Tikka T3

2006. aasta teemad
recluse
Postitusi: 23
Liitunud: K Nov 23, 2005 12:35 pm

Postitus Postitas recluse »

[quote="enki"])
30-06 kuul kipub Eestimaal peale põdra vist kõikidest loomadest sutsu suure energia tõttu läbi jooksma aga tapab siiski hästi.
Muidu komplektist: mõnus kerge ja kompaktne relv
optika kannatab veel kuuvalgel lasta aga päris ööpimeduses küttida armastajad peaksid vist natike suurema valgustugevusega toru püssile peale kruttima.[/quote]...

Kuule sõber, igal kuulil on ikka kuju ja kaal, vaja lihtsalt ikka see õige kaalu ja kujuga junn sisse panna. Ega need siis ikka Begemotid pold :lol:
Mis sa tankiga ikka sääki pommitad? (pole seekord mul täpiga tähti klaviatuuril :oops: )
Muidugist on uue toru tulejõudu vaja proovida, aga ega siis muud suurt vahet esimesel paarisajal meetril neil ikka looma jaoks ole, kui, siis oma ribid-kondid-õlg- ja käsi ainult tunnevad erinevust :wink:
Peale 30 sammu vaata ka tagasi
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

to recluse

Postitus Postitas laurits »

Ilus teema kohane jutt!!!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma arvan ka, et T3 igati asjalik tukk on.
Kui patruunad Küti Ärist siis spekuleerin, et Sako Super Hammerhead ja see ka mul enamuse kordi läbi kihutand. Põdrast ka.
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

jahh SHH paugud Küti ärist. naabrimees laseb ammu juba samade paukudega & u 95% ubadest on seast läbi kuigi ilusti seenestunud kui nad üles oleme otsinud.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

enki kirjutas:jahh SHH paugud Küti ärist. naabrimees laseb ammu juba samade paukudega & u 95% ubadest on seast läbi kuigi ilusti seenestunud kui nad üles oleme otsinud.

Kuidas te neid "läbilennanud" kuule otsite?Metalli detektoriga? :wink:
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

pukist lastes (4m kõrge) maasees ilusad augud näha.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mnjah,ma tiirus ka omi kuule otsind huvi pärast ja ka ilusti seenestunud,kuigi ainult läbi papi lennanud. :D See nii repliigi korras öeldud.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Mart kirjutas:Mnjah,ma tiirus ka omi kuule otsind huvi pärast ja ka ilusti seenestunud,kuigi ainult läbi papi lennanud. :D See nii repliigi korras öeldud.
huvitav :roll: kas ainult läbi papi ja liivavalli ei jõudnud?
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Kas keegi oskab arvata selle T3 komplektis olevast optika vastupidavusest 30-06 paukudele? Kas tuleb saja paugu pärast välja vahetada või peaks ikka aastaid kestma?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

enki kirjutas:Kas keegi oskab arvata selle T3 komplektis olevast optika vastupidavusest 30-06 paukudele? Kas tuleb saja paugu pärast välja vahetada või peaks ikka aastaid kestma?


Nendest, ehk siis odavama otsa optikatest, on tegelikult päris üksjagu siin jahutud. See Küti Äri komplekti kuuluv Bushnell või Tasco, kutsu teda kuidas tahad ( päritolu on sama), on kindlasti odavasse klassi kuuluv sihtimisabi. Sellisega on nii mõnigi mees väga rahul olnud, samas mõni ei hakka proovimagi. 30-06 sprg ja 3-9x50 Tasco suhte kohta ei oska sulle ka kõige targem nõu anda, kuna selle vastupidavus on üldjuhul seeriast "Kuidas jumal juhatab". Ainuke asi, mille osas saad järeldusi teha, on nö läbipaistvuse ja risti sobivus endale. Vastupidavus on kuidas kunagi. Ise olen küllaltki tolerantne ses suhtes, kuna hoolimata teiste meeste kogemustele on enda 3-9x56 bussakas kenasti vastu pidanud, ei loksu tal rist ega ole ka raske paika sättida. Samuti on tuttavad rahul, nt üks lasi oma 3-9x50 bussakaga ( sako varminti peal) repsi 300m pealt laubalasuga ( :roll: ), ikka juhtub. Pigem ma arvan, et see optika on Küti Äri poolt kena žest, sa ei pea seda komplekti soetades kohe hakkama mõtlema sihiku muretsemisele ning tegema lisakulutusi. Nagunii on soetab sellist komplekti kas katsetav või lihtsalt rahaliselt ratsionaalselt mõtlev inimene. Järelikult on see kiiker asja eest. Pagan, sa saad püssi koos muu vajaliku träniga sisuliselt ainult püssi hinna eest, ei ole nagu mõtet enam kingitud hobuse suhu vaadata või mis...?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

hendrik kirjutas: Samuti on tuttavad rahul, nt üks lasi oma 3-9x50 bussakaga ( sako varminti peal) repsi 300m pealt laubalasuga ( :roll: ), ikka juhtub.

Olen sinu ülejäänud jutuga sama meelt,aga see näide võib võhikut küll eksitada :!: Mida see näitab -mehe osavust; relva headust; optika headust ;neid kõiki kokku,v lihtsalt kobamist :M
Kivi kotti!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Minu arust ei näita see ,et 300 m pealt rebane lasti küll püssi headust,pigem mehe lollust.
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

kult kirjutas:
hendrik kirjutas: Samuti on tuttavad rahul, nt üks lasi oma 3-9x50 bussakaga ( sako varminti peal) repsi 300m pealt laubalasuga ( :roll: ), ikka juhtub.

Olen sinu ülejäänud jutuga sama meelt,aga see näide võib võhikut küll eksitada :!: Mida see näitab -mehe osavust; relva headust; optika headust ;neid kõiki kokku,v lihtsalt kobamist :M
Kivi kotti!


Sügavalt offtopic, sry... eks see 300m jutt on ehk tõesti võhikule eksitav. Endal on selle lasu kohta arvamus järgmine - tuttava sõnade kohaselt on ta relv korralikult ja konkreetselt sisse lastud, tüüp on kindla käega ja mõistlik mees, tegi oletuslikke arvutusi kõrguse jms osas ning võttis riski. Nagu ma ka oma esimeses postituses mainisin, ikka juhtub. Ka temal trehvas seekord nii kümnesse kui kümnesse veel trehvata saab. Selge see, et õnne oli kah ja mitte vähe. Lihtsalt sel tüübil on ilmselt rohkem õnne kui mõnel teisel, eks ta on tööd ka selle nimel teinud, et möödalaskmise tõenäosust vähendada. Pihtasaamine on alati tõenäosuse mäng, lihtsalt treeninguga tõstad seda tõenäosust.

Seda, kas 300m pealt rebase laskmine on alati lollus, ma ei usu. Kui pihta ei saa, oled koba või tegid miskit valesti. Kui pihta saad ning see ei ole pelgalt õnne asi, siis oled hea laskja ja head laskjad saavad endale ka 300m suuremaid vahemaid lubada... 300m pealt lihtsalt harjutamise mõttes repsi pihta summida, see on rumalus. Treenimiseks on lasketiir.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

hmm...300 meetrit rebast on kõva sõna... see on... las ma mõtlen - üks elektriposti vahe on 50m - 6 elektriposti vahet. Mnjaaa....
Olen ise rebast läbi 9x optika silmitsenud kolme elektriposti kaugusel. Oli raskusi risti peal hoidmisel, sest see rebane 150 meetri kaugusel oli ikka päris väike. Muidugi, polnud mul ka mingit harkjalga.. toetasin püssi lihtsalt vastu posti. Su sõber kasutas kindlasti mingi tuge? Igatahes... minu komplimendid talle! Muideks, millega ta selle kauguse ära mõõtis? :wink:

Allan
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

tihane kirjutas:hmm...300 meetrit rebast on kõva sõna... see on... las ma mõtlen - üks elektriposti vahe on 50m - 6 elektriposti vahet. Mnjaaa....
Olen ise rebast läbi 9x optika silmitsenud kolme elektriposti kaugusel. Oli raskusi risti peal hoidmisel, sest see rebane 150 meetri kaugusel oli ikka päris väike. Muidugi, polnud mul ka mingit harkjalga.. toetasin püssi lihtsalt vastu posti. Su sõber kasutas kindlasti mingi tuge? Igatahes... minu komplimendid talle! Muideks, millega ta selle kauguse ära mõõtis? :wink:

Allan


Kuna juures ei olnud, siis ise ei näinud aga ju ta ikka sammudega mõõtis, kas sammu koefitsent meetri suhtes oli 0,9 või 1,1 vms, ma ei tea. Lask olla tehtud kindlalt toelt ja istuvale rebasele...


Nagu ma juba enne mainisin, on tegemist juba tõelise offtopicuga. Ma arvan, et pole mõtet mind pinnida, sest ise ma juures ei olnud ja räägin edasi teise mehe kogemusi. Kes tahab, see kuulab ja usub või teeb mingid oma järeldused. Kes ei taha, mis siis ikka, oma asi. Vott sedasi.

Igatahes läen nüüd tagasi teleka äärde ja vaatan sajusseksfilmi, kuidas vene-saksa snaiperid suhtlevad. Päris põnev. :wink:
Suletud