumesulamise aegu hakkasid aga kaks seapõrsast kartulipõllus käima. Võtsin load ja Istusin kolm õhtut oma IZ58Miga põlluservas aga ei tihanud hämaras 70m pealt õngitseda- sai Äiapapa uue püssiga kutsutud, et tee nüüd siis looma peale kah toru soojaks. Sai tunnikene oodatud ja kaks vana sõpra olidki platsis. Tulid joonelt 50 m peale (enda püssi ei olnud viitsinud enam kaasa võtta) :cry: Paugust vajus siga räntsaki külili ja ei liigutanud enam selles ilmas oimugi. Sai püsti tõustud, et lähme siis liha vaatama aga äkki vaatasime teine notsu (30 m tagapool) polnud oimugi liigutanud ja seisis nagu pulk. Kiiresti padrun rauda ja pauk põssasse (tulemus nagu esimeselgi). Mõlemad kuulid läksid sinna kuhu vaja (aba tagant sisse ja teiseltpoolt aba eest välja) 30-06 kuul kipub Eestimaal peale põdra vist kõikidest loomadest sutsu suure energia tõttu läbi jooksma aga tapab siiski hästi.
Muidu komplektist: mõnus kerge ja kompaktne relv
optika kannatab veel kuuvalgel lasta aga päris ööpimeduses küttida armastajad peaksid vist natike suurema valgustugevusega toru püssile peale kruttima.
Suletud